Prezentacja klubowicza

dragonas

Pszczyna

W klubie od: 25.11.2008
Ilość komentarzy: 23
Ilość postów: 8
Ilość wyświetleń: 7434

Formularz kontaktowy


Komentarze (23)

dragonas

@miromirowicz - ale jaki bohater? bo to chyba nie o tym mowa, a wariat hmm mi to pasuje ;)

zobacz komentowany news »

dragonas

@Yankee - o to właśnie chodzi :)

zobacz komentowany news »

dragonas

@BUBU - z tego co kojarzę powiat nie finansował obwodnicy, a ona zapewne się przyda, aczkolwiek dobudowanie 200m pasa ruchu na ul. Bielskiej tuż za wiaduktem w kierunku Bielska chyba miało by większe znaczenie na rozładowanie ruchu

zobacz komentowany news »

dragonas

@Merry - aby zaspokoić Twoją ciekawość:
sport ten nie jest aż tak kosztowny na jaki wygląda, oczywiście trzeba sie zaopatrzyć w stosowny sprzęt
-wiadomo najważniejszy jest spadochron do BASE, używany ok 5tyś zł (jest to zdecydowanie taniej niż do tradycyjnych skoków z samolotu czyli tzw skydiving, ponieważ w zestawie jest tylko jedna czasza i nie ma elektroniki która w skydivingu jest prawnie wymagana)
-bardzo przydaje się kombinezon track suit; nowy ok 3tyś używka ok 1,5
-pilociki do wysokich i niskich skoków (mały spadochronik, który otwiera ten właściwy)
z podstawowego sprzętu to tyle, ale aby zacząć przygodę z BASE trzeba mieć wieloletnie doświadczenie w skydivingu, a tego nie da sie wycenić na pieniądz
jak już mamy doświadczenie i sprzęt to ruszamy w drogę
w Europie jest kilkanaście miejscówek na skoki ze skał (a skały mi najbardziej odpowiadają)
koszty wyjazdu:
-zrzuta na paliwo, bo przeważnie jeździmy w 2-3 osoby
zależnie od miejscówki w całym tripie pokonujemy od 2-5 tyś km
-noclegi zawsze po taniości czyli namiot, a w Norwegii można rozbić sie na dziko i jest za free
-wyżywienie zawsze z polski
tak jak mówiłem nie jest tak drogo jak by to mogło wyglądać
finansowanie:
-pracuje i zarabiam na swoja pasję, ciężko to pogodzić bo 2-3 wyjazdy w roku to nie jest wiele, a więcej czasu nie ma
starsi mnie nie sponsorują, ale sponsor mile widziany ;)
np: do wyjazdu do Włoch w 2012 dołożył się Pan Mularski w podziękowaniu stworzyliśmy taką zabawną reklamę ;)
http://www.youtube.com/watch?v=SkuBEMNtz5s

zobacz komentowany news »

dragonas

@miromirowicz - no to sie ubawiłeeem...., ale cóż każdy ma prawo do własnego zdania proponuje też jakieś sporty na rozluźnienie, tylko nie te ekstremalne bo to przecież dziecinada ;P
PS: sie pracuje to sie ma na idiotyzmy ;)

zobacz komentowany news »

dragonas

@kreszowy - hehe dobre, ale zapewniam że nie jest to dres z lat 80-tych
@kork - jak w każdym sporcie i tu wypadki się zdarzają, a że jest to sport podwyższonego ryzyka to i wypadkowość jest podwyższona, aczkolwiek w trakcie naszych skoków nie doszło do ciężkich wypadków; skończyło sie na kilku popękanych żebrach i uszkodzonym sprzęcie
@kobietka - fakt, światowa grupa skoczków BASE jest dość liczna - gdyby ich zebrać w jednym miejscu, a określenie "dla chętnych" jest tu lekko nietrafione ;)

zobacz komentowany news »

dragonas

@mnb - dobra muza ;)
@Yankee - dzięki, bo szczęście faktycznie się przydaje :)
PS - pincz też ma odrobinkę racji

zobacz komentowany news »

