Prezentacja klubowicza

jogar26

Pszczyna

W klubie od: 08.02.2006
Ilość komentarzy: 114
Ilość postów: 613
Ilość wyświetleń: 138287

Tylko dla użytkowników konta PREMIUM
<br><br>

Formularz kontaktowy


Komentarze (114)

jogar26

Nowa wizytowka Pszczyny- jak londynska budka telefoniczna :p

zobacz komentowany news »

jogar26

Odpowiem po kolei :)
@ pszczyńska babka:
1. Krytykuję? jeżeli tak to mam do tego takie samo prawo jak i Ty, np. dlatego, że coś mi się nie podoba- dlaczego chcesz mi to prawo zabrać?
2. Nie obrażam nikogo, przeczytaj ze zrozumieniem wszystkie posty po kolei.
3. Chodzę pieszo po mieście i nie pracuję w UM.
4. Utrudnienia na ulicach też są- jeżeli jeszcze nie zauważyłaś.
5. Przeczytaj to co napisałaś w pierwszym swoim poście. Chodzi mi o pierwsze cztery zdania- sama sobie zaprzeczasz odnośnie lodowiska.
@zniesmaczony:
1. Dlaczego sam się nie wziąłeś się za łopatę?
2. Nie podoba mi się sposób w jaki mnie prowokujesz. Jeżeli możesz powstrzymaj się od epitetów.
Pozdrawiam

zobacz komentowany news »

jogar26

@zniesmaczony: A może Ty pajac jesteś? (zastosuję Twoje myślenie, a raczej "widzenie") Skoro zostawiasz samą żonę, z dzieckiem w wózku, żeby się przez śnieg przepychała? Taki "tatuś" z Ciebie? A może jak śnieg jest, wygodniej zabrać ze sobą sanki? Nie pomyślałeś? Ojoj, łatwo kogoś obrażać, a ciężej z myśleniem?

zobacz komentowany news »

jogar26

@arat46: Zdecyduj się, czy piszesz po polsku, czy po ślonsku, bo na razie chaos jakiś... :)

Jeden ma za dużo śniegu albo mu matki z dzieckiem przeszkadzają, drugi "na skróty" nie może przejść i lodowisko mu przeszkadza, trzeciemu się nie podoba, że burmistrz się za Mikołaja przebiera, że niby "autopromocję" uprawia. Czwartemu się nie będzie "widzieć", że tak drogi Magirus jest do zabawy wykorzystywany. Piąty chyba żałuje, że w Pszczynie mieszka, szósty żałuje że mieszka w Polsce, a siódmy, chyba, że w ogóle się urodził.
Ludzie normalnie Was kocham.
Humor mi jednemu przynajmniej poprawiacie, że ktoś na tym świecie może mieć takie problemy. Naprawdę.
Pozdrawiam :)

zobacz komentowany news »

jogar26

Szkoda tylko, że ewakuowani ludzie musieli marznąć. Dobrze, że nie było bardzo złych warunków atmosferycznych.
Jakby nie było, całe to zajście było sytuacją kryzysową i wydaje mi się, że procedury w takich wypadkach powinny przewidywać transport ewakuowanych w odpowiednie miejsce i zapewnienie właściwych warunków (nawet chwilowego) oczekiwania na zakończenie akcji.

zobacz komentowany news »

jogar26

Ojoj Yankee obawiam się, że możesz się mylić.
Jakiś czas temu głośno było o dachu z herbaciarni :)
Realia nasze (polskie) są takie, że z obawy przed złodziejami inwestorzy dają rury spustowe z tworzywa na wysokość co najmniej 3m.

zobacz komentowany news »

jogar26

@baba z widłami:
Masz rację.
Nie rozumiem kontekstu.
Płytki jestem bo się czepiam i nie stać mnie na taki wysiłek intelektualny.
Krytykuję(?) jak większość na tym forum, nie jak wszyscy- to zasadnicza różnica (przynajmniej dla mnie i bez kontekstu).
Nie rozumiem dlaczego akurat Ty możesz krytykować innych (i to nie przebierając w słowach), którzy ośmielili się też coś skrytykować?

pozdrawiam Ciebie "babo" :)

ps. "korki są wszędzie" :D

zobacz komentowany news »

jogar26

@baba z widłami
normalnie się uśmiałem:
Piszesz "wszyscy krytykują" to znaczy, że Ty też :-P
Dlaczego więc, wywalasz z miasta wszystkich poza sobą?
Chcesz żeby Pless tylko to Tobie pisał?
Ach te kobiety :D

zobacz komentowany news »

jogar26

@gosc: podsunąłeś mi pomysł:
Stwórzmy z Pszczyny taki skansen, rezerwat- oddzielony od reszty świata wielkim korkiem. Niech zawartość będzie szampanem, albo winem musującym (jak kto woli).
Nie trzeba będzie dróg remontować, ani określać nowych kierunków rozwoju. Zamiast zwiedzania w realu- wirtualne, a zachętą dla potencjalnych turystów będą pszczyńskie zapachy, po których będą darmowo (i wirtualnie) leczeni w pszczyńskim szpitalu.

