Prezentacja klubowicza

alette

Pszczyna

W klubie od: 05.12.2002
Ilość komentarzy: 11
Ilość postów: 32
Ilość wyświetleń: 20544

Formularz kontaktowy


Komentarze (11)

alette

Wydaje mi się, że zdjęcia (a przynajmniej ta partia) są trochę lepsze niż w zeszłorocznej edycji. Ale jednak i tutaj zdarzają się takie perełki, że zastanawiam się, jakie kryterium przyjęli sobie wysyłający... ;)

zobacz komentowany news »

alette

Czytelniku,
dlaczego wypowiedzenie się tutaj kilku nauczycieli miałoby być spowodowane ich wyrzutami sumienia? Wyjaśnij, bo nie rozumiem.

Nienauczycielu,
w ktorym miejscu któryś nauczyciel napisał o swoich wysokich kwalifikacjach? Stwierdzono tylko, że aby uczyć dzieci, trzeba samemu mieć wykształcenie. Nikt tutaj się nie przechwala swoimi dyplomami. Wygląda na to, że to u ciebie pojawia się jakiś kompleks. Znakomicie, że w Polsce wszyscy mają tak wysokie wykształcenie, jak mówisz, ale czy to moja jako nauczyciela wina, że nie każdy znajduje pracę na miarę swoich kwalifikacji? Przeze mnie potrzebni są nie tylko nauczyciele, ale i pracownicy stacji benzynowych, kasjerzy i górnicy? Odróżnij też wyształcenie od umiejętności.
Poza tym nie znam wielu nauczycieli, którzy chwaliliby się i nosili nos wysoko u góry. Oczywiście czasem się tacy zdarzają, ale byłabym głupia sądząc, że istnieje jakakolwiek grupa zawodowa, w której wszyscy są w porządku. Wszędzie zdarzają się mało chwalebne przypadki.
Jeśli mowa o zatrudnieniu to masz rację - o to trudno, ponieważ w okolicy jest zbyt mało etatów i wielu chętnych. Jednak mimo tego znam, a i sama jestem przykładem, że pracę pedagoga można znaleźć bez znajomości.
Uderzyły mnie w Twojej wypowiedzi jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze psioczysz na nauczycieli, wypominasz im wiele, po czym stwierdzasz, że odszedłeś "z nisko opłacanej pracy". Ciekawe.
Po drugie przed przecinkiem nie stawiamy spacji. Nauczyciel, którego praca przy tablicy to nie tylko 18 godzin pensum, plus 22 godziny przygotowanie się do lekcji, doszkalanie, spotkania z rodzicami i tworzenie i uzupełnianie dokumentacji, wiedziałby o tym. Ale może to takie moje zboczenie zawodowe :)

I na koniec coś ważnego. Aż to wyróżnię:

Pogardliwy ton naszych wpisów, o którym piszesz, pojawia się jako zwyczajna reakcja na opluwanie i idiotyczne komentarze pod artykułem o zdobyciu mianowania, które jest dla nauczyciela wielkim sukcesem zawodowym. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie moje koleżanki, fantastyczne osoby, zarówno jako pedagodzy jak i ludzie. To jest ich sukces, a ty i tobie podobni niszczycie go, bezpodstawnie krytykujecie i jeszcze jesteście oburzeni, że my jesteśmy oburzeni. Żelazna logika.

Praca nauczyciela była moim marzeniem i żyję tym, co robię. Uwielbiam dzieciaki, prowadzenie lekcji, sukcesy słabszych uczniów i ambicje zdolnych, uśmiechy absolwentów, którzy mi dziękują za współpracę. Kocham wakacje. Nie lubię słabej płacy, coraz niższej kultury osobistej nie tylko uczniów, ale i rodziców, zmagania się z idiotycznymi zarządzeniami ministra i psioczenia na nasz zawód. Przekonania, że pracuję 18 h w tygodniu, gdy faktyczny czas pracy to rzeczywiście około 40, plus spotkania z rodzicami, opieka podczas wycieczki, posiedzenia rady pedagogicznej. Każdy sam wybrał swoją drogę zawodową i ja nie narzekam.

zobacz komentowany news »

alette

Brawo! :) Fatastyczny wynik, no i przepiękna nagroda! :)

zobacz komentowany news »

alette

Jest dokładnie tak, jak mówi Kafar - nie jest to pierwszy przypadek, kiedy grono adwokatów w podobnym smarkatym wieku jak sprawca zaczyna bronić sprawcy. Bo jest to sprawca. Jeśli chłopak nie miał prawa jazdy, jeśli wsiadł do auta, to nawet bycie trzeźwym i nienaćpanym go nie usprawiedliwia, bo zabił człowieka. To nie był przypadek, to nie była głupota młodzieńcza, to nie jest coś, co można bagatelizować ze względu na młody wiek!

