Prezentacja klubowicza

Yankee

Pszczyna

W klubie od: 01.01.2006
Ilość komentarzy: 861
Ilość postów: 967
Ilość wyświetleń: 1050940

Formularz kontaktowy

Komentarze (861)

Yankee

To prawda, gorzej niż było to chyba być nie może.
Oby tylko nie było jak z większością zamówień publicznych - 100% cena = minimum jakości.

zobacz komentowany news »

Yankee

Gość: Cynik 77:

Nam to nie grozi. Pszczyna nie ma takiego budżetu jak obecnie bogate Żory. Możemy się uczyć, patrzeć jak to się robi ale i tak tego nie wykorzystamy, gdyż nas na to po prostu nie stać.

Yankee

qr_d_ebalance:

oczywiście może to tak wyglądać, pod warunkiem jeśli w przetargu "100% cena" drzewa te będą szczepione oraz ktoś o nie zadba i będzie je rok w rok pielęgnował.
Ja jakoś w to nie wierzę patrząc na ostatnie kilkadziesiąt lat tej alei.
Obym się mylił i by te drzewa nie wyglądały np. tak :

http://www.pinus.net.pl/foto/carpinus_betulus_fastigiata.jpg
http://www.drzewa.com.pl/741-8765-thickbox/grab-pospolity--fastigiata.jpg
http://www.drzewa.com.pl/741-15817-thickbox/grab-pospolity--fastigiata.jpg

Przyznam szczerze że osobiście dla mnie zdecydowanie lepiej prezentują się klony pospolite a graby pospolite. Zresztą sami zobaczcie i oceńcie co ładniejsze:

http://cdn14.ogrod.smcloud.net/t/user_photos/thumbnails/49241_63661c22cf46f933_1024x768_crop_rozmiar-niestandardowy.jpg

http://vertex.home.pl/archkrajj15/images/stories/Rosliny/acer_platanoides_globosum.jpg

Klon robi taki swojski klimat tej ulicy - jej pierwotny charakter. Grab nie daje takiego cienia jak klony i tworzy jakiś klimat południowo europejski. Jak w jakimś parku we Włoszech lub Chorwacji. Mi to osobiście nie pasuje, no ale o gustach się nie dyskutuje.
Może to nie jest idealne porównanie ale to tak, jakby w Zamku zamontować okna PCV zamiast drewnianych :-) Po prostu to tam nijak nie pasuje. Oczywiście ostatecznie trzeba to będzie ocenić za kilka ładnych lat.

Swoją droga przypuszczam skąd ten pomysł na zamianę klonów na graby. Wynika to prawdopodobnie z pazerności Pszczyny. Wzdłuż alei zrobiono parkingi i duże auta teraz się tam po prostu nie mieszczą zahaczając o te stare poczciwe klony mające korony w formie kuli. Graby będą słupami więc mniejsza będzie ich ingerencja w skrajnię drogi.

Yankee

Pięknie udokumentowano jak miasto ma w D...ie, że blisko miesiąc temu przewrócono te słupki. Do dzisiaj nic z tym nikt nie zrobił. Dawno już powinny stać na swoim miejscu - dwie godziny roboty i po sprawie - ale po co. W końcu jak już leży to się nie przewróci.

Yankee

Nie ważne jaka nazwa. Liczy się reklama i to że ludzie choćby z ciekawości zobaczą jak tam jest. Jak będzie dobrze to wrócą i polecą innym. I o to chodzi. A właścicielom należy pogratulować odwagi - zawsze jest ryzyko wystawienia się na pośmiewisko, jak już nie raz to bywało w tym programie.

Yankee

No po prostu rewelacja :-) Lepiej niż w stolicy. Ściągajcie ludzi z UK bo za chwilę nie będzie ludzi żeby obsadzić te wszystkie wolne stanowiska w Pszczynie.

