Prezentacja klubowicza

krak

Pszczyna

W klubie od: 04.04.2006
Ilość komentarzy: 48
Ilość postów: 746
Ilość wyświetleń: 67464

Formularz kontaktowy


Komentarze (48)

krak

Ad kierowca, Yankee, Nick:
1. Wprowadzam do nawigacji ulicę z nr a nie osiedle z nr. Kierowca nie pobłądzi.
2. Zapraszasz kogoś do siebie to mówisz np. mieszkam na Poligonie nr 1021 czy na Katowickiej 1021. Obcy jak szuka firmy, dowiaduje się adresu z ulicą i nr pod którym mieści się szukana firma, nazwy osiedla przy okazji może się dowiedzieć.
3. Jestem za Poligonem, a przecież osobna tablica kierunkowa będzie na Rybnik i RAcibórz, więc nikt nie będzie przez Centrum jeździć bez potrzeby.

zobacz komentowany news »

krak

Dramat wielu. Ale na naturę, jak widać, nasze władze nie mają rady i pomysłu. Wszystko się powtarza już nie co roku ale i częściej.
Chciałbym wrócić do tematu tunelu przejazdu pod torami w ciągu ulicy Bielskiej. Były dwie koncepcje; tunel - wiadukt. Co jest wiemy. Teraz mówi się o tunelu-przejeździe w ciagu ulicy Dworcowej-Męczenników Oświęcimskich.
Zmiana warunków pogodowych ma tendencję utrwalania się. Więc wyobraźmu sobie, że przy często zalewanych dwóch tunelach, jesteśmy w dużej mierze odcinani od trasy DK nr 1 na czas wypompowania (jeżeli przestanie padać). Tam wiadukt jest trudniejszym rozwiązaniem a na Bielskiej się już nie da nic zmienić.
A może jest jeszcze inne rozwiązanie? Inny pomysł na rozwiązanie wyjazdu na trasę, który byłby przejezdny w każdych okolkicznościach. Sama ul. Bieruńska czy kiedyś Katowicka to nie remedium na korek w południowej części miasta.
Pozdrawiam.

zobacz komentowany news »

krak

Dramat wielu. Ale na naturę, jak widać, nasze władze nie mają rady i pomysłu. Wszystko się powtarza już nie co roku ale i częściej.
Chciałbym wrócić do tematu tunelu przejazdu pod torami w ciągu ulicy Bielskiej. Były dwie koncepcje; tunel - wiadukt. Co jest wiemy. Teraz mówi się o tunelu-przejeździe w ciagu ulicy Dworcowej-Męczenników Oświęcimskich.
Zmiana warunków pogodowych ma tendencję utrwalania się. Więc wyobraźmu sobie, że przy często zalewanych dwóch tunelach, jesteśmy w dużej mierze odcinani od trasy DK nr 1 na czas wypompowania (jeżeli przestanie padać). Tam wiadukt jest trudniejszym rozwiązaniem a na Bielskiej się już nie da nic zmienić.
A może jest jeszcze inne rozwiązanie? Inny pomysł na rozwiązanie wyjazdu na trasę, który byłby przejezdny w każdych okolkicznościach. Sama ul. Bieruńska czy kiedyś katowicka to nie remedium na korek w południowej części miasta.
Pozdrawiam.

zobacz komentowany news »

krak

Tak jak - charger - zastanawiam się, gdzie będzie ten przystanek "PKS".
Jeżeli autobus wjedzie na parking to jak zawróci czy objedzie teren zastawiony samochodami osobowymi nie uszkadzając ich przypadkowo. Czyżby bajer propagandowy w celu uzyskania pozwolenia? Chyba, że postawią słupek ze znakiem na chodniku ul. Męcz. Ośw. przy pasie włączającym zaraz za wlotem ul. Broniewskiego?

zobacz komentowany news »

krak

Jako, że hospicjum stało się faktem, zamiast przegadywań po co to komu, dlaczego tu a nie gdzie indziej, raczej należałoby się zastanowić i podyskutować jak i co zrobić by w środku miasta była cisza a jednocześnie świadomość dla "podopiecznych", że nie jest się wyrzuconym poza nawias społeczności. Odpowiednie otoczenie (parkowe) roślinne sprawiłoby odczucie spokoju i przyrody. Może jakieś wizualizacje itd. Może sami kiedyś będziemy chcieli w tym a nie innym hospicjum być.

zobacz komentowany news »

krak

Czy musi być ktoś? Ale polityka wszędzie się wtrąci.
Bo muszą się czymś wykazać radni itp.

