Prezentacja klubowicza

qr_d_ebalance

Pszczyna

W klubie od: 26.10.2004
Ilość komentarzy: 434
Ilość postów: 2132
Ilość wyświetleń: 2372176

Socjalizm trwa dopóki nie skończą się cudze pieniądze - Margaret Tatcher

Formularz kontaktowy


Komentarze (434)

qr_d_ebalance

Cytat:
"Bando malkontentów! Przecież gdyby nie wybrano najtańszej oferty, to byście tu bredzili jak jeden mąż, że ktoś wziął łapówę!!! Więc choć raz nie róbcie z siebie durniów i nie dostarczajcie tematu do kpin czytającym te brednie mieszkańcom ościennych gmin."

Zgadzam się. A co do inżynierów budownictwa mostowo-inżynieryjnego, którzy licznie się wypowiadają na pless.pl na temat niższych kosztów budowy wiaduktu oraz szybszej realizacji proszę o podanie podstaw takich twierdzeń. Wszak skoro tak kategorycznie twierdzicie że wiadukt szybciej i taniej to zapewne macie na poparcie swojej tezy ważkie argumenty, które przekonają nieudaczników projektantów, że macie rację...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

hehe, czyżby jakaś niepewność zapanowała w Urzędzie? Jedna kawa i jedna drożdżówka od Niedźbały dziennie? Jak tam przeżyć... Tragedia... <rotfl>

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

ad.1 "Z tego co czytam w dokumentacji roboty będą wykonywane z utrzymaniem ruchu" - popatrz sobie na "utrzymanie ruchu" jakie było obok kościoła na polgazie. Zrobią światła zapewne lub postawią "lizakowego" albo co bardziej prawdopodobne zrobią objazd przez osiedle - zaiste super rozwiązanie biorąc pod uwagę natężenie ruchu bez wiaduktu...

ad.2 "Słyszałem, że w Starostwie podjęli się budowy ronda bo myśleli, że wiaduktu tak szybko nie rozbiorą" - tiaaa, któż by śmiał podejrzewać, że w PZD fachowcy od drogownictwa siedzą, którzy mogliby przypuszczać (chociażby czytając pless) że wiadukt szlag trafi...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

O taaaaaa... tego jeszcze brakowało...

Ze specyfikacji przetargowej:
"CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 30.08.2009."

Tak się zastanawiam czy to jest jakiś żart?
Chyba nie... Już kiedyś pisałem, że w zarządach dróg (od gminnych do generalnego) siedzą sami impotenci umysłowi. Nie dosyć, że UM toleruje paproków w stylu Wolimexu, który nie potrafi dziury na głównej drodze zaasfaltować przez 3 miesiące to jeszcze Zarząd Wojewódzki zamyka wiadukt nie mając nawet wyłonionego wykonawcy tunelu,a do tego jeszcze Zarząd Powiatowy będzie remontował najbardziej ruchliwe skrzyżowanie w Pszczynie i to prawie przez rok (bo pewnikiem opóźnienia jak to zwykle u nas będą). Do tego znowu się przetarg na zimę rozpisuje - jak domrozi to g**** zrobią a nie rondo (pamiętacie jak na Cieszyńskiej roboty stały? ile to trwało?).
Panie Tetla weź pan zrób porządek z tymi dwoma królewiczami z PZD bo chyba im się trochę w główkach poprzewracało...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

ja już szukam jakiegoś fajnego Jeepa Wranglera. Będę sobie na przełaj jeździł...

p.s. o rzić roztrzaść tą organizację. Postawić ZAKAZ ciężkiego ruchu tranzytowego przez Pszczynę. Apele to se policja może w szkole urządzać... Zmusić tych paproków z Wolimexu do wzięcia się w garść i zakończenia robót na głównych traktach.

p.s.2. - Przynajmniej przed wyborami wszyscy "obiecywacze" będą mogli obiecywać przyspieszenie prac :D

