Forum

Temat: Budżet obywatelski w Pszczynie - moze na prawnika ?

Merkator

XXX

Postów: 1234

Data: 10.09.2013; 14:30

Witam
Mam taki pomysl, aby pieniadze przeznaczyc na dobrych prawników, którzy powalacza o likwidacje smrodu skoro władze lokalne nie potrafia ? Pszczyna to miasto turystyczne. Przestanie smierdzieć, będzie atrakcyjniej dla nas i turystów, mozna myslec o dalszym rozwoju jako miejscowoci turystycznej.

Glownie chodzi mi o to, aby zlikwidowac przyczyny tych zapachów. Intensywnosc, rodzaj zapachu powtarzają sie od wielu wielu lat ! Wiele ludzi wpisało się pod pewnym wątkiem. Może czas na jakąs dobrą kancelarie prawną ? Co wy na to ? Jakis program dla rozwoju i poprawy warunków zycia dla mieszkańców Pszczyny tj Uciążliwości zapachowych i swieżego luftu.

jozin

ziemia pszczyńska

Postów: 52

Data: 11.09.2013; 09:57

przestańcie w kółko powtarzać że Pszczyna to miasto turystyczne !!!

POnuryZniw...

Shangri-La

Postów: 2873

Data: 11.09.2013; 10:13

Po 1sze zgadzam sie z Jozinem chce tylko dodac

- prosze napisac kto z forumowiczow ma jakikolwiek zysk z tego, ze Pszczyna "jest miastem turystycznym".

Po 2gie - zgadzam sie z zalozycielem tego watku w tym wzgledzie, ze wydanie publicznych pieniedzy na zatrzymanie tego smrodu ma znacznie wiecej sensu, niz ustawiczne wydawanie ich na "promocje". Zrobcie z Pszczyny oaze zieleni i czystosci to nie tylko poprawi sie zycie mieszkancow, ale i bez reklamy zjedzie tu wiecej weekendowych turystow zmeczonych odorem i zatloczeniem Slaska.

laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 11.09.2013; 12:13

re: PŻ

Tylko gdzie i za ile "te turysty" zaparkują, zanim zaczną koić pszczyńską zielenią zmęczone Śląskiem ślipia i wdychać za frico pszczyński "luft balsamiczny"?
I ile razy tu zawitają?
1x zamek i park. OK
2x ??????????????

charger

miasto

Postów: 186

Data: 11.09.2013; 12:23

POnury - kim ty jesteś z zawodu? Bo wciąż chcesz coś dostać, a nie wiem jak ci pomóc. Napisz, na pewno znajdziemy rozwiązanie

POnuryZniw...

Shangri-La

Postów: 2873

Data: 11.09.2013; 12:33

Ładowarka - zawodowo zajmuję się robieniem dobrego wrażenia. Mylisz się jednak - bo ja nie chcę nic dostać. Ja tylko chcę by mi nic nie brano, a jak już przemocą biorą, to żeby to szlo na rzeczy potrzebne a nie Fajerwerki.

Laktacja - myślę, że dla ludzi z Tychów czy Katowic Pszczyna może zostać cotygodniowym celem choćby żeby przejść się po parku i zjeść dobre lody w czystej i miłej atmosferze. Może zagrać w golfa albo co tam jeszcze pszczyńscy kapitaliści wymyślą jak się im nie będzie przeszkadzać. A poza tym to nie uważam, że Pszczyna powinna stawiać tylko na turystykę jak to ma miejsce teraz.

laktacja

P-na

Postów: 2162

Data: 11.09.2013; 17:05

Tyszanie mają swoje Paprocany, laski na Żwakowie itp.
Katowiczanom pewnie bliżej chociażby do Świerklanca.
Przyjadą raz, góra dwa. Postoją na przejazdach, pohuśtają bryczki na koślawych dróżkach, utaplają się w marasie na tzw. parkingach miejskich to im szybko przejdzie.
Jeżeli miasto nie będzie miało do zaoferowania czegoś, czego brak w promieniu ok. 100 km, to marne szanse. Już Żory zabrały potencjalnych deptaczy Pszczynie, bo mają więcej rozrywek do zaoferowania rodzinom z dziećmi.
Gdyby pole golfowe było bardziej atrakcyjne, to może jakieś puchary (oprócz tych typu: uścisk dłoni prezesa, czy notabla miejsko - gminnego) przyciągnęłyby zainteresowanych i widzów.
"Muzeum" Pro coś tam w ruince dzierżawionej za 100 PLN/rok, frekwencji zewnętrznych miastu nie zrobi.
Bo w naszej wiosce z rynkiem, ni kasyna, ni porządnego bardachu, ani inkszej okazji, by dużo kasy wydać, wyjechać zadowolonym i jeszcze chcieć wrócić.
Niestety Pszczyna wzorem innych "starożytnych" miast na psy schodzi i za 20 - 30 lat pewnie nawet prawa miejskie może stracić.
Jeśli nie będzie pomysłu na przyciągnięcie kasy z zewnątrz to wnet braknie gruntów pod "sypialnie" dla bogatszych z rejonu Śląska.
Ale cóż się dziwić, jeśli głównymi pomysłami ostatnich lat była chęć budowy cmentarza pośród ścisłej zabudowy, czy zrealizowana psia sralnia z przeszkodami tam, gdzie mogły być np. korty tenisowe, czy porządny obiekt rekreacyjny dla ludzi.
Podsumowanie. Miasto na psy schodzi.
Jaki pan, taki kram.

Yankee

Pszczyna

Postów: 967

Data: 11.09.2013; 21:31

To może tak za te pieniądze chodniki zrobić na ulicy Korfantego od sądu aż do bielskiej? Trzeba tylko zrobić kosztorys urzędnikom bo taki jest warunek złożenia wniosku.

charger

miasto

Postów: 186

Data: 12.09.2013; 08:41

POnury a Dodge`a Chargera to ty znasz? No tak - w sumie dzisiejszej młodzieży telefon komórkowy bliższy od kultowego filmu Bullit...

A wracając do tematu - jeśli nic nie masz z tego że Pszczyna chce być miejscem turystycznym, to może czas wykorzystać koniunkturę i przebranżowić się?

POnuryZniw...

Shangri-La

Postów: 2873

Data: 19.09.2013; 13:37

Młodzież powiadasz? Dziękuję ładowarka*




*chodzi o ładowarkę do wibratora a nie komórki

Nowi klubowicze

Kobiorzok

Kobiór
w klubie od: 2024.04.24

Kowalska123

Warszawa
w klubie od: 2024.04.23

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21941

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3244

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2443

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769