Prezentacja klubowicza

qr_d_ebalance

Pszczyna

W klubie od: 26.10.2004
Ilość komentarzy: 434
Ilość postów: 2132
Ilość wyświetleń: 2371723

Socjalizm trwa dopóki nie skończą się cudze pieniądze - Margaret Tatcher

Formularz kontaktowy


Komentarze (434)

qr_d_ebalance

Ja byłem tylko na Kulcie, ale bardzo mi się podobało. Faktycznie nagłośnienie liche, ale Kaźmirz dał radę jak zawsze. Promocja na telebimie wywołała ogólne rozbawienie wśród widzów i dość niewybredne komentarze :)

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

3800? Chyba w Katowicach... Spokojnie za 3200 kupisz bez większego targowania. Droższe się nie sprzedają. A na rynku wtórnym jak poszukasz to mieszkanie do remontu wygarniesz poniżej 2500.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Mam wrażenie czytając te komentarze, że świadkami zdarzenia było z 200 osób. Zamknijcie się, pochylcie głowy nad trumną i dajcie Policji robić swoje. Te wszystkie durne spekulacje i wyrzuty Kindze życia nie zwrócą. Jak młody zawinił to poniesie karę, jak nie to Policja znajdzie winnego, który odpowie. Po co te wszystkie chore dywagacje, które nic nie wnoszą poza zamętem? Pomyślcie o rodzinie zanim kolejną durnotę tu napiszecie.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

@mafia21 - nie zauważyłeś jeszcze jednej perełki w poście "pani Loli", a mianowicie "szargacie mienie człowieka". Jeżeli sprawca reprezentuje ten sam poziom umysłowy to i nie dziwota, że pójdzie siedzieć...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Całkiem rozsądnie. Wybory idą, w tym upatrujcie swoich szans. Gmina to za niski szczebel na taką inwestycję ale są posłowie lokalni, władze powiatu i województwa - zamiast kolejnych obietnic mogą się wykazać konkretnymi interpelacjami i działaniami. Chcą głosów to niech na nie zapracują. Musicie tylko nie odpuszczać i nie wierzyć w obietnice, bo wasi lokalni "działacze" obiecają wszystko byle kolejną kadencję zasiąść w Urzędzie czy Radzie. Tutaj budżet to kilkanaście milionów żeby doprowadzić do ładu całą zlewnię, od razu się tego nie załatwi bo każdy kawałek potoku jest kogo innego. Wystarczy dobra wola i wszystko się da rozwiązać, czego serdecznie mieszkańcom życzę.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Zirytowana wyobraź sobie, że moją najbliższą rodzinę wysiedlono pod budowę obwodnicy Pszczyny i świetnie na tym wyszli. Też były lamenty, że ojcowizna, że starych drzew się nie przesadza itp. A teraz dziadki żyją w nowym domku w luksusie i nacieszyć się nie mogą. Pomijam już fakt, że działki, które tam mamy po zakończeniu inwestycji zdrożeją ze 3x :) W Polsce jest takie głupie przywiązanie do jednego miejsca, ludzie nie widzą ile mogą skorzystać na tym, że się przeniosą kawałek dalej. A tym bardziej jak widać z poprzednich komentarzy, że te protesty to tak naprawdę nie mają uzasadnienia, chodzi tylko o prywatę. Otaczarnia i elektrownia selerowi widać nie zaszkodzi.
Pewnie, że nie można tanio skóry sprzedać, my też negocjowaliśmy długo i twardo ale się bardzo opłaciło. A mieszkańcy Miedźnej żałować będą gorzko jak zablokują tą drogę na swoim terenie. Już się nasze lokalne (p)osły i "elyty" rozglądają tam za działkami na podstawionych słupów, a to coś znaczy... Ciekawe co lepsze - orać pole, zbierać pszenicę czy je sprzedać pod centrum logistyczne i żyć jak pączek w maśle?