dragonas

sam obiekt jest mega!
ale mocno zapuszczony a wnętrza - masakra
Dyna raczej nic dobrego z tego nie zrobi.
Budynek nadaje się pod miejsce użyteczności publicznej, ale jak wiadomo miasto na to nie stać.
Przydał by sie konkretny inwestor z pomysłem na zagospodarowanie,
ale co z tego zrobić?
hotel? - Pszczyna to nie Kraków, więc świeciłby pustkami
ja widzę w środku ekskluzywne mieszania - tylko co na to konserwator zabytków?
sam chętnie w czymś takim bym pomieszkał
remont zgodnie z wytycznymi konserwatora to pewnie ze 30 mln, więc brakuje mi jeszcze tylko 30mln i się wprowadzam ;P
kto się dorzuci?????? ;)
jaki macie pomysł na zagospodarowanie Palei???

zobacz komentowany news »

dragonas

racja jest nowo i ładnie tylko jeśli ktoś chce prawdziwy skansen to kierunek Chorzów, aczkolwiek popieram inicjatywę zapewne teraz przyciągnie większą rzeszę turystów
@Pełną Gębą Łąnczan - popieram tą wypowiedź mimo wszystkich k...
dość czytania że wszystko na NIE i że kasę można było wydać inaczej

zobacz komentowany news »

dragonas

najważniejsze że jest nowa droga,
ale zgadzam się z burmistrzem to jest kpina że go nie zaprosili na otwarcie
chamstwo........

zobacz komentowany news »

dragonas

zima i śnieg - czemu nie,
ale jak dla mnie to tylko w górach niech górole dudki liczą,
a tu zimy nie potrzeba
lato cały rok pewnie nie jeden by chciał, aczkolwiek teraz zima nas oszczędza oby tak dalej i byle do wiosny ;)

zobacz komentowany news »

dragonas

polecam!!!
potrawy pierwsza klasa...
jadam tu często od ponad dwóch lat jeszcze nie przejadłem całego menu bo najczęściej jem wybrane-ulubione a jest tego trochę ;) ale wszystko co jadłem było bardzo smaczne
tylko kurczak w cieście kokosowym nie jest w moim smaku - rzecz gustu.
obsługa jest ok, bo chyba na samym początku mieli z tym problem
kucharz bardzo miły i zawsze uśmiechnięty
ceny bardzo przystępne
lokal trochę ciasny ale cóż jest to bar nie restauracja

dziwie sie właścicielom że nie stawiają więcej na promocję THANG LONG - ich strona internetowa jest nie aktywna, sugeruje też profil na fb - dałbym lajka

wcześniej jeździłem do Zielonego Smoka w Tychach tam też żarełko bez zarzutu, ale ciesze się że aby dobrze orientalnie zjeść nie trzeba wyjeżdżać z Pszczyny

zobacz komentowany news »

dragonas

nareszcie płynny ruch :) - radość

zobacz komentowany news »

dragonas

dla mnie ok
pewnie że fajny byłby deptak na dachu podziemnego parkingu ale koszty budowy nie współmierne !!
jest spory park, więc i jest gdzie podeptać ;)
Pszczyna się rozwija: budują się nowe drogi i remontują stare - pewnie że zawsze coś sie znajdzie do zrobienia ale nie ma na co narzekać, bo przeważnie to czytam w komentarzach

zobacz komentowany news »

dragonas

@ pikuś
popieram w kwestii prawego pasu za wiaduktem w kierunku Bielska jest tam dość miejsca a i korków by nie było
w tej chwili kilka samochodów które kręcą w kierunku Katowic skutecznie blokuję większość pojazdów które udają się w stronę Bielska
fajnie że mamy wiadukt a nie partyzancki most ale można było iść o krok dalej i udrożnić przejazd w kierunku bb
inwestycja z wiaduktem pewnie do tanich nie należała szkoda że w budżecie nie znalazło sie dodatkowych środków na wykonanie dodatkowego pasa ruchu :(

zobacz komentowany news »