W Częstochowie na początku wakacji był podobny przypadek - szesnastolatek za świadectwo z paskiem dostał od rodziców Yamahę r6. Nie miał prawa jazdy, ale to nie przeszkodziło mu wziąć kolegi na przejażdżkę - tam, gdzie jest ograniczenie, pędzili z prędkością podobno ponad 150 km/h. Obaj zginęli, bo dobili do skręcającego punto. Poplecznicy tych dwóch idiotów zaczęli na forum oczernianie kierowcy punto i zwalanie na niego winy... pomijając przy tym fakt, że tych dwóch chłopaków w ogóle ni powinno tam być! Historię tę można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę hasło "Śmiertelna przejażdżka na R6 dwóch 16-to latków".

Teraz wyglada na to, że podobna historia zdarzyła się u nas. Że to wina tej kobiety, bo co ona robiła o tej porze i to na parkingu, na chodniku/krawężniku! A wjeżdżanie nieswoim autem bez prawka na chodniki i ludzi to przeciez standard! Tak ma wyglądać przestrzeganie prawa przez część młodego pokolenia?

zobacz komentowany news »

alette

Skoro już wklejasz EWD, może dodaj też jakiś punkt odniesienia? To są wyniki EWD w gminie. Mozna sobie porównać: http://gimnazjum.ewd.edu.pl/index.php

zobacz komentowany news »

alette

Wyobraź sobie, że do Anglii można też turystycznie ;)

zobacz komentowany news »

alette

Droga wtajemniczona - śmieszne Twoje rozumowanie. Pomyślałaś, że ci, którzy teraz maja te swoje 15 lat i kradną szaliki klubowe, włamując się do cudzych szafek i nie dbając nawet o monitoring, za pięć lat zaczną wymuszać pieniądze od Twojego dziecka, idącego ulicą do szkoły, a za dziesięć lat ukradną ci auto? Jest takie powiedzenie - czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. A młodzi rozbójnicy dzięki właśnie takim akcjom wychowawczym policji nauczą się, że za kradzieże i inne rozboje każdego czeka kara. Może się zastanowi, zanim znów sięgnie po nieswoje. Także jego koledzy - może nauczą się na cudzych błędach?

Bawi mnie wasz lament nad tym, że biedni chłopaczkowie "nic przecież nie zrobili". Zastanówcie się, jakie konsekwencje ma społeczne przyzwolenie na tego typu wybryki.

zobacz komentowany news »

alette

Szkoda tylko, że WCHODZENIE to rzeczownik... I napisane zostało poprawnie.

zobacz komentowany news »

alette

Niesamowite popołudnie stworzyli dzisiaj artyści "quintet tango corazon". Dziękuję za ten wspaniały koncert i prosze o wiecej :)

zobacz komentowany news »

alette

pp -

każdy ma prawo chodzić sobie po ulicy wtedy, kiedy tylko ma na to ochotę i nic ci do tego.
życzę ci, żeby nigdy żadni "kumple" idiotów takich jak ty nie skopali cię po głowie dlatego, że właśnie sobie szedłeś wtedy, kiedy nie powinieneś.

btw rzeczywiście - twoje rozumowanie jest bardzo logiczne - dwóch chłopaków nie miało nic innego do roboty, jak w środku nocy prowokowac trzech dresów jadących w samochodzie.

zobacz komentowany news »

alette

1 run for your wife
2 43-200 Pszczyna ul. Bielska 54

zobacz komentowany news »

  • Strona
  • 1
  • z
  • 1

Powrót

Nowi klubowicze

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21866

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3241

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2424

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769