Yankee

No to skoro nie może być świateł tylko w połowie to na wszystkich skrzyżowaniach niech będą światła ..a co tam.
jak widać dla niektórych "połowa" to pojęcie względne :-)

Ale faktycznie jak ktoś wspominał rondo tez było by dobre .. np Rondo Benedykta XVI czy któregoś tam z kolei

Yankee

Ludzi nie interesuje czy kupi to w markecie czy na tym niby targu. Liczy się cena, która jest zdecydowanie niższa w sklepach niż na tej niby targowicy. Jakość towaru jest identyczna w obu przypadkach bo ci, którzy sprzedają na targu kupują wszystko w hurtowniach. Nie ma mowy o żywności ekologicznej czy jakiejś nie pryskanej. TO MIT, tak samo jak Targowisko.

Yankee

Światła tam postawić.

Yankee

Bardzo drogo. Jeśli będzie jeden klient to ok, ale i tak 3000 to dużo jak za takie auto.
Na allegro można kupić tańsze, młodsze i jeszcze z lakierem a nie białe.

Yankee

Jest to komuś potrzebne tak w ogóle? Tak prawdę mówiąc z targowiskiem nie ma to już nic wspólnego. To są zwykłe sklepy z towarem z hurtowni.

Yankee

Proponuje takie urządzenie postawić na placu pomiędzy kościołem, oś. Piastów a oś. kol. jasna.

Yankee

a prawdę mówiąc najrozsądniej byłoby, gdyby zamknięto lewoskręt na wyjeździe z Jagiełły na Bielską w stronę Bielska. Ruch z miasta w stronę Bielska obowiązkowo przez Bednorza puścić dla ułatwienia wyjazdu a na Jagiełły pozostawić tylko prawoskręt.
Oczywiście tak jak już ktoś tu wspominał mieszkańcom Bednorza wprowadzić zakaz poruszania się pod domami innych mieszkańców Pszczyny bo przecież jak sami dobrze wiedzą auta hałasują:-)

Yankee

Zastanawiające jest tylko jedno. Mieszkańcy Jagiełły są gorsi od tych z Bednorza? Za to że nie parkują aut wzdłuż ulicy (a mogą) zostali ukarani dodatkowym "szumem" aut jadących do centrum? :-)

Yankee

sruba: a co mają zrobić ze skrzyżowaniem? To nie jedyne skrzyżowanie w Pszczynie. Ze wszystkimi mają "coś" zrobić ?

Yankee

ona p-na: a gdzie ty masz napisane że on przechodził przez jezdnię? Pisza że szedł drogą a nie przez nią przechodził. Czasami tak ludzie chodzą - jak idą ulicą to są bezpieczni bo jest szeroko i jest mniejsza szansa że się o coś potknie, albo jak mu zawieje w lewo lub w prawo to nie wyląduje w krzakach tylko wróci na swój wcześniej obrany tor.

Yankee

charger: Policja wie o sprawie :-) kiedyś nawet ich o to zapytałem jak tam stali i przeprowadzali wyrywkowe kontrole. Też byłem ciekaw co o tym sądzą bo po którymś razie jak mnie obtrąbiono zacząłem wątpić w swoją wiedzę. Na szczęście zostały one rozwiane bo powiedzieli mi to co już wiedziałem wcześniej.

Yankee

qr_d_ebalance: nie bardzo rozumiem o czym mówisz. W Pszczynie przecież nie mają w planach budowy jakiejkolwiek obwodnicy.