dragonas

jasne jestem za tym aby rozbudowywać infrastrukturę drogową
ale to co teraz dzieje sie na tym rondzie to pomyłka !!!!!
oczywiście wiadomo że nie ukończą robót w przewidzianym terminie bo przez pierwsze 2-3 tyg sie tam niemal nic nie działo
mimo iż wcześniej też robiły się tam korki sygnalizacja była tak skonfigurowana że jakoś to szło teraz to klęska !!!!!
chyba nie jest trudne wyliczyć czas przejazdu 15-25 pojazdów i tak to ustawić teraz co najwyżej przejeżdża ich 5-8
w 30min można dojechać do Katowic (przed remontem DK1 w Tychach) teraz 30 min spędzam na Wodzisławskiej !!!!!!!!!

zobacz komentowany news »

dragonas

polecam także film z ubiegłego roku - Szwajcaria, Lauterbrunnen

https://www.youtube.com/watch?v=Xgh5Fir8BG0&feature=plcp


na świeżo odpalonym kanale CGSu:

https://www.youtube.com/user/cgsbase

zobacz komentowany news »

dragonas

odp 'plus'
hehe bez spadochronu mogło by trochę boleć ;P
tego wyczynu dokonał Gary Connery - oczywiście wszystko pod to było dokładnie przygotowane, w normalnych warunkach jest to nie do osiągnięcia
więcej link poniżej
http://off.sport.pl/off/1,128816,11815016,Gary_Connery_skoczyl_z_730_metrow_i_wyladowal_bez.html

zobacz komentowany news »

dragonas

moja wypowiedź oczywiście odnosiła sie do linku który zamieścił Wojtek ;)

zobacz komentowany news »

dragonas

Film jest dobry, loty mega, chłopaki radzą sobie zajebiście – światowa półka
i to jest mój cel...

zobacz komentowany news »

dragonas

Odp na parę komentarzy
'marl' salta robimy tylko tam gdzie jest wystarczająca wysokość w pionie, więc nie ma opcji żeby zahaczyć potem przechodzimy do tzw tracka żeby odlecieć od skały.
'ofiara' pacjent nie zginął, ale się dobrze połamał, głęboki świeży śnieg uratował mu dupsko, wyraźnie widać jego zawahanie, koleś nie był przygotowany psychicznie(a 80% powodzenia tkwi w głowie) – tym razem powinien sobie darować skok i po prostu zejść.
'jerry springer' -Jeb Corliss- ma koleś talent :), ale ma też dobre finansowanie i czas o czym mogę tylko pomarzyć, ale wingsuit to jest to, a lot przy skale dostarcza mi najwięcej radości :)
(wingsuit to jest „latający” kombinezon).
'suszanin' chłopaki faktycznie robią dobrą robotę też bym ich promował, świetnie zagospodarowany ogródek :)

zobacz komentowany news »

dragonas

do 'jaaa'
no wiesz nie musisz się tym podniecać, lecz nim - „chętnie bym się tak pobawił” to czekałaby Cie dłuuuuuuuga droga, ja pracuję i studiuję i nie jest to problem!!! bo jest to hobby i sposób na życie
A co do kosztów to nie są takie masakryczne jak by się mogło wydawać, lecz też nie są małe, zakwaterowanie raczej po taniości bo zawsze to jest namiot, najwięcej to oczywiście paliwo, więc mile widziani sponsorzy ;)
Pan Mateusz M. dołożył nam się do wyjazdu i zaopatrzył nas w pomidory na cały trip w ramach wdzięczności stworzyliśmy coś takiego: (link poniżej)
https://www.youtube.com/watch?v=SkuBEMNtz5s

zobacz komentowany news »

dragonas

Do 'Aron'
z całą pewnością nie uważam się za dawcę, więc stwierdzenie jest raczej chybione
jest tak jak 'Obywatel Pszczyny M50' napisał – posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie które nabywaliśmy przez lata zaczynając oczywiście od standardowych skoków z samolotu, lecz trzeba przyznać że BASE jumping jest obarczony jakimś ryzykiem zresztą jak każdy sport w mniejszym czy większym stopniu

zobacz komentowany news »

  • Strona
  • 1
  • z
  • 1

Powrót

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769