Forum

Temat: Hej, pobożnisie! Zamiast na wszczynanie wojenek i mldy zł na nie - ...

ton

Niedaleko

Postów: 21945

Data: 05.07.2023; 11:57

Mam nowy pomysł, akurat taki jaki jest tytuł tego wątku, nieodokończony bo się nie mieści, tak jak sam pomysł wielu w głowie.

A jest on taki:
- jak na kraj i rząd-y tak bardzo pobożne i chrześcijańsko-katolickie, co co rusz to uzewnętrzniają