Forum

Temat: Totalitaryzmu nie wolno chwalić bo to narzucanie WSZYSTKIM jednej idei

ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 28.01.2021; 06:58

Tutuł wątku mi się nie zmieścił, to powtórzę: totalitaryzm, to narzucanie wszystkim jednej ideologii.
Według prawa polskiego nie wolno go ani chwalić, ani wspierać.
Wręcz przeciwnie - patrioci i ludzie DOTĄD WOLNI mają z nim walczyć.

ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 28.01.2021; 07:08

Z historii wiemy, że zazwyczaj ustrój taki rodzi się pod wpływem najpierw garstki fanatyków jakiejś wydumanej ideologii, a z czasem i rzesz, dających się albo omamić jej, albo ze zwykłego ludzkiego strachu, wynikłego najczęściej z przemocy, takiej czy innej.

W każdym razie kończy się to najpierw NARZUCANIEM swojej ideologii przez tę grupę, nadużywającą społecznego zaufania, wynikłego z demokratycznych wyborów, czego jej zwycięstwo było rezultatem zupełnie innych obietnic społecznych, a niekoniecznie potem na siłę wdrażanych według własnego widzimisię, z pominięciem pragnień i oczekiwań szerszej grupy społecznej.


ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 28.01.2021; 08:58

Pod takich wkrótce, jak są mięczakami - podpinają się inni - prawdziwi totalitaryści ideolo, mający za sobą siłę, przed którą wszyscy na kolanach i dlatego... muszą, tak się im przynajmniej wydaje, by w razie czego - znów mieć pod czyje skrzydła.

Cierpi na tym mądrość narodu i rozwój, intelektualny, bo prawda już nie jest obiektywną i logiczną prawdą, a tylko CZYJĄŚ prawdą, do której prawą żądają uzurpatorzy, co przez to niszczą państwo, zatrzymując go we wstecznych ideach, nikomu nie służących, jak tylko im samym: uzurpatorom i totalitarystom.
Tak państwo staje się totalitarne. Tak było i jest. A jak będzie? Bóg raczy wiedzieć. Czy znów się da takim wykorzystać?

Dał ludziom wolną wolę, nic poza tym. Dlatego na końcu Parku zamkowego w Pszczynie na pomniku króla uciekiniera z Polski napsane jest:
"Bądź wola Twoja". A jednak nie nasza, my za słabi jesteśmy do tworzenia prawdy i dobra, a mocniejsi do kłamstwa i zła. Dlatego oddajemy swoją wolę Bogu, przed takimi, co naszą wolę ujarzmiają strachem i prawną nawet przemocą.
Totalitaryzm w czystej postaci.

A czego to dzieci w szkole dziś uczą, jak nie tego, że tamten totalitaryzm komuszy obalili, ale nie uczą, że oto tworzą nowy.
Sami się domyślą, aż które jedynkę dostanie.



ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 29.01.2021; 10:23

Skoro napomknęliśmy o 1. elekcyjnym królu Polski Henryku Valezym, synu rodu królewskiego Francji, to warto, drogie dzieci, zatrzymać się przy nim, mimo, iż groźnie wygląda na portrecie, to nieszkodliwy już jest.

Otóż, abyście nie pomyślały, że uciekł ze wstydu, bo widelcem nie potrafił się posługiwać, jak my Polacy już wtedy, a oni Francuzi jeszcze nie, a pomimo tego wybraliśmy go sobie /szlachta/ na króla, to śpieszę donieść, iż nie, nie z tego powodu, a brat mu zmarł i zechciał być i królem Polski i Francji zarazem, taki ambitny on se był, jak każdy przeważnie król.

I choć go szlachta polska za to zdetronizowała - nadal uważał się za króla Polski i Francji. Zatem Pan Prezydent Andrzej Duda śmiało mógłby też czekać, aż obecny prezydent Francji Macron zemrze i Francja nasza.

A ten pomnik w pszczyńskim parku, to temu, że tam go dopadła szlachta i błagała o powrót, niestety sam nie mógł się zdecydować i zwalił wszystko na Pana Boga. O resztę pytajcie na lekcji historii.
Taka ciekawostka, daleka od totalitaryzmu, albowiem akurat wtedy zaistniała w Polsce wolna I. elekcja, czyli - co?