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

tytuł artykułu powinien brzmieć: "samochody terenowe czas kupić". Bo chyba jedynie tak będzie się można teraz w miarę sprawnie poruszać po Pszczynie i okolicach.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

a jakby to poprawiło koniunkturę w okolicznych przybytkach rozkoszy... :D

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Zapamiętajcie sobie, że tyłek Starosty jest ważniejszy od Waszych i nie może on się gnieść w byle Puncie czy Yarisie za 40.000zł. Jako, że reprezentuje powiat (miasto) gdzie są hale sportowe, baseny, równe drogi i gdzie kwitną inwestycje musi się godnie prezentować. Zapewne Starostwo otrzyma extra rabat na jakiś elegancki wehikuł, gdyż lokalni przedsiębiorcy "salonowi" jako bezinteresowni altruiści chętnie wspierają potrzebujących...

p.s. w Szwecji ministrowie jeżdżą komunikacją miejską. U nas trzeci zastępca zastępcy kierownika działu musi mieć wóz służbowy. A co tam, stać nas :)

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

kolego (koleżanko) RK - otóż jedna z osób z mojej bliskiej rodziny jest właścicielem działki przeznaczonej pod obwodnicę stąd nieźle znam temat aktywności UM w tej sprawie. Ostatni kontakt z kimkolwiek z Urzędu Marsz. miała na początku 2005r gdzie przysłano informację, iż działka zostanie wykupiona. I poza tym nic. Echo, zero kontaktu więc nie bredź mi tu o wstrzymywaniu wykupu przez niedobrych właścicieli. Był jeden problemowy gość, którego już "spacyfikowano". Wiesz o co chodzi? Chodzi o tzw. "brak dobrego klimatu inwestycyjnego" czyli mówiąc po ludzku każdy z decydentów ma to głęboko w d**** bo przynajmniej jest konik na którym można podczas każdych wyborów pojeździć. Ileż to już kadencji nam Tomczykiewicz obiecuje tą drogę? Szkoda niestety, że generalnie wyborcy są ślepi i nie rozliczają polityków z obietnic. Jedyny powód dla którego Tomczykiewicz jest ciągle wybierany to fakt, że ludzie nie znają nikogo innego z listy... Podsumujmy osiągnięcia posła. Co zrobił? NIC! Rondo kukurydziane i ośrodek sportów (przypadkowo działki w sąsiedztwie)... super - 12 lat rządów w takim czy innym urzędzie... I to jest WICE SZEF PO. Gigant skuteczności, prawdziwy omnibus... Ręce opadają...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

czegoś nie rozumiem, dlaczego architekci wystąpili o 1mln skoro wartość projektu oszacowali na 190tys? Powinni (jeśli w ogóle) otrzymać tylko brakujące 81tys. O co tu chodzi?

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

właśnie kolejny idiota wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu Hallera i 2-pasmówki - stary (za przeproszeniem) durny dziad wyjechał prosto pod nadjeżdżające samochody i spowodował wypadek - nawet nie popatrzył na boki...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Zaszokowało mnie, że pless takie obrazoburcze artykuły zamieszcza. Chapeaux bas! Szczególnie dla Pana Spyry - kolejny, który zauważa o co chodzi Tómkowi i pięknie to opisuje. Szczególnie podoba mi się ten fragment
"Platforma jest w stanie zablokować w Pszczynie wszystko tylko dlatego, że rządzi Szostak. Nie licząc się z mieszkańcami!"

To nasz taki mini lokalny cud z-cy Głównego Cudotwórcy Donka...

p.s. była burza w szklance wody i jakoś platformersi ogonki podwinęli...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Poseł Tomczykiewicz - ostatni sprawiedliwy <rotfl>

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Termin jest realny o ile zostaną spełnione następujące warunki:
1. grunt jest dobrze rozpoznany i na etapie wykonawstwa nie wyjdą dodatkowe roboty typu wiercenie pali (możliwe)
2. inspektor nadzoru będzie nieprzekupny i bezwzględny w przymuszaniu wykonawcy do realizacji założonych terminów inwestycji (nierealne w naszym kraju)
3. procedura przetargowa zostanie załatwiona szybko i sprawnie (możliwe o ile kwota przeznaczona na inwestycję będzie odpowiednio wysoka)
4. wykonawca będzie dysponował mocą przerobową do wykonania inwestycji (obecnie jest tak że duże firmy biorą przetargi jak leci i jednocześnie prowadzą kilka budów "sztukując" na każdej podwykonawcami).
5. zima będzie lekka i umożliwi prowadzenie prac fundamentowych (wielka niewiadoma)

Reasumując - jak w połowie 2010r będziemy mieli gotowy tunel to uznam to za wielki sukces :)