Konkretniej byłoby np. Rondo Piastowskie.
Z miejsca by lokalizowało położenie. Takie miejsca, jeżeli już, powinny mieć neutralne nazwy.

zobacz komentowany news »

krak

Trudno znaleźć jakiekolwiek słowa by opisać trud przejazdu bez "skakania pomiędzy dziurami". Najgorzej na zakręcie w las. Na prostej przynajmniej widać czy coś z przeciwka jedzie. Ale tam? rosyjska ruletka. Będzie zajęty lewy pas czy nie. A za niedługo i tam będą dziury.
I cóż. Już po wyborach, zgłoszenie wyżej niewiele pomaga, bezradność.
Kto ma czas blokować trasę do czasu naprawienia. Chyba nikt.
A jeździć trzeba. Jak czytam podobnie na trasie do Pawłowic, więc alternatywy brak.

zobacz komentowany news »

krak

Jak poniżej zauważono, Bielska nie wróciła do swojej przepustowości. Poczekajmy do wiosny, wtedy ostatecznie zobaczymy bubel projektowy dla, nie tranzytowców, ale nas, mieszkańców. A co do rekonstrukcji jak p. Mrozek narysował - logiczne ale na chwilę obecną raczej nierealne. Kto po budowie od razu przystępuje do rozbudowy.

zobacz komentowany news »

krak

Uruchomiono przejazd ale z oznakowaniem fatalnie. Znak pokazujący, od strony osiedla Piastów, rondo i drogi, mówi, że na Bednorza jest zakaz ruchu co jest nieprawdą. Ponadto słyszałem gdzieś czy czytałem, że Bednorza miała być jednokierunkowa co zminimalizowałoby trochę natężenie ruchu. Na DK1 nie ma (przynajmniej do wczoraj) też jeszcze właściwych oznaczeń. Zobaczymy kiedy się obudzą.

zobacz komentowany news »

krak

Tunel miał być oddany do użytku pod koniec sierpnia. Nawet objazd przez Skłodowską, Dobrawy i koło Carrefour'a jakiś czas mógłby funkcjonować dla osobówek przynajmniej. Niedotrzymywane są terminy

zobacz komentowany news »

krak

Tunel miał być oddany do użytku pod koniec sierpnia. Nawet objazd przez Skłodowską, Dobrawy i koło Carrefour'a jakiś czas mógłby funkcjonować dla osobówek przynajmniej. Niedotrzymywane są terminy. I kogo za to winić.

zobacz komentowany news »

krak

może i miasto ubogie w stosunku do Tychów, ale tunel miał być oddany do użytku pod koniec sierpnia. Nawet objazd przez Skłodowską, Dobrawy i koło Carrefour'a jakiś czas mógłby funkcjonować dla osobówek przynajmniej. Niedotrzymywane są terminy a to nie ma nic wspólnego z bogactwem miasta.

zobacz komentowany news »

krak

ad Shashqu - dobre pytanie.

ad Mieszkaniec – a jak myślisz? Raczej TO będzie obwodnica znając nasze realia jak do tej pory. Pamiętasz jak długo ten wiadukt był a jak długo miał być? No, chyba, że …

zobacz komentowany news »

krak

W konkursach np. architektonicznych do realizacji nie zawsze przyjmuje się zwycięski projekt. Czasem taki, który zajął drugie czy dalsze jeszcze miejsce.
Może "Szanowna Komisja" jeszcze raz zastanowiłaby się, i do realizacji (użytku powszechnego) skierowała logo nr 12, wybrane przez plessowiczów. A przynajmniej dozwoliła na równorzędne funkcjonowanie obydwu znaków graficznych a życie pokaże, który przetrwa.

zobacz komentowany news »

krak

Faktycznie. Wyboru praktycznie nie było ale według mnie logo nr 12 zdecydowanie wyróżnia się. Szkoda, że nie w oczach komisji.

Autorzy projektów nr 3,4,7,8,9,11 i 13 nie byli chyba w Pszczynie czy nie poczytali nawet o mieście, jego historii - mogę przypuszczać. Sztampa z nazwą Pszczyna wysłana bo - a nuż wygram. Elementy standardowe, nie mające nic wspólnego z miastem.
Autorka projektu nr 12 albo zna Pszczynę albo postarała się poznać ją i połączyła wiedzę z założeniami konkursu. I wyszło ciekawie.

Taka krótka recenzja.