Podpowiedź; No, skoro uciekał z Polski, to na pewno nie totalitaryzm to był, ta elekcja. Chociaż być może też lepiej by było, jakby tak jaki totalizator zechciał uciec z Polski, a choćby do tej Francji, by trochę RACJONALNEGO rozumu nabrać. Polska by wtedy nabrała intelektualnego rozpędu ku zdrowemu rozsądkowi i realizmowi, odchodząc od szkodliwego infantylnego irracjonalizmu, prosto rodem z dziecięcej bajki. A takie to rozumom przeważnie śnią się totalitaryzmy, bo wszystkich mają za dzieci w piaskownicy, z którymi można robić co się chce i swoje wiaderka dziurawe im narzucać, choć płaczą i się buntują, ale cóż - za szefa piaskownicy go sobie obrały, to niech ładują do tego dziurawego wiaderka, jak ten głupi. Może kiedyś nabiorą, jak on ich. Przy okazji i jakieś g. wpadnie, bo nawet nie potrafi szef i jego kamaryla zadbać o to, aby jak się przestaną bawić, to by ją przykryć, jak ktoś przed nim to nakazał, to niech teraz mieszają toto, co i tam wpadło.














ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 29.01.2021; 11:20



Piaskownica;
wasza ona jest, dzieci!

Obrały dzieci dyktatora na szefa piaskownicy,
acz myśleli, że demokratę z wolaństwa,
toteż zamiast luźnej zabawy muszą teraz znosić
od niego i jego kamaryli wiele draństwa.

A to piasek im zabrudzi swoją śliną,
kiedy bzdety opowiada o historii,
tradycji i wartościach, od obcych
przejęte, a nam siłą kiedyś narzucone.

Dzieci pilnie słuchają,
główkami kiwają, nie ma jak umknąć
bo nuż się szef zdenerwuje i każe im
"te parszywe mordy zamknąć"?

A bać się go boją,
bo choć on mały,
miły i niepozorny taki,
To Jednak Jary.

I nigdy już do piaskownicy
nie będą mogły wejść,
jeśli podpadnie mu które,
a to może sobie dalej pleść.

Cóż, kiedy wkrótce okazało się,
że wniósł do piaskownicy traktor
i tak nim w niej wariował,
jak jaki dyktator.

O nie, wkurzyły się dzieci
i wyszły z piaskownicy,
zebrały się na odwagę i przeciwko
dyktatorowi - wrzeszczą teraz na ulicy,

że słychać je nawet w samej stolicy,
słyszycie, jak wołają za wolnością?
I by szef się zamknął, dał im się bawić
jak one chcą, a nie on, z tą swoją małością.

Przeliczyły się dzieciaczki,
bo on niby taki mały, niepozorny,
ale policję ma za sobą i rząd cały
a ty coś myślał, że rozda im popkorny?

Skądże znowu, szef piaskownicy -
nie po to obalał stary, "nieludzki" ustrój
i totalitaryzm w PRL-owskiej piaskownicy,
by teraz nie wprowadzić w to miejsce - swój !

Zatem z powrotem mi wracać
i nie marudzić! Macie do czynienia
z weteranem walki o SWOJE wartości,
i kompanów jego; koniec tego wrzeszczenia!!

ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 29.01.2021; 11:41

/A, nie lubicie tak po staremu...?/

Piaskownica;
wasza ona jest, dzieci!

Obrały dzieci dyktatora na szefa piaskownicy,
acz myśleli, że demokratę z wolaństwa,
toteż zamiast luźnej zabawy muszą teraz znosić
od niego i jego kamaryli wiele draństwa.
A to piasek im zabrudzi śliną,
gdy bzdety opowiada o historii
i wartościach, nie z naszej praktyki,
uszy więdną od tych teorii.
Dzieci pilnie słuchają,
główkami kiwają, nie ma jak umknąć
bo nuż się szef zdenerwuje i każe im
"te parszywe mordy zamknąć"?

A bać się go boją,
bo choć on mały,
miły i niepozorny taki,
To Jednak Jary.
I nigdy już do piaskownicy
nie będą mogły wejść,
jeśli podpadnie mu które,
a to może sobie dalej pleść.
Cóż, kiedy wkrótce okazało się,
że wniósł do piaskownicy traktor
i tak nim w niej wariował,
jak jaki dyktator.

O nie, wkurzyły się dzieci
i wyszły z piaskownicy,
zebrały się na odwagę i przeciwko
dyktatorowi - wrzeszczą teraz na ulicy,
że słychać je nawet w samej stolicy,
słyszycie, jak wołają za wolnością?
I by szef się zamknął, dał im się bawić
jak one chcą, a nie on, z tą swoją małością.