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Czy ktoś mądry może przeczytać oświadczenie Krausa (to z 08.08.08) i wytłumaczyć mi o co w nim chodzi?

p.s. zauważcie, że każdy z Pełowców mówi, że współpraca z Tow. Burmistrzem układała się w sposób "merytoryczny i niezakłócony". Hehe, jacy to prawi i honorowi politycy nas otaczają. Jestem z was dumny panowie z PO, żadnych niejasnych układów i powiązań, żadnych łapówek, tylko interes miasta i mieszkańców. Brawo!! Tylko tak dalej!! <rotfl>

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

źle sie wyraziłem - chodziło mi o wykupienie działek PRZY obwodnicy :) zapewne po wybudowaniu drogi ich wartość wzrośnie. Co do referendum - to nie zorganizują go bo jeszcze sie okaże, że Szostak ma u ludzi poparcie i co by potem Tómek miał za argumenty? A tak to se spokojnie powojują agenturalną przeszłością Towarzysza Burmistrza aż się nie znudzi :)

Slunzok - powiedziałem o tym tylko dlatego, żeby pokazać dwulicowość Tomczykiewicza. Ten atak nie jest dlatego, że Tomczykiewicza oburza przeszłość Szostaka, tylko dlatego, że ma on jakiś swój interes w zrzuceniu Burmistrza ze stołka. Jakoś Tómek podaje ręce w Sejmie komuchom i agentom i to akurat go nie oburza. Ilu z posłów się nie przyznało do TW podczas kandydowania? Dopiero w oświadczeniach to wyszło. Jakoś nie słychać Tomczykiewicza jako orędownika pozbawienia tych posłów mandatów. W ogóle Tomczykiewicza mało słychać (co w sumie na wychodzi na dobre zdrowiu psychicznemu wyborców). Uważam PO, PiS i całą resztę "polityków" za jednakową bandę, której zależy tylko na swoich korzyściach i drażni mnie to mamienie wyborców honorem, uczciwością itp. wzniosłymi hasłami pod płaszczykiem realizowania własnych interesów.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

hehe i pomyśleć, że jednym z założycieli PO był Olechowski - agent wywiadu... No to drodzy Pszczyniacy zapomnijmy o inwestycjach i rozwoju w Pszczynie. Ambicje przede wszystkim :)

p.s. szkoda, że z równym zapałem Tómek i reszta "pełowców" nie działa na rzecz budowy obwodnicy. Działek jeszcze na trasie nie wykupili?

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

hehehe, rozczulił mnie Tómek ze swoimi "protegowanymi", jakiż on prawy, jak on dba o miasto i mieszkańców. Przyznaj się lepiej Panie "Pośle" jaki jest interes do zrobienia, że tak chcesz nagle Towarzysza Burmistrza wygryźć? Banda hipokrytów.
Komu potrzeba etatu? Jakiś kolega z roboty za nieudolność wyleciał i trzeba go wcisnąć na posadkę? Weź się lepiej za robotę bo znowu jesteś Pan w "czołówce" "aktywnych" (inaczej) posłów...

A przy tej okazji jest pretekst dla Towarzysza Burmistrza - może czas na czystkę w UM?

p.s. przypomnijcie sobie niedawną aferę w Sejmiku Wojewódzkim, której przyczyną też był Tómek...

p.s.2 - "Polacy - chcemy tylko waszego dobra - i od tej pory Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra..." ;)

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

prawda jest taka, że w PZPR ideowców (czyli ludzi którzy naprawdę wierzyli w te marksistowskie bzdury) było może 1%. Reszta "poszła w towarzysze" bo gwarantowało to profity, władzę, pieniądze, karierę itp. Skoro został zmuszony tzn. że ma po prostu słaby charakter i/lub żal mu było stracić profity. Pamiętajcie, że w Polsce do polityki nie idzie się po to by poprawiać rzeczywistość a jedynie po to by poprawiać własny los. I to tyle.
A co do nagłej eksplozji szczerości Towarzysza Burmistrza to wydaje mi się, że po prostu ktoś się zaczął tym intreresować i konieczna była "ucieczka do przodu". Teraz przynajmniej nie mówią - "ten ubek" tylko "ale on odważny - miał odwagę się przyznać". Ciekawe jest, że każdy TW mówi, że nikogo nie skrzywdził, na nikogo nie donosił, zachował godność... tiaaa... a świstak siedzi...
Zasadniczo i tak mam to w d*** i lepiej by się Towarzysz zamiast ubolewać nad swoją trudną przeszłością skupił na zdyscyplinowaniu kanalarzy bo syfu, który w Pszczynie robią nie można nazwać prowadzeniem robót a jedynie partactwem.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