Yankee

Charger: wyobrażam sobie wyjazd w ulice Skłodowskiej lub np na wysokości przystanku autobusowego. Kiedyś już ten temat był poruszany w okresie, kiedy to księża nie mieli tak wiele do powiedzenia. Stały tam na tym wyjeździe wielkie głazy uniemożliwiające użytkowanie zjazdu.
O lokalizacji zjazdów mówią tez stosowne rozporządzenia jak np. MTiGM z 1999r., które mówi, że wyjazdów nie wolno lokalizować w szczególności w obszarach oddziaływania skrzyżowań lub węzłów nie mówiąc już o lokalizowaniu w samym środku skrzyżowania które tutaj ma kształt litery T. Wielu myśli że to normalne skrzyżowanie typu "+" i stąd te wymuszenia. Sam nie raz zostałem tam jeszcze obtrąbiony przez użytkowników parkingu.
To samo Rozporządzenie mówi że na drogach typu G należy ograniczyć liczbę i częstość zjazdów przez zapewnienie dojazdów poprzez inne drogi (tutaj Skłodowskiej).

I tyle w tym temacie
Pozdrawiam

Yankee

ul. Bielska to efekt niegospodarności naszego Państwa (specjalista po AWFie nadzorował temat). Płacą oczywiście podatnicy.
1. Zrobili rondo ze zjazdem - teraz zjazd zablokowali.
2. zrobili płotki koło kościoła - potem je zamieniali na łańcuszki bo g.... było widać zza kierownicy wyjeżdżając z Jagiełły.
3. nie zrobili poszerzenia Skłodowskiej żeby wykonać pas dla prawoskrętu przez co stoi się i czeka w kolejce lub kombinuje przez parking.
4. nie zlikwidowano bardzo niebezpiecznego wjazdu na parking kościelny na skrzyżowaniu z Jagiełły przez co jest wiele sytuacji gdzie następują wymuszenia pierwszeństwa przez wyjeżdżających z parkingu.
5. Nie wykonano dodatkowego pasa za wiaduktem kolejowym dla prawoskrętu w kierunku bielska przez co tworzą się potężne korki.
I pomyśleć, że ten specjalista od bubli chciał być burmistrzem Pszczyny.

Yankee

Lenka: oczywiście chodziło Ci o S1 a nie A1 :-)

Yankee

I tak oto właśnie przedstawia się mentalność motocyklisty (mam nadzieje że nie wszystkich).
Świetną wizytówkę sobie wystawiłeś. Gratulacje

Yankee

Z tego co było widać na ulicach naszej mieściny to przynajmniej część z uczestników tego czegoś miała nierówno pod sufitem. Jakby policja stała z testerem dB to nie wiem czy jakiś motor wyjechałby z Pszczyny z dowodem rejestracyjnym.

Yankee

W dodatku niewielkiego fragmentu. Obwodnica tego nazywać nie wolno gdyż nawet w dalekowzrocznych planach nigdy ta droga nie będzie obwodnicą.

Yankee

Straty są w toku ustalania ? nie da się określić strat. Zakład energetyczny dowala swoja stałą stawkę za nielegalny pobór energii i po sprawie. Kto i na jakiej podstawie określi straty?

Yankee

Ciekawe czy będą jakieś urwane palce.
Te petardy to chyba taka tradycja bo większość wojen było na podłożu religijnym. Z tego powodu chcą utrzymać klimat wojenny tych festynów.

Yankee

Fuflak: a tak poza tym wszystko w porządku ?

Yankee

a co ma z tym wspólnego zdjęcie win? To chyba nie ten typ trunku.

Yankee

o2: akurat otwieranie wystawy w niedzielę czy sobotę to nie praca tylko autopromocja tak jak i wiele innych inicjatyw tego typu.

Yankee

No a ja dalej nic nie rozumie. Kto tą kasę dostał, na co konkretnie (ale konkretnie a nie tak owijając w bawełnę po unijnemu żeby nikt niczego nie zrozumiał). Czy to dla dzieci czy dla dorosłych? czy to wyjazdy jakieś?
Ktoś kto wymyśla nazwy tych projektów musi mieć nieźle jak to mówią zryty beret.

Powrót

Nowi klubowicze

Laprile

Pszczyna
w klubie od: 2022.11.29

Hyper

Pszczyna
w klubie od: 2022.11.18

senio

Libiąż
w klubie od: 2022.10.26