Forum

Temat: Odrzucono wniosek radnej, co chce oddać Pszczynę Bogu...

ton

Niedaleko

Postów: 21872

Data: 31.01.2014; 21:15

Na głównej stronie tego portalu Pless.pl poinformowano o odrzuceniu wniosku pani radnej dr Boby, aby powiat pszczyński oddać /pod opiekę? we władanie?/ - Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanej Maryi.

Pojawiły się tam pod tą informacją liczne negatywne komentarze mieszkańców w związku z tym, co świadczyć tylko może o otwartych umysłach zarówno wiernych, jak tych będących z boku wiary zapewne.

W każdym razie ja, zgodnie ze swym chłopsko- filozoficznym zacięciem - tak to tam skomentowałem i to tutaj wklejam, bo miałem pomysła, jak mawia pewien Ferdek:

Bezsprzecznie wniosek pani dr Boby wypływa ze szlachetnych pobudek, niemniej pokorny wierny powinien wiedzieć, że obarczanie jego Boga jak i innych z Rodziny Świętej jakimiś STAŁYMI obowiązkami, powinnościami, zobowiązywaniem do czegoś jest w pewnym sensie nadużyciem, albowiem zamiast samemu zabrać się do skutecznego działania oczekiwać się będzie na spływającą z nieba pomyślność. Zresztą dobry wierny wie, że Bóg i tak bez tego zobowiązania - zawierzenia wie o wszystkim, co komu trzeba.
Wyjście z tego pata jest następujące, aby nikogo nie zawieść, a dać każdemu nadzieję:
Niech księża - proboszczowie ogłoszą którąś z niedziel dniem modlitwy mszalnej za pomyślność gminy, powiatu.
Może to być nawet przez kilka niedziel lub cały tydzień, niczym roraty.
A także modlić się o to mogą wierni w swych domach, czy gdziekolwiek są i chcą.
To powinno tyle dać, co w innym wypadku, o czym pisałem niedawno na tut, forum na temat działania pola morfogenetycznego - że ta błagalna energia/modlitwa ześrodkowana w pewnym punkcie /przez wiernych zwanym Bogiem oczywiście, przez innych bazą, chmurą psi, polem energii itp./ - w odpowiednim momencie krytycznym - o ile przeważy nad energią negatywną mieszkańców i wiernych - powróci w postaci spełnienia ich oczekiwań.

Treść takiej modlitwy - zasilania pola /Boga/ ułożą niewątpliwie księża, że ja nie muszę się tu więcej popisywać, jak powinna ona brzmieć.
W tej sytuacji zarówno wierni - i ci postępowi i te tzw. berety, jak również agnostycy i ateiści - mają / będą mieć/ wspólną możliwość
wspomożenia swojej gminy i powiatu, miasta pozytywną, oczekiwaną energią zwrotu, czyli spodziewanej pomocy w budowaniu pomyślności jej mieszkańców, oraz wzmożonego rozwoju miasta i powiatu.
W ten sposób połączyliśmy naukę/fizykę z wiarą ku zbudowaniu szczęścia ogółu.
Ciekawy eksperyment? Warto spróbować. No przecież temu się modlicie? Zróbcie to RAZEM. I we wszystkich kościołach i - Kościołach, jakie w Pszczynie są: Ewangelickim i Katolickim.
Amen.




ton

Niedaleko

Postów: 21872

Data: 31.01.2014; 21:28

A RAZEM dlatego, by ta wygenerowana energia, jej potencjał powstały ze wspólnych modłów była na tyle silna, że odbije się stosownym echem we Wszechświecie/u Boga.
Warunek spełnienia: bilans energetyczny dobra i zła musi przeważyć na korzyść tej pierwszej oczywiście.
Księża Wam od razu powiedzą na mszy, żeby dobrze wyszło trzeba do tego dodać jeszcze rachunek sumienia i żal za grzechy, oraz mocne postanowienie poprawy, a także modlitwy dziękczynne tejże Energii/Bogu.
W takim razie to może potrwać, ale wyjścia innego nie ma.
To nie są jaja co tu piszę - to nauka i wiara, co góry przenosi, koparką też.
Powodzenia.
Myślę, ze także pani radna dr Boba będzie z takiego rozwiązania - na otarcie łez.

wkurzony

Pszczyna

Postów: 138

Data: 31.01.2014; 21:34

poczytajcie sobie...
http://forum.gazeta.pl/forum/w,70,48128550,48149054,Boba_czesc_pierwsza.html

ton

Niedaleko

Postów: 21872

Data: 31.01.2014; 21:39

...zadowolona.

PS: Oczywiście wierni modlą się czasem na mszy św. za pomyślność Ojczyzny. lecz jest to tak mało sprecyzowane, ogólnikowe, że nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi.
I dlatego też te oczekiwania kierowane do pola morfogenetycznego/Boga muszą być ścisłe, konkretne, być może podzielone na raty; raz o to, raz o tamto.
Korzyść z tego będzie przynajmniej jedna: POPRAWIMY SIĘ. A tu już bez łaski łaska na nas spłynie.

ton

Niedaleko

Postów: 21872

Data: 01.02.2014; 11:22

Takie zespołowe myśli - modlitwa powinny dotyczyć m.in.:
- spadku czy wręcz likwidacji bezrobocia w powiecie,

- dlatego - o napływie inwestycji /inwestorów/ do Pszczyny powinno tam być,

- o niebajdurzeniu nt. gender, bo to tylko ludzi wzburza, tak po jednej jak po drugiej stronie, a juz za tyle jest nienawisci wzajemnej w narodzie/społecznosci lokalnej, z powodu napuszcania jeden na drugiego,

- op to, aby każdy miał mieszkanie, każda rodzina, w tym przede wszystkim młoda i rozwojowa,

- o wzrost zarobków, co zaznaczy się pozytywnie i w kościelnym koszyku,

- o skuteczną i nieuciążliwa służbę zdrowia - likwidację kolejek,

- od tego wszystkiego wybaw nas Panie /Losie, Wszechświecie/.