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Wójt jest i mądry i głupi zarazem. Mądry bo mądrze walczy z budową - na bazie proekologicznej histerii uderza w dobre tony, bo seler błotny dla urzędników jest ważniejszy od ludzi. Głupi bo nie potrafi pojąć jakie ta droga niesie korzyści dla gminy i ludzi. Jaki rozwój, ile pieniędzy, jaki wzrost wartości działek (tym bardziej, że węzeł Oświecim/Pszczyna byłby w okolicach Miedźnej). Mam nadzieję, że pomimo protestów znajdzie się ktoś z jajami, wywłaszczy kogo trzeba i droga powstanie, nie bacząc na interesy lokalnego faroża. Odciąży dwupasmówkę, ułatwi dziesiątkom tysięcy ludzi poruszanie się. Szkoda, że nie ma wariantu bliżej Pszczyny, tutaj ludzie nie są tak ograniczeni.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Chciałem zapytać tych wszystkich mądrych co to piszą "niech parking wyremontują, przedszkole zbudują itp" kto to ma zrobić? Co ma prywatny inwestor do przedszkola czy parkingu? Co jego to obchodzi?Nie dziw, że ten kraj na psy schodzi jak tacy geniusze są jego częścią. Jakkolwiek nie jestem zwolennikiem stawiania marketów bez opamiętania to proszę pamiętać, że płacą one m.in. podatek od nieruchomości, z którego to właśnie te parkingi czy przedszkola można zrobić...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Gratuluję naiwności tym, którzy twierdzą, że Kaczyński zbawi ten kraj. To dokładnie taki sam rozdawacz cudzych pieniędzy jak Tusk, Miller i reszta polskich socjalistów. Jedyny plus jego ewentualnych rządów to masowe rozliczenie tych co teraz kradną. Niestety jednocześnie wejdą inni, którzy będą robili to samo, być może na mniejszą skalę. Ale w Polskiej gospodarce NIC się nie zmieni.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Yankee... wicie... rozumicie... co tu gadać jak każdy wie o co chodzi...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Re: Towarzystwo Wzajemnej Adoracji

Coś tam poszukałeś w google ale chyba nie do końca wiesz o czym piszesz. Tak jak pompowy słusznie zauważył mówimy o kanalizacji grawitacyjnej. Włącz google jeszcze raz i poczytaj co to jest studnia rozprężna. Ułatwię Ci - to taka studnia gdzie z jednej strony wpada przewód tłoczny z pompowni i poprzez jakiś deflektor ciśnienie wody jest rozprężane, z drugiej strony jest już wylot zwykłej kanalizacji grawitacyjnej - czyli woda leci sobie rurą ze spadkiem. Co ty chcesz tłoczyć do kolektora 1500? Jak pompa z pompowni ma przełamać opór dziesiątków tysięcy litrów wody jaka leci tą rurą? Tam nawet bez żadnych opadów jest non stop ze 20cm wypełnienie kolektora. Jak pompa z pompowni ma przełamać opór wody w Pszczynce? Do tego na kanale grawitacyjnym? Weź już przestań te głupoty pisać, bo żal czytać.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Tradycyjnie sami eksperci na pless... :D Po ch** roztrząsać kwestię wiaduktu nad torami? Jest przejazd pod i koniec, nikt tego nie zmieni. A te gorzkie żale to se zostawcie dla faroża na spowiedzi. Odpompowane i tyle. Mieć nadzieję, że już takiego deszczu nie będzie i wszystko. Nikt tam nic mądrzejszego nie wymyśli teraz (no może poza prawoskrętem na Bielsko)

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

@ /Towarzystwo Wzajemnej Adoracji. Już Ci wyjaśniam jak jest odprowadzona woda z wiaduktu.

Za pośrednictwem wpustów woda opadowa dostaje się do studni zbiorczych na dnie "tunelu", gdzie rurą żeliwną idzie do pompowni za ścianą, skąd przy pomocy dwóch pomp o dużej wydajności jest podnoszona i rozprężana w studni rozprężnej fi2500. Z tej studni leci grawitacyjnie do separatora substancji ropopochodnych o pojemności bodajże 25m3, a z niego dostaje się do studni na kolektorze zbiorczym 1500. Otóż kolektor ten przy dużych opadach jest na tyle wypełniony, że woda cofa się do separatora (który ma zabezpieczenie - tzw klapę burzową). Problem jest taki, że z jednej strony ciśnie pompownia, a z drugiej woda w kolektorze 1500. Ciekawe, która pompa uciągnie, jak nie ma odpływu. Tak wiem, zaraz powiesz, że trzeba było to zaprojektować inaczej albo zrobić wiadukt nad torami. Ale nie zrobiono i koniec.Poza tym, nie ma gdzie indziej odprowadzić tej wody, jak do kolektora 1500, który wpada do Pszczynki w parku koło amfiteatru i sam też był zalany wodą z Pszczynki, która była jakieś 1,5m nad jego wylotem. Wymyśl coś lepszego. Najlepiej narzekać i mądrować. Trudno, zdarzyło się, trzeba przeżyć i tyle. Mieszkamy gdzie mieszkamy.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

@ Towarzystwo Wzajemnej Adoracji: jak zwykle sami inżynierowie...