A ja zgłaszam swój projekt przestrzeni publicznej - są w nim równe drogi, parkingi bez błota i kałuż, obwodnica i tunel. Oprócz tego zadbany dworzec, szalety publiczne, rynek bez samochodów, kamienice o odremontowanych fasadach i posprzątane ulice. Oczywiście taki projekt nie ma szans realizacji bo komu by się chciało...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Tak sobie pozwolę zabrać głos - ktoś tam wcześniej pisał o wartości 25.000 euro. Nomen omen - wie że dzwoni ale nie wie w którym kościele. Otóż z uwagi na fakt, iż wartość nieruchomości PRZEKRACZA wartość 25.000 Euro konieczna jest zgoda rady miejskiej.
Pomimo tego co się pisze o "nieużytkach" ul. Łowiecka to bardzo atrakcyjny rejon dla budownictwa jednorodzinnego. Ceny tego typu działek w Pszczynie dochodzą do 100zł/m2. Przyjmując nawet, że to nieużytki i zakładając największe kataklizmy wątpię aby cena w takiej lokalizacji spadła poniżej 50zł/m2. Obszar 3140m2 * 50zł daje nam przy ostrożnych szacunkach wartość ok. 157tys zł.
Ponadto co rozumiecie pod pojęciem nieużytków? Bo ja rozumiem, że to po prostu niezagospodarowana nieruchomość. Skoro da się tam wybudować kościół to znaczy, że i domy się da (zakładając działki po 8arów wyjdą nam 4szt). Sprzedając takie działki pod budownictwo jednorodzinne Gmina mogłaby uzyskać przynajmniej 50.000zł/szt co łącznie daje 200tys.zł.
To wszystko oczywiście gdybanie bo władze Pszczyny są na tyle tchórzliwe, że boją się otwarcie podać jaka była wycena i ile faktycznie są te działki warte, zatem mam pełne prawo gdybać j.w. Za 200.000 zł można ułożyć około 1500m2 kostki brukowej na parkingach pszczyńskich wykonać gruntowny remont nawierzchni asfaltowych na powierzchni około 2500m2 i można tak wymieniać.
Jak to się ma do uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu na kwotę 7mln zł? To gmina musi brać kredyty ale jednocześnie stać ją na rozdawanie nieruchomości?
Gmina rozdaje działki ale jednocześnie uchwala nam 30% !!!! opłatę adiacencką? A wiecie, że przy okazji wybudowania w Pszczynie nowego wodociągu ta opłata dotknie praktycznie wszystkich, którzy będą chcieli sprzedać nieruchomość?
No tak, ktoś musi zapłacić za marzenia biskupa. Tylko dlaczego my?

Polecam regularną lekturę uchwał naszego "zgromadzenia gminnego". Szczególnie właśnie uchwał o bonifikatach itp. Ja czytam regularnie i tylko czekam aby kiedyś zadać kilka niewygodnych pytań na sesji rady...

p.s. nie mam nic przeciwko świątyni na Poligonie. Nie moja parafia, nie będę się składał. Natomiast uważam, że kościół powinien zakupić grunt tak jak każdy na takich samych zasadach.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi na ten akapit "firma FA-KT zdecydowała się odsprzedać osobom prywatnym część zakupionego wcześniej w drodze przetargu terenu."...