Przeliczyły się dzieciaczki,
bo on niby taki mały, niepozorny,
ale policję ma za sobą i rząd cały
a ty coś myślał, że rozda im popkorny?
Skądże znowu, szef piaskownicy -
nie po to obalał stary, "nieludzki" ustrój
i totalitaryzm w PRL-owskiej piaskownicy,
by teraz nie wprowadzić w to miejsce - swój !

Zatem z powrotem mi wracać
i nie marudzić! Macie do czynienia
z weteranem walki o SWOJE wartości,
i kompanów jego; koniec tego wrzeszczenia!!

ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 25.01.2023; 10:14

A czy ten wątek stracił na swej aktualności?


ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 25.01.2023; 11:11

Pomóżcie mi, proszę, znaleźć wątek stosunkowo świeży na temat nadziei naszej na uczciwą ocenę aktualnej sytuacji politycznej według osobistej opinii wypowiedzianej krótko przed śmiercią przez zasłużonego opozycjonistę z czasów PRL, założyciela Walczącej Polski - doktora nauk fizycznych Pana Kornela Morawieckiego - związanej z Rosją i jej dążeniami według, oraz gazociągów 1 i 2, a także Jamalskiego - Pana Kornela Morawieckiego, albowiem ja go znaleźć tu nie potrafię, rozpłynął się ta jakby lub oczopląsu dostałem.

Dla mnie Jego opinia pomagała mi we właściwej według mnie ocenie prawdziwych i nieprawdziwych zagrożeń dla Polski i Europy ze strony Rosji, wymienianych przez naszych polityków uwikłanych w wojnę w Ukrainie, bo prócz owszem samej Ukrainy - nie widział On żadnych.

Osobiście zawierzyłem Jego opinii podbudowanej szeregiem rzeczowych argumentów /były cytaty/ w kwestii owych niepotrzebnych obaw naszych względem Rosji, a także popełnionych błędów w naszej polityce zagranicznej w sprawie j.w. - i tym kierowałem się w moich tu komentarzach, a teraz, by je sobie przypomnieć - nie widzę tego wątku o "nadziei na zmianę poglądu naszych polityków", w tym w.w. osoby, szkoda, chyba nie zniknął?
Będę wdzięczny za pomoc w odnalezieniu tegoż wątku, bo obecnie prócz cytatu z WIKPEDII NT. GENZEY WOJNY W UKRAINIE NIE MAM SIĘ CZYM SZERZEJ PODEPRZEĆ, a muszę. Z góry dziękuję.


ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 25.01.2023; 20:31

Szukałem tego wątku z... 2018roku /!!/, aż NIEMAL oczopląsu dostałem, aż tu nagle pojawił mi się przed oczyma niczym duch Hopkirk, no i dobrze, bo ja nic nie znaczący, aczkolwiek starszy oborowy i oficer sztabowy kurnika - mogę się jedynie w swych wypocinach opierać na wybitnych autorytetach, takich m.in. jak szanowany przez Polaków za swe opozycyjne dokonania w PRL dr Kornel Morawiecki czy Wikipedia, bo w głowie to jedynie siano mam, którym obdzielam swoje konie. Dlatego bardzo zależało mi na odnalezieniu tego wątku, co mi się w końcu udało, bo zaczynam się obawiać w związku z pewnymi niepokojącymi sygnałami...

Kto chce niechaj sobie poczyta, a kto się nie chce zarażać tą "Kremlowską" jakby narracją i propagandą, to zamykać oczy jak przed wejściem w odnowiony ogródek Pana Dominika Strzelca...

W każdym razie dziękuję Wam za telepatyczne naprowadzenie mnie na niego.

ton

Niedaleko

Postów: 21813

Data: 26.01.2023; 08:24

...I też podnoszę go od razu do góry ten odnaleziony wątek pt. "Każdy może się zmienić jak ten Kornel /.../".

Nowi klubowicze

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

zibiw2

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Eco24

Goczałkowice-Zdrój
w klubie od: 2024.03.26

kartonik0

Radostowice
w klubie od: 2024.03.25

Mieciu97

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.18

Artifire90

Pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

qba99

pszczyna
w klubie od: 2024.03.07

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21807

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3240

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2412

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769