A może jednak do użycia weszłoby to logo z projektu nr 12. Konkurs, konkursem. Nagroda niech już dotrze do zwyciężczyni wg "szanownej komisji". Ale przecież w warunkach umowy chyba nie ma (nie sprawdzałem) zapisu o bezwzględnym zastosowaniu "zwycięskiego komisyjnego" logo. Można wprowadzić zwycięskie logo wg plessowiczów lub mieszkańców. Pożyjemy, zobaczymy. Ze złych decyzji nie wstyd jest się wycofać. Raczej wzbudza się uznanie.

zobacz komentowany news »

krak

Iga,
projekty dla „Uczonych w grafice” niech zostają sobie na uczelni w archiwach. Na świecie są w większości normalni, może nie za bardzo znajacy się na grafice ludzie i logo dla nich ma być rozpoznawalne i ładne dla oka (nie dla zasad zanwcy sztuki). I tacy ludzie potrafią się i pobawić w dyskoptece w Jankowicach i określić czy im się coś podoba czy nie. Nie zamykają się tylko w ścianach uczelni i innych przybytkach nauki sztuki.

zobacz komentowany news »

krak

Snajper,
impreza to trwała w trakcie wybierania tego loga, myślę.

zobacz komentowany news »

krak

Jako pszczynianin domyślam się kształtu, że to nasz zamek. Ale będąc gdziekolwiek indziej - dopasowałbym ten kształt do każdego napotkanego pałacu. I jeszcze na dodatek trzymany przez klucz do odkręcania nakrętek. Rozstrzygający konkurs kompletnie się pogubili. Nie umniejszając osobie projektującej - bo nie musiała znać charakteru i klimatu miasta - jurorzy mogli pomyśleć, że podpis Pszczyna można postawić obok każdego znaku czy tworu graficznego i będzie logo. Tylko w klimat się nie wczuli. Szkoda, zawalili sprawę nie pozwalając przynajmniej na wgląd w prace (nie znalazłem). Raczej powinni pozwolić na wcześniejsza selekcję przez internautów Plessu czy mieszkańców P-ny. I dopiero potem decydować. Fe, nieładnie. Logo raczej prywatne jurorów. Nie podoba mi się.

zobacz komentowany news »

krak

Już się przyzwyczaiłem, choć nie było łatwo. Co do wizualnej strony - cóż, sztampa. Ale istotne są zamieszczane treści i ich aktualność, rodzaj. Brakuje lub nie umiem znaleźć odsyłaczy do gazet. Czasem tam zaglądałem.
Powtórzę co do forum - Dobrze byłoby mieć możliwość przeglądania wszystkich wypowiedzi w czasie pisania lub przy każdym poście link "odpowiedz" który daje podgląd tego konkretnego postu. Albo tak tak jak - zgłoś naruszenie regulaminu - pisanie odpowiedzi w osobnym okienku. Teraz otwieram osobną kartę z forum pless i tak podglądam.

zobacz komentowany news »

krak

Yankee.
Słusznie zauważyłeś, że jak zlikwiduje się pas lewoskrętu z Jagiełły to przy wzmożonym wielokrotnie ruchu na Bielskiej jako przelotowej, skręt w lewo będzie sztuką kamikadze a tym samym w prawo się zablokuje. Może jeszcze światła zrobią, albo wymyślą nakaz prawoskrętu i nawót na rondzie. Ktoś rzeczywiście myśli nie głową. Raczej kasą. Brak środków nie usprawedliwia braku rozsądku. Pewnie za rok, dwa będą poprawiać. Trzeba mieć pracę.

zobacz komentowany news »

krak

Pomysł ciekawy. Życie zweryfikuje gp.

zobacz komentowany news »

krak

pad5,
czepiasz się. Nigdy nie spotkałem dorosłego z czymś odblaskowym a jeżdżę już co najmniej kilkanaście lat, a wątek uogólniłem.