PS: Myśl, to energia; pozytywna lub negatywna, czyli niszcząca - zdrowie i wszystko po kolei.

Oto jest zadanie dla każdego mądrego, zamiast pieprzyć o jakimś gelendrze /od gelender głupiego.


POnuryZniw...

Shangri-La

Postów: 2873

Data: 01.02.2014; 11:46

Przynajmniej raz się z tonem zgodzę, dlatego:

Módlmy się za tona, żeby Pan przywrócił mu zmysły oraz aby ton wsłuchał się w słowa modlitwy św Tomasza*; Ciebie prosimy - wysłuchaj nas Panie.












*MODLITWA ŚW. TOMASZA

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, ze muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek.

Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty, Panie, wiesz, ze chciałbym zachować do końca paru przyjaciół.

Wyzwól mój umysł od niekończącego brnięcia w szczegóły i daj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy.

Użycz mi chwalebnego uczucia, że czasem mogę się mylić. Zachowaj mnie dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać.

http://adonai.pl/modlitwy/?id=73

ton

Niedaleko

Postów: 21872

Data: 01.02.2014; 12:01

Tak! Wymawiam codziennie te slow i spełniają się!!

Wzbogacam je jeszcze o lekturę Tomasza a Kempis /do księgi III w zasadzie/ z Naśladowania Chrystusa i powiem Ci, że nic mnie już nie obchodzi, że Ty nie płacisz tu w Polsce Polakom podatki, a zabierasz głos w sprawach, które Cię nie dotyczą i to może temu szkalujesz mnie i każdego kto dla swej ojczyzny i społeczności lokalnej dobrze.
Nic to nie obchodzi, ale może... kogo zainteresuje to Twoje rozrabiactwo szkodzące nam wszystkim.
Tak nam Panie dopomóż, amen.

Pozdrawiam.

ton

Niedaleko

Postów: 21872

Data: 01.02.2014; 12:02

...chce dobrze.

vvickary

Pszczyna

Postów: 641

Data: 01.02.2014; 12:07

Nie robcie sobie jaj z wiary, religii i Pana Boga jak pani Boba.
To że jedna cyniczna obłąkana baba chce Pana Boga zaPISać do partii nie znaczy, że trzeba jej robic reklamę.

ton

Niedaleko

Postów: 21872

Data: 01.02.2014; 12:11

vvickary - ależ ja to całkiem serio napisałem!!

POnuryZniw...

Shangri-La

Postów: 2873

Data: 01.02.2014; 12:17

Ton, znowu ci się popie... Ja płacę podatki w Polsce. A że je mam do maximum (w mojej sytuacji) zoptymizowane to nie przestępstwo tylko rozsądek.

POnuryZniw...

Shangri-La

Postów: 2873

Data: 01.02.2014; 12:23

I jeszcze jedno - jeśli o możliwości zamieszczania tu komentarzy decyduje płacenie podatku, to won gorolu na forum tyskie!

ton

Niedaleko

Postów: 21872

Data: 01.02.2014; 12:29

Ty też tu nie mieszkasz, nawet w naszym kraju, przynajmniej tak napisałeś, więc co się wpierniczasz w nieswoje sprawy, żeby tylko mącić i szkodzić Polakom?
Możliwe, ze jesteś jak ten turysta, ale to przynajmniej zachowuj się jak on i nie nadużywaj gościnności.

POnuryZniw...

Shangri-La

Postów: 2873

Data: 01.02.2014; 12:33

Ale płacę w Pszczynie podatki od nieruchomości i VAT, a do tego dochodowy na utrzymanie gorolstwa!

ton

Niedaleko

Postów: 21872

Data: 01.02.2014; 12:42

Dobra, ale to mi przez Kobiór też nie przejeżdżaj, jak tam nie płacisz.

PS: Wypada to tak pod takim wzniosłym wątkiem dokuczać sobie? Dobrze wiesz, że nie daję się kopać po kostce. Pokażmy młodym, żeśmy wydorośleli, a nie wyośleli.
Masz się modlić o to, aby z tych Twoich podatków pożytek był większy i przyciągnęły one jakichś inwestorów, aby bezrobocie wyeliminować, jak za PRL-u, a Ty znów z tą swoją agresją.
A jak się nie modlisz, to przynajmniej wysyłaj w przestrzeń pozytywne myśli w tym duchu, na to samo wychodzi.
Burzenie, to tylko marność.

POnuryZniw...

Shangri-La

Postów: 2873

Data: 01.02.2014; 17:55

Przez kobiór jeżdżę drogą krajową a nie gminną.

ton

Niedaleko

Postów: 21872

Data: 02.02.2014; 12:11

Ale ale... Czy aby Serce Jezusowe i... e, wystarczy - dobrze by się by czuło w tym około pszczyńskim wronim smrodzie, latem zwłaszcza?
Coś mi to wygląda na zemstę jakowąś pani doktor ; nie poszło coś tak, nie wszytkie prośby zostały wysłuchane?

Nowi klubowicze

Kobiorzok

Kobiór
w klubie od: 2024.04.24

Kowalska123

Warszawa
w klubie od: 2024.04.23

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21872

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3244

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2427

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769