zobacz komentowany news »

jogar26

@XxX
"A czytałeś SIWZ, pewno nie bo to dla Ciebie za trudne". Znasz takie powiedzenie każdy sądzi wg siebie?
Raczej pomyśl o czym piszesz w swym "urzędniczym bełkocie" :)

Jaki wpływ na WYSOKĄ jakość wykonanej usługi będzie mieć dostarczenie (tych superważnych) dokumentów, a jaki zastosowanie "wyłącznie" kryterium cenowego? Może przy okazji zdradzisz szczegóły dlaczego całe rzesze urzędnicze jak ognia wystrzegają się stosowania innych? Czyżby PZP było zbyt trudne?

Skoro jest napisane: jedynym kryterium oceny jest CENA, jak wytłumaczysz stosowanie kryteriów (jakby nie było to nimi są), o których sam piszesz?
Konieczność dostarczania dokumentów, za które trzeba (a jak) Państwu zapłacić to wg Ciebie aż tak istotna rzecz? (Już nie wspomnę, że do większości bez problemu mogliby mieć bezpłatny dostęp)
Piszesz: "Ocena ofert polega właśnie na sprawdzeniu kompletności złożonych dokumentów"- tak, to szalenie istotna sprawa. Lepiej zapłacić za mozolne sprawdzanie dokumentów, niż spożytkować cenny czas na bardziej efektywną pracę.

Nie uważasz, że coś jest na rzeczy skoro firmy zamiast podnosić jakość swej pracy wolą wyciągać brudy typu: brak przecinka, kropki? Zamiast "normalnie" zatrudnić kilku fachowców, lepiej opłacić firmę, która udowodni niekompetencje innych?

Niestety większość urzędników jest po to, by udowodnić innym zasadność swej pracy i dopóki nasze kochane Państwo będzie podchodzić do obywateli "z buta" i z założeniem, że "każdy kradnie, oszukuje i kombinuje" dopóty będzie nam potrzebne coraz więcej biurkowców.
Pozdrawiam

zobacz komentowany news »

jogar26

"Jedynym kryterium oceny ofert jest cena. (...) Aktualnie trwa procedura oceny ofert. Rozpiętość oferowanych cen jest duża i wynosi od 4.106.000 do 6.074.000 zł"
Jeżeli jedynym kryterium oceny jest cena, a te z ofert już znamy, to co tu jeszcze oceniać? Biurokracja, ech...
Całe to Prawo Zamówień Publicznych to jedna wielka kpina, zamiast prowadzić do oszczędności generuje dodatkowe koszty.

zobacz komentowany news »

jogar26

Serdeczne gratulacje i podziękowania dla ludzi, którym się chce.
Jesteście ponad niezwykłą przeciętnością naszego kraju i jego mieszkańców :-P
Bardzo fajna impreza - tak trzymać :)

zobacz komentowany news »

jogar26

I tak będą "tą piłeczką" odbijać zamiast zabrać się za budowę albo co najmniej przeprojektowanie :D
Jak widać ważniejsze od potrzeb są czyjeś racje.

zobacz komentowany news »

jogar26

Może zamiast promocji opracować całościową wizję rozwoju miasta (nie ogólnikową strategię rozwoju), konsekwentnie realizować jej zamierzenia?
Rozumiem, że Pszczyna jako miasto turystyczne potrzebuje promocji, ale bez dobrej infrastruktury drogowej, nawet najlwiększe atrakcje turystyczne nie nadrobią braków związanych z utrudnionym dojazdem, parkowaniem, itp.

zobacz komentowany news »

jogar26

Jest jak jest, ponieważ w naszym kraju wygrywa przeciętność.
To, że dwóch radnych jest w stanie forsować swoje pomysły nie pokazuje, że są w jakiś sposób mocniejsi. Są po prostu "jacyś".
Dla mnie jako wyborcy oznacza to, że "cała reszta" (w tym ludzie na których głosowałem) jest szara= nijaka.
To jest chyba moment na zastanowienie się: po co ktoś zostaje radnym?
Pomimo tego, że cmentarz w tym miejscu kompletnie mi nie odpowiada muszę docenić wysiłek innych, którym na nim zależy. Szanuję ich zdanie.
Większym problemem jest dla mnie przyczyna tego, że rzeczona większość jest tak nieskuteczna.

zobacz komentowany news »

jogar26

@rodzic: akurat w przypadku Radosnej Szkoły możesz mieć pretensje do szkoły swojego dziecka a nie do władz miasta. Procedura konkursu jest taka, że o dotację występuje dyrektor danej placówki. Dobrze, że wogóle znaleźli się jacyś chętni, bo w pierwszej edycji konkursu szkoły były na wakacjach :D

zobacz komentowany news »

jogar26

To znaczy jest jak to zwykle w Polsce. Państwu się nie opłaca, prywatny zarobi.
Chociaż ogólnie to nic nie wiadomo, poza widocznymi na zdjęciach "osobistościami", pełniącymi różne "funkcje".