Otóż misiu kolorowy rura doprowadzająca wodę do pompowni ma średnicę 250mm, pompownia ma głębokość 10m, przy takim nawale wody pompy musiały działać równolegle, każda pompa ma zabezpieczenie, widocznie wywaliło zasilanie, wywaliło zabezpieczenie albo zatarły się pompy. Widziałeś ile tam jest kubików wody? Pompa ma to do siebie, że może działać jakiś określony czas, potem się przegrzewa. Mokre ściany pod wiaduktem to akurat wina niesprawnego odwodnienia wiaduktu kolejowego, jak to u nas nikt nie dba i nie konserwuje więc się pewnie zapchało i stąd wodospady po ścianach. Bardzo możliwe też, że ściany znowu przeciekają - problem wystąpił już podczas budowy i na szybko szukano rozwiązań. Problemem głównym tego wiaduktu jest brak konserwacji a nie błędne rozwiązania techniczne. Gwarancja się kończy w 2015r o ile pamiętam.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

2-pasmówka na wylocie z Bielska zalana i nieprzejezdna.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

znowu jaszczycie tak jak przy Alejach. Poczekajcie na efekt. Mi się Kościuszki bardzo podoba, 100x lepiej jak było. Może i tu będzie tak samo.
Jeszcze wysadzić ten betonowy kloc na środku, zrobić małą tablicę z boku, zadbać o zieleń i będzie super.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

nie wiem czy zauważyliście, że pojawiają się komentarze typu "nie chcecie kompostowni to wam śmieci zdrożeją". Otóż firma PR zaczęła pracę...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

hehehe, Łapers w ancugu... nie wierzę...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

w Brzeszczach tak protestują:

http://kontakt24.tvn24.pl/index.php/artykul,brzeszcze-zadyma-po-manifestacji-w-ruch-poszly-kamienie-i-kije-zobacz-film-i-zdjecia,1214546.html

U nas jakoś naród spokojniejszy ;-)

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

ja was proszę, douczcie się trochę a potem piszcie o zasiedzeniu. Raz na zawsze zapamiętajcie, że nie może doprowadzić do zasiedzenia posiadanie zależne – wynikające z objęcia rzeczy w wyniku zawarcia umowy najmu, dzierżawy czy użyczenia. Nawet jak jest długotrwałe. Inna sprawa jak masz za płotem łąkę, np. samowolnie ogrodzisz ją, zrobisz sobie ogródek i przez 20 lat będziesz o nią dbał i traktował jak swoją, a inna jak tą łąkę dzierżawisz i masz na to umowę z właścicielem.

A wracając do meritum to sam jestem ciekaw, komu stowarzyszenie podnajmie ten domek, za ile i na jaki cel, bo nie wierzę, że będzie tam jakiekolwiek muzeum.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Pomijając całe meritum sprawy cieszę się, że w końcu ludzie zrozumieli, że mają wpływ na to co się wokół nich dzieje. Jak jeszcze to zrozumieją przy urnach wyborczych, że wybierają dla siebie i przez to mogą mieć wpływ na to co się w całym kraju dzieje to Polska będzie krainą szczęśliwości.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Maja doczytaj może co znaczy "prenatalne"...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Super, w połączeniu z obwodnicą w końcu przestaniemy mieć korki. Jakoś nie wierzę w PKP ale może kiedyś w końcu coś zrobią (jak z remontem dworca). Wiadukt na Bielskiej też miał być zalewany a jakoś pompownia daje radę. Do kompletu estakada (tak jak w Tychach) na skrzyżowaniu 2-pasmówki z Męcz. Ośw. i wreszcie będzie się dało bez korków dojechać wszędzie.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Najwyraźniej jestem w mniejszości ale szedłem sobie wczoraj al. Kościuszki i jak się to wszystko zazieleniło to wygląda b. ładnie. Pomijam ewidentne fuszerki ale jako całość prezentuje się ładnie.

