Prezentacja klubowicza

ton

Niedaleko

W klubie od: 04.01.2007
Ilość komentarzy: 16
Ilość postów: 21787
Ilość wyświetleń: 2279205

Jestem sobie oraz innym: ton, od: towarzystwa obrony narodu. ton broni i sam ucieka, kiedy go gonią. Czasem uda mu się też kogoś pogonić. Ale najlepszy jest /podobno/ w tym, o: "sam do siebie pisze i sam na to odpowiada". I jest z tego rad.

Formularz kontaktowy


Komentarze (16)

ton

Dochody z mobilnych fotopstryków na życzenie mieszkańców się skończyły, to trzeba brać teraz oprocentowany kredyt.

A w innych miastach twardo napełniają tymi pierwszymi swoje budżety i kredytów nie muszą zaciągać, bo po co się zadłużać, jak można nie.

Zawsze ktoś jest mądrzejszy, a ktoś...niepraktyczny?

zobacz komentowany news »

ton

Buziak - nie robiłem tych zdjęć dla ich publikowania, ale dla własnej przyjemności, której ty się pozbawiasz, bo jedynie innych krytykujesz, a sam nic nie potrafisz.
Nie ty to tam jesteś przypadkiem przed tym Słońcem?

zobacz komentowany news »

ton

Wysłałem własne zdjęcie z tego zaćmoienia /wraz ze swymi mądrościami/, ciekawe czy się ukaże i gdzie go szukać?

zobacz komentowany news »

ton

Otóż tak sobie myślę, że dobrze, iż taka rozpiska podana jest do publicznej wiadomości, aby pokazać, że nad piratami ma się kontrolę. Niemniej, jeszcze lepiej byłoby, aby oprócz tego każda służba powołana do tego i tak pomiędzy tym robiła swoje. Bo cóż to jest przestrzec złodzieja, że się tam będzie o tej i o tej w dzień jego wypadu?
/Na forum mnie zablokowano, nie wiem za co i po co, dobrze, że chociaż tu idzie się wypowiedzieć./?/.

zobacz komentowany news »

ton

Nie powinniśmy się oburzać, przecież dobrze robił naszemu Kościołowi, a to nie jest grzech chyba.

zobacz komentowany news »

ton

O, zaczynają grać emocje, a to niedobrze, bo mogą odżyć stare animozje międzywyznaniowe na dodatek jeszcze.
Zawsze inteligentnie tu piszący "kule_ma mole2" tym razem za mocną kawę sobie chyba zrobił, bo zbyt przywala komentatorom i nietrafnie według mnie ocenia sytuację, a to z tego powodu, że - jak głosi legenda /patrz wyżej/:

"Kościół św. Jadwigi w Pszczynie spłonął 5 września 1939 roku. Według jednej z nich, w
świątyni spalono powstańców ostrzeliwujących pogrzeb wojskowy na cmentarzu
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ewangelickim"

Mimo to "kule..na..." komentuje:
:
"Jeśli prawdziwe są informacje o tym, że żołnierze niemieccy w 1939 ostrzelali drewniany kościółek i z tego powodu spłonął, to naruszyli zasady konwencji".

No po pierwsze, nie wiemy, ile i czy w ogóle ktoś znajdował się w kościółku, a jeśli byli tam prowokatorzy, którzy jako pierwsi złamali "zasady konwencji", bo pierwsi zaczęli strzelać, to takie jest prawo wojny i takich samych bandytów, że oddają do siebie strzelającym.

Ponadto draństwo po stokroć większe polega na tym - i tu bym upatrywał faktycznego złamania konwencji, że to prawdopodobnie z tego kościółka wpierw zaczęto strzelać do - konduktu pogrzebowego, czy też stojących nad trumną na terenie cmentarza ewangelickiego i odprawiających tam ceremonię pogrzebową!!

Jak najbardziej po chrześcijańsku, czy po drańsku?

Takie to są prawa i obyczaje wszelkich religii.

Dlatego to, dla zgody, proponuję wspólne, czyli ekumeniczne odbudowanie kościółka, jak już musiałby być odbudowany, ku zgodzie, a najlepiej, gdyby był zapomniany, ku jeszcze większej ZGODZIE I pokojowi międzywyznaniowemu.
Niemcy, to przeważnie Ewangelicy, a to się może wielu niezbyt dobrze kojarzyć, tak jak "rebeliantce" aż nazbyt.

I co teraz z tym fantem uczynicie? Zapomnienie najlepszym lekarstwem, powiadam wam.

zobacz komentowany news »

ton

Wolę tu uzupełnić swój komentarz, bo w Aktualnościach mógłbym za bardzo zezłościć ich właściciela, a pojawiły się dwa następne zdjęcia z czasów ponoć II wojny światowej.

I właśnie to drugie mi podpadło, i albo zaraz zmienię wyobrażenie o niemieckiej armii, albo ktoś mnie zapewni, że to naprawdę nie Rosjanie, powstańcy śląscy, aktorzy od Kłyka, albo inne jakie widowisko upamiętniające coś tam coś tam.

Ale myślę sobie, że to sprawka pana Kłyka jednak.

Jeśli jest inaczej, to jak myśmy mogli przegrać wojnę w dwa tygodnie z takimi szałapuciorzami?

Wytłumaczcie mi to! My - z taką kawalerią!! Najlepszą na świecie!!