zobacz komentowany news »

jogar26

@mnb napisałem: z tego co pamiętam.
Widocznie nie pamiętam :)
tango sprawdził i nie ma znaku :P

zobacz komentowany news »

jogar26

Przepisowo w tym miejscu to 80 km/h a znak ograniczający prędkość stoi przed fotoradarem z tego co pamiętam

zobacz komentowany news »

jogar26

kojo74 - nie rozumiem dlaczego nazywasz kogoś idiotą.
Problemem nie jest ten jeden, który się zatrzymał tylko właśnie ta "cała reszta", która jechała dalej oraz "ta reszta", która w takich sytuacjach najeżdża na innych.
Poza tym zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych.
Skoro tak łatwo wyzywasz kogoś, to może równie łatwo będzie Ci się zapoznać z przepisami o ruchu drogowym.
pzdr

zobacz komentowany news »

jogar26

To ja jeszcze napiszę o zapadającym się chodniku przy stacji paliw Brico w stronę centrum. Ta inwestycja sporo kosztowała, a inspektorzy z ZDW w Katowicach jeżdżą samochodami więc zapadnięty chodnik mogli przeoczyć ;-P.
pzdr

zobacz komentowany news »

jogar26

Ciekawy jestem co oznacza "kompleksowy remont":
połatanie dziur,wymiana nawierzchni drogi, czy jeszcze coś innego?

Czy jest szansa budować/remontować drogi tak, żeby chodnik nie przylegał do pasa ruchów, studzienki nie wystawały albo nie zapadały się?
Czy jest szansa, że na etapie planowania (nawet remontów dróg) w Pszczynie można uwzględniać potrzeby np. matek z dziećmi na wózkach, rowerzystów, osób z niepełnosprawością ruchową, wzroku, czy słuchu?
Czy to jest tylko zbyt drogie żeby się tym zajmować, czy są jeszcze inne przyczyny?
:)
pzdr

zobacz komentowany news »

jogar26

Grynpis
Te kominy (a zwłaszcza jeden, z którego wydobywa się- często- czarny dym) i całe to ustroństwo będące kiedyś częścią WZD miało być dawno zamknięte. Powodem były normy, o któych piszesz w kontekście kar.
Kotły produkcji ZSRR- o ile dobrze pamiętam, nie zostały wymienione, a co do jakości paliwa- nie wypowiadam się.
Dziwnym zbiegiem okoliczności, kiedy dymi duży komin mam czarne tłuste kropki na samochodzie pozostawionym na zewnątrz- prania wolę nie zostawiać na noc, zresztą i tak zajmuje się tym częściej żona.
pzdr

zobacz komentowany news »

jogar26

"Pilotażową gminą, która od ponad dwóch lat testuje nowy program jest Pszczyna. Tam okazał się on strzałem w dziesiątkę. "
Przepraszam, ale nie wiedziałem, że pomysł wyszedł z ministerstwa :o
Czyżby znowu jakiś urzędnik dostał premię za innowacyjność?
Być może czytam bez zrozumienia, ale wychodzi na to, że (sami o tym nie wiedząc) byliśmy królikami doświadczalnymi "warszafki".

zobacz komentowany news »

jogar26

Budujcie, remontujcie :))
Może ktoś pomyśli w końcu o odcinku drogi łączącej Pszczynę z Goczałkowicami (w pobliżu dawnego WZD, ZPiSdN oraz Wodociągów) i powstanie przy niej ścieżka rowerowa z chodnikiem (lub chodnik ze ścieżką rowerową- jak kto woli)

zobacz komentowany news »

jogar26

@Jogurt nie zamierzam się z Tobą na głupotę licytować :)
Przypomnę Ci tylko, że stwierdzenie "połowa życia" wyszło od Ciebie.
Na szczęście niedostatek rozumu raczej nie jest zaraźliwy, więc obaj (oboje) możemy być spokojni.
Jak chcesz trolować Twoja sprawa.
Zostań w swoim świecie.
pzdr

zobacz komentowany news »

jogar26

Jogurt widzisz: moje życie, moja sprawa :p Połowa życia przede mną i mogę je przeżyć jak chcę- czyż nie? :)) pzdr

zobacz komentowany news »

jogar26

Fotografie dokumentują nie tylko zmiany (lub ich brak) w architekturze, ale również w mentalności społeczeństwa.
Kiedyś ludzie chodzili do kawiarni, mieli czas porozmawiać ze sobą.
Dzisiaj: albo nie mają czasu bo gonią za pieniądzem, albo ich nie stać, bo spłacają kredyty :-P

zobacz komentowany news »

jogar26

Ojoj.
Widze misie!
Boguś- mało kto tak gra na gitarze :)
Szacun dla chłopaków.
pzdr

zobacz komentowany news »

Powrót

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769