Co do ronda to faktycznie fajnie byłoby się pozbyć tego kloca, zostawić gdzieś z boku tablicę, żeby lokalni watażkowie mieli gdzie kwiaty składać i robić zdjęcia do kampanii wyborczej, a na środku może jakąś ładną fontannę zrobić (ale nie taki kicz jak na ul. Dobrawy) albo jakiegoś platana zasadzić, całość obsadzić kwiatami, zrobić z tego centrum spacerowe a nie kolejny betonowy placyk. Tyle jest ładnych kostek i płyt. Skoro mamy na nagrody dla urzędników to i na trochę granitu styknie...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Dość często chodzę do restauracji przeróżnych i mam jedną sugestię. Wszystkich, którzy uważają, że w "Malcie na Karze" jest fajnie proszę o przejście się np. do restauracji "Nowy Świat" w Bielsku. Można tam zobaczyć, że antyki można fajnie wkomponować w tło, że obsługa może być profesjonalna, że kuchnia może być znakomita, że atmosfera w restauracji może być wyśmienita. Ceny nie są niskie ale też nie przesadnie wysokie. Sposób podawania dań, napojów, parzenie herbaty i wiele innych detali to mistrzostwo. Porównując z nią pseudo-luksusową goczałkowicką jadłodajnię pod każdym względem ta ostatnia wypada na zero. Zero atmosfery, kuchnia taka se (byłem kilka razy), obsługa kiepściutka - tego nie wie, o to musi spytać, tego nie ma... Licho. Moim zdaniem miejsce nadaje się na szkolenia akwizytorów ubezpieczeniowych i innych wciskaczy niepotrzebnego kitu - "atmosfera" w tej knajpie właśnie z tym mi się kojarzy.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

@ gość - tylko zapomniałeś, że PTBS działki te dostał za "złotówkę" od gminy na realizację swoich statutowych celów czyli na budowanie mieszkań. Ponieważ jednak PTBS przynosi straty (mają wymówkę z powodu wzrostu kursu franka) to musi się ratować sprzedażą działek - czysty zysk. Oczywiście nie wpadli na to żeby ograniczyć koszty administracji (o zmianie nieudolnego zarządu nie wspomnę), lepiej na mieszkańców przerzucić koszty np. oświetlenia ulic. Niedawno była na ten temat awantura na radzie gminy - sugeruję czytać protokoły na stronie UM, dużo się można ciekawych rzeczy dowiedzieć.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

@ BigB - sugerujesz, że prywatny inwestor zamiast inwestować w sklepy, które przyniosą mu zysk z najmu ma wydać swoje pieniądze na odnawianie starówki? Noooo zaiste wielką przyszłość przed Tobą widzę w polityce bo tylko tam się takie idiotyzmy sprzedają.

@ Qqlcan - to nie Pszczyna umiera tylko może w końcu właściciele lokali na Piastowskiej się przekonają, że to miasto to nie Bielsko czy Katowice i czynsze muszą być dostosowane do lokalnych warunków. Pszczyna jest wybitnie drogim miastem (nie wiadomo dlaczego) i może te wszystkie markety to w końcu zmienią.

@ Mieszkaniec - petycję to lepiej napisać o naprawę ul. Dobrawy, która zaczyna przypominać starą targowicę albo parking koło skansenu. Każdy market płaci podatek od nieruchomości do kasy miasta.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

a to przepraszam - widać jednak w Pszczynie pogłupieli do końca.

PS. info dla potencjalnych wykonawców "Torebki" - lepiej się od tego trzymać z daleka (sprawdzone na sobie).

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Nie wiem jak tam szpital, ale do izby przyjęć nie mam zastrzeżeń. Byłem 2x z 2 osobami potrzebującymi nagłej pomocy i zostały szybko i sprawnie opatrzone (wielkie pochwały i brawa dla ratowników medycznych). Inna sprawa, że pan dr chirurg M.K. jest z natury nieprzyjemnym bucem, ale na słomę w butach nie ma rady - tego się na cięcia budżetowe zwalić nie da :)

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Dzieci drogie komentujące jak zwykle a nie wiedzące co komentują, czy ktoś z was widział na własne oczy "Czerwoną Torebkę"? Pless też się nie popisał z tytułem artykułu, widocznie nigdy nie widział na oczy galerii handlowej. Otóż rzeczona "Torebka" to tzw pawilon modułowy, tj. kilkanaście przyklejonych do siebie sklepików do wynajęcia - każdy z osobnym wejściem. W standardzie jest tam apteka, mały sklep spożywczy (np. Żabka), sklep z alkoholem, obuwniczy itp. Nie zagraża małym sklepom bo sam tylko i wyłącznie takie zawiera. To będzie coś w stylu rzędu sklepików, gdzie jest Bugsy - jakoś tam wam nic nie przeszkadza. Całość jest dość estetyczna.

Zalecam więcej rozsądku przy komentowaniu, a Plessowi więcej rzetelności przy konstruowaniu artykułów bo żadnej galerii w Pszczynie póki co nie będzie.

zobacz komentowany news »

Powrót

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769