Pytam, jak ongiś Endrju Lepper z sejmowej trybuny - ciekawe któż to był owym tajemniczym kupującym (kupującymi)?
...osiedle powstanie, plan się zmieni... popsioczą na plessie a kasiura w kabzie zostanie...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Wiciu ma rację. Ciekawe, że w Bielsku malowanie pasów na jezdni (2-pasmówka) może odbywać się w nocy. Ale już w Pszczynie i w Cz-Dz. w godzinach 7-15 i to jeszcze w dzień poprzedzający długi weekend... Już kiedyś pisałem, że drogowcy dobrze pod kopułą nie mają. Drogi w Pszczynie też rozpieprzone pomimo tego, że nic się na nich nie robi już. Przecież odcinek od sądu do domu usług woła o pomstę do nieba. Dlaczego nie zrobić etapami każdego odcinka "na gotowo"? Na dworcowej dało się w 3 dni położyć asfalt? Czy tu musi papież przyjechać żeby ktoś pomyślał? Gdzie jest inspektor nadzoru? Od obiadków z wykonawcami mu wzrok już osłabł? Pod moim domem wykonano wodociąg i nowe przyłącze - nawierzchnia od 2 miesięcy jest rozwalona i nikt nic nie robi. Samochodu nie ma sensu myć bo po 1 dniu wyglada jak przed myciem.

Co do korków - wypadków - jeszcze niedawno wielka nagonka była w sprawie likwidacji skrzyzowania na Hallera/2-pasmówka lub też postawienia nowych świateł. Widzicie piewcy tego rozwiązania jak sprawa wygląda przy "rondzie kukurydzianym"? Inna sprawa, że też się wykonawcom nie spieszy. A ty stój kierowco w korku i płać coraz więcej za paliwo...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

No już nie róbcie z PIK-u takich niewinnych owieczek :) też swoje za uszami mają. Poza tym PIK nie został zlikwidowany - jeśli ktoś chce może z nimi podpisać umowę na wywóz śmieci (oczywiście nie zwalnia go to z podatku śmieciowego). A przetarg był obowiązkowy i po prostu wygrał tańszy - to kwestia błędnej konstrukcji specyfikacji przetargowej - jeśli cena stanowi 100% to wiadomo, że wieksza firma może to zrobić taniej. Można było wpisać dodatkowe preferencje lokalne. Z drugiej strony PIK sam sobie winien - pozwolili sobie sprzątnąć sprzed nosa dojną krowę :) Jest jeden pozytywny aspekt zmiany odbiorcy śmieci - mój sąsiad - stary dziad, który dotychczas wywalał śmieci w parku teraz nawet je segreguje ;)

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

pozdrawiam pana dzielnicowego os. Piłsudskiego :) Fantomas - nikt nie wie jak wygląda :)

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Cytat: "Jak przyznaje M.Kraus, zdaje sobie sprawę, że może być niezadowolenie z tych opłat. - Próbowaliśmy wynegocjować niższe ceny za te worki, ale się nie udało - słyszymy."

Skoro sie nie udało to znajdźcie inną firmę inteligenci z ratusza!! Tłumaczenie godne Burmistrza zaprawdę. "ale się nie udało"... żenada taka jak polska reprezentacja... Wybrańcy od 7-miu boleści. Ciekawym niezmiernie czy ta niemoc negocjacyjna spowodowana jest jedynie wrodzoną nieudolnością i indolencją umysłową czy też może inne "czynniki" wchodzą w grę?

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

jakoś nigdzie nie słychać o bohaterskim wyczynie strażników wiejskich na "placu zabaw" gdzie dwóch szeryfów dostało wp#$%&! od pijaczków...

p.s. może Burmistrz by wyjaśnił jakie to kryteria naboru obowiązują do Straży Wiejskiej bo jak ostatnio widziałem takiego jednego pana przypominającego piłkę i ważącego na oko 120kg przy wzroście 170 to aż moje poczucie bezpieczeństwa wzrosło...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

w kwestii formalnej - czy tunel będzie święcił ks. Marek (droższa opcja ale bliżej ma ;) ) czy ks. Janko?

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Ale w Jankowicach nie ma takich parkingów jak w centrum Pszczyny, gdzie turyści mogą w luksusach zostawić samochód, wybić zęby, złamać rękę, wpaść po kostki do kałuży, spotkać żula sugerującego podrapanie samochodu jak się nie da na "bułkę" - i to wszystko za opłatą.
To się nazywa miasto turystyczne :) Brawo!!

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

to ciekawe, że gmina broniła się przed przebiegiem przez jej teren trasy S-1 argumentując, że zagrozi to przyrodzie objętej "naturą 2000" a teraz nagle jakoś przyroda straciła na znaczeniu.

zobacz komentowany news »

Powrót

Nowi klubowicze

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21866

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3241

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2424

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769