Prezentacja klubowicza

bhg

jankowice

W klubie od: 24.07.2006
Ilość komentarzy: 11
Ilość postów: 47
Ilość wyświetleń: 30901

Formularz kontaktowy


Komentarze (11)

bhg

Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę. Inaczej mówiąc, gdyby w Polsce uczciwie płacili za wywłaszczane nieruchomości, to ludziom łatwiej byłoby się z wywłaszczeniem pogodzić.

zobacz komentowany news »

bhg

Nie dziwię się mieszkańcom Studzienic. Nie dość, że z jednej strony smrodzi im wytwórnia podłoża do pieczarek, z drugiej super ekologiczna (ponoć...) kompostownia w Jankowicach (obiecywali, ze nie będzie śmierdzieć a jak jest naprawdę to wszyscy mieszkańcy wiedzą...), a teraz jeszcze pośrodku tego bajzlu ma powstać spalarnia. Może niech burmistrz najpierw załatwi sprawę pana W...y, potem sprawdzi dlaczego z jankowickiej kompostowni wybudowanej za grube eurodotacje śmierzi choć nie miało, a dopiero potem niech planuje dalsze zasmradzające inwestycje?

zobacz komentowany news »

bhg

Ciociu Stefciu, merytoryczność twojej wypowiedzi powala. Chyba za często bywasz na imieninach a to źle robi na intelekt.

zobacz komentowany news »

bhg

> a czy na takim małym skrawku nie można postawić jakieś konstrukcji do celów
> reklamowych?? ...


Pewno można, no i co z tego? To co najwyżej pozwoli nieco zminimalizować straty wynikłe z tego, ze zamiast działki budowlanej ma się nieużytek

zobacz komentowany news »

bhg

"Dostał więcej niż jego działka jest warta"...
Ręce opadają jak się to czyta. Nie wiesz ile dostał ani ile warta jest jego działka, nie wiesz ile metrów mu zabrali a ile zostało i czy to co mu została jest wystarczająco duże by mieć jakąkolwiek wartość, nie wiesz nic ale i tak wiesz wszystko najlepiej.
Ludzie, zacznijcie myśleć logicznie...
Nawet jeśli teraz nie macie nic co władza mogłaby wam zabrać bez odszkodowania, to kiedyś może będziecie coś takiego mieli. Będziecie wtedy jak jeden mój znajomy który kupił działkę budowlaną - po roku wyszła decyzja lokalizacyjna o budowie drogi przez tę jego działkę, wywłaszczyli go płacąc mniej niż połowę tego za sam rok wcześniej zapłacił. I wszystko w majestacie prawa. A on tez kiedyż tak samo jak wy bredził o tym jakie to ważne jest dobro publiczne a już szczególnie, ze trzeba budować drogi...

zobacz komentowany news »

bhg

Skąd przeświadczenie, ze grunty przy obwodnicy zawsze zyskują na wartości?
Chyba głównie z braku znajomości przepisów, szczególnie tych o obowiązującej linii zabudowy przy drogach tej kategorii co obwodnica.
Zyskują tylko właściciele bardzo dużych i głębokich działek. Jeśli komuś po wywłaszczeniu zostało niedużo, zwłaszcza w wąskim pasie, to będzie sobie mógł na tym wąskim pasie co najwyżej ekologiczną łąkę pouprawiać. Proponuję więc sprawdzić różnicę cen między ziemią na łąkę a ziemią budowlaną...

zobacz komentowany news »

bhg

Dlaczego "około" Gosiu? Skoro twoja rodzina ma 4 osoby to nie płacisz "około" 2 razy więcej od rodziny 2-osobowej tylko dokładnie 2 razy więcej...
Ale reszta się zgadza.
Teraz pozostaje mieć nadzieję, że władze Pszczyny potrenują trochę liczenie do 5 i wprowadzą np dwa rodzaje kontenerów - co zupełnie rozwiązałoby problem a byłoby niezbyt skomplikowane organizacyjnie. Niestety, ta operacja myślowa wymaga już umiejętności posługiwania się ułamkami, więc wielkich nadziei sobie nie robię;)

zobacz komentowany news »

bhg

Droga Gocho, komunizm już się skończył. Ludzie mają różne potrzeby, różne poziomy konsumpcji itd. Nikogo nie powinno obchodzić ile śmieci zużywam tak długo jak długo za ich wywóz płacę. I powtórzę jeszcze raz: skoro płacę 5 razy więcej od osoby samotnej i około 2 razy więcej od rodziny 2-3 osobowej, to powinnam mieć prawo odpowiednio dużo więcej śmieci pakować do kontenerów. I daruj sobie te osobiste wycieczki, w dyskusji naprawdę nie o to chodzi.

zobacz komentowany news »

bhg

A może zamiast obrażać innych raczysz wypowiedzieć się co do meritum sprawy, czyli tego dlaczego rodzina 5 osobowa (taka jak moja na przykład) ma taki sam pojemnik na śmieci jak osoba samotna chociaż płaci za niego 5 razy więcej? To na tym polega problem i to dlatego śmieci ciągle lądują w lesie albo są palone w domowych piecach CO. Dlaczego nie wprowadzono różnych rozmiarów kontenerów dla różnych rodzin? Skoro opłata jest zróżnicowana, to i kontenery powinny być... Moja rodzina np [potrzebuje kontenera trochę większego nić obecnie, np o połowę. Natomiast osoba samotna pewno zadowoliłaby się kontenerem o połowę mniejszym niż ma obecnie. Czy to naprawdę aż takie skomplikowane?

zobacz komentowany news »

bhg

Dobra cena, aż dziwne że to juz trzeci przetarg a wciąż nie ma chetnych. Działka ma pewne felery, ale za taką cenę powinno i tak sie opłacać. Widać kryzys;)

zobacz komentowany news »

bhg

A mnie bardzo się te zmiany podobają. Teraz jest tak, że mam wybór: czekać 2 lata na operację w ramach NFZ albp płacić 20k w prywatnej klinice gdzie operują mnie od razu. Wybór czysto teoretyczny, bo na operację za 20k zwyczajnie mnie nie stać. W nowym systemie prawdopodobnie bedę mogła zgodzić się na współfinansowanie kosztów zabiegu. Na wyłożenie np 5 czy 10k jeszcze mnie stać a oszczędzę sobie 2 lat cierpienia. Tak, cierpienia... Wy wszyscy którzy krytykujecie i chcecie uniemo.zliwić takie współfinansowanie leczenia jesteście chyba bardzo zdrowi albo/i bardzo młodzi i tak naprawdę to interesuje was tylko dowalenie nielubianej władzy a nie faktyczne rozwiązywanie problemów.
Duże brawa dla władz Pszczyny za odwagę, macie moje poparcie!!!!!!!!!!!!!!!!

zobacz komentowany news »

  • Strona
  • 1
  • z
  • 1

Powrót

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769