Paolda,
to samo co powyżej + jak można być oślepionym przy omijaniu (tutaj napisano „mijaniu” nieprecyzjnie ale pomyśleć można przed komentarzem. Raczej wypada się zastanowić), czytaj dokladnie całość artykułu.

zobacz komentowany news »

krak

Wieczór i brak pewnie czegoś odblaskowego na ubraniu (trudno wymagać od dorosłych tego) przyczynił się w jakiejś mierze do tego wypadku. Niekoniecznie szybkość.
Już kiedyś apelowałem na forum - nie wstydźcie się dla swojego bezpieczeństwa założyć choćby opaski odblaskowej na rękaw gdy chodzicie wieczorami drogą bez chodnika. Zwłaszcza w takiej sytuacji pogodowej.
Kierowca może wcześniej by zauważył takich pieszych nawet gdy jest oślepiany przez innego (pewnie brak mu na naprawę ustawienia świateł), nieprzewidującego użytkownika drogi.

zobacz komentowany news »

krak

Otwarli ulicę ale ZAPOMNIANO zlikwidować objazd od strony MediaExpert. Prawa strona nie jest już czy jeszcze jednokierunkowa i dzisiaj prawie tego doświadczylem wyjeżdżając z Chrobrego, w ostatniej chwili zauważyłem, że coś nadjeżdża. A z przyzwyczajenia obserwowałem głównie lewą stronę i to co z przodu. Cóż, rutyna może być zgubna jesli się nie jest przewidującym.

zobacz komentowany news »

krak

<ad - Samorządowcy myślą o bezkolizyjnym skrzyżowaniu DK-1 z ulicą Męczenników Oświęcimskich. Ta inwestycja na pewno upłynniłaby ruch na krajowej "jedynce".>

To niech pomyślą całościowo przy okazji o wiadukcie nad torami na ul. Dworcowej i to byłoby prawie całkowitym rozwiązaniem problemu przejazdu przez Pszczynę. A z konstrukcją takiego wiaduktu to inżynierowie i architekci chyba sobie poradzą. A może tunele ala metro?

zobacz komentowany news »

krak

Rebeliantko, piszesz do Respecta:
– „Więc nie krytykuj mojej wypowiedzie przed ustaleniemi prawdziwych powodów tej tragedii” – i wcześniej
– „Niewiadomo teraz w tej chwili kto był winnym tej tragedii , ale można tylko się domyślać że winą była nadmierna prędkość tego młodego chłopaka (sic!)...”-
BĄDŹ KONSEKWENTNA i trzymaj się przynajmniej pierwszej części swojej wypowiedzi (Niewiadomo ...) i nie ustalaj winnego tragedii. Niezależnie od winy jest to dramat i pewnie sama nie życzyłabyś sobie w podobnej sytuacji będąc jako rodzina rozważań winny – niewinny. Załóż wątek na forum o zasadach ruchu drogowego i tam się wypowiadaj tematycznie a nie osobiście.

zobacz komentowany news »

krak

Może i ciekawy pomysl ale pytanie o jego klasę i dostępność. Trudno określić czy to wspanialy pomysł czy tylko ciekawy. Sama restauracja - wydaje mi się takim sobie. Natomiast połączenie z jakąś atrakcją, (trudno mi w tej chwili wymyśleć) może sprawić, że będzie oblegana i zaspisy na wolne stoliki będą konieczne. Turysta zobaczy praktycznie z bliska tylko Sąd, PKO, Telekomunikację, chyba, że taras widokowy w jakiś sposób zostanie jednak wymyślony na najwyższym poziomie z lornetami np. Jednak cieszy, że ktoś (P.T. Kania i Syn) wzieli się za coś z nadzieją. Nie tak jak Paleja.

zobacz komentowany news »

krak

Nie o 21.30 ale jeszcze przed południem w niedzielę awaria przęsła już była, może tylko wiadomość do zarządu dróg dotarła po ślmaczemu. Dalem komentarz na forum pless ale niestety, nie zadzwoniłem bo w trasie nie mialem książki telefonicznej. Ale obok przecież jest chyba placówka dogowców, chyba że juz zlikwidowana.

zobacz komentowany news »

krak

Szkoda, że nie przewidziano takiej możliwości. Brzegi mniej strome nie tylko dla małego ale i dla dużego żubra mogą być pułapką. Sądzę, że ten rów nie jest wodopojem więc powinien być zabezpieczony jakoś. A jak tam pojawią się ścieki. To już nie będzie to zdarzenie losowe. Szkoda.

zobacz komentowany news »

krak

Ostatni zajazd na Litwie - podtytuł utworu Adama Mickiewicza.

Oby nie było "Ostatniego zajazdu w Pszczynie" gdy Elwo i wymienieni w powyższej notce nie pośpieszą się z decyzjami dotyczącymi przebudowy wiaduktu a jego trzeba będzie zamknąć z powodu zapewnienia kierowcom bezpieczeństwa a nic nie będzie można budować.
Pożytek jednak może być z tego taki, że w przyszłości dojdzie następna lektura w szkołach. Ale czy warto się czymś takim uwieczniać?

zobacz komentowany news »

Powrót

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769