A ten ich wóz drabiniasty, to co ciągnęło? Żołnierze pchali? No chyba, że to już powrót, ale wtedy zdjęcia sa póżniejsze.
No jeśli to prawdziwe zdjęcia, to... szkoda, że mnie tam nie było - dwa tygodnie - i po wojnie!

Z tą przegraną wojną z nimi, to jakiś wielki szwindel!!


Niemniej - zdjęcia jak najbardziej pszczyńskie.

zobacz komentowany news »

ton

To nie trzeba było ryczec "precz z komuną". Teraz nie tylko, że nie ma równych i równiejszych, ale...czeka jeszcze ustawa antykominowa, zakładajaca bezgraniczne zarobki. Także dla nas, czyli i dla Ciebie /he he, ha, ha, hi, hi - nie ma się co śmiac, wystarczy zapisac się do którejkolwiek z rządzących partii/.
.
Najlepiej by było, gdyby wszyscy na wsi/gminie byli wójtami. Zgłaszamy taki wniosek? OK. I po problemie.
/Bydło w chlewie będzie na nas robic; zasługuje na głodowe pensje. A mięso sobie zaimportujemy/.
Nie rozumiesz, co mówię?
Syty godnego nie zrozumie.

zobacz komentowany news »

ton

Chciałbym i ja dołączyć się do tej dyskusji, występując w roli nieproszonego rozjemcy. Dziękuję z góry za tę możliwość.

---------------------------------------------------
Bez listu - do wszystkich

Dwa kościoły duże w Pszczynie stoją,
mimo tego ludzie się nawzajem gnoją,
a czemuż to nie sa one ich ostoją ?

O miłości bliżniego czasem rozprawiają,
szczególnie w niedzielę, gdy w kościele stają,
a potem to już za nic jeden drugiego mają.

Szczerzy są, owszem: co na sercu, to i na języku,
więc nakładają sobie różnie: ty draniu, ty smyku!
Lecz widać, że do zgody nikt nie wyrobił im nawyku.

A tacy fajni oni są, gdy tak rzędem stoją,
przed świętymi obrazami i nikogo się nie boją,
lecz zaraz potem jeden przeciw drugiemu się zbroją .

I dokładają sobie ile wlezie, każdy jakby popił
jeden drugiego w łyżce wody by utopił,
jeden z drugim o mało by się nie pobił.

Już im polski Niemiec to tŁumaczy,
"więcej zgody, bo inaczej miasta nie zobaczy",
grochem o ścianę, dalej każdy swe mataczy.

Inni - dumni byliby ze swych przedstawicieli,
i z tych, co na stolce wybrac zechcieli,
tu wzór wzięty - z historycznych trucicieli.

A właściwie, to tak w całym kraju:
dużo modlitwy i o świętości baju, baju,
a potem, to już tylko, jak w małpim gaju.

Zły to przykład dla agnostyka,
ateisty i wszelkiego niedowiarka,
taka pospolita słowna przepychanka.

Już zamilczcie pamiętliwcy i bajarze,
którzy cudze krzywdy wymyślacie,
a o swoich sza, bo ich po prostu nie znacie.

I niech to puentą będzie dla was
bo mi wstyd jest za was,
za ten błotny chlupot i hałas.

zobacz komentowany news »

ton

I to być może dlatego hinduski mistyk Sai Baba radzi wszystkim:

"Trzymajcie się z dala od miąsa!".

zobacz komentowany news »

ton

Kto by chciał się bliżej zapoznać z determinacją tejże krówki o pozostanie przy życiu i jej wyczynami - zapraszam na Forum do wątku pt. "Wyciągnięte z internetu, aby nie przeoczyć" str. 1.

zobacz komentowany news »

ton

To efekt wypitego w tym okresie 1. mln l wódki, zgodnie z naszymi tradycyjnymi "wartościami" i "korzeniami" naszych ojców i dziadów sic/-w dosłownym znaczeniu!/.
Brawo te "wartości"! Wstyd!

Brawo Polacy, brawo naród, tylko tak dalej ku tej przepaści.

Smiemy tu jeszcze krytykować i pouczać inne nacje...?

zobacz komentowany news »

ton

Rzecz jasna moja pierwsza tu wypowiedż z 5 I 2007r. jest już grubo nieaktualna.

zobacz komentowany news »

ton

PKS /za sprawą władz Gminy/ dla ludzi czy tylko dla siebie, czyli czy pies pożarł już własny ogon czy nie? Lub inaczej: nos dla tabakiery czy tabakiera dla nosa, czyli po co został stworzony PKS? Czyli; ludzie! gdzie wy chcecie jeżdzic? Do pracy? Do szkoły? A siedzta wy w domu, albo piechty łazic jak Wasze babki i dziadki...

zobacz komentowany news »

ton

Wspomagam Twoje starania. Poczytaj "Forum Psczyna" str. 1.

zobacz komentowany news »

ton

żałuję, że posty nie są uporządkowane chronologicznie

zobacz komentowany news »

  • Strona
  • 1
  • z
  • 1

Powrót

Nowi klubowicze

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

poca12

Oświęcim
w klubie od: 2024.03.07

zurawina

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

mcnba

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

KrzysztofKasiaPiasek

Piasek
w klubie od: 2024.03.06

Belzebub112

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.06

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21788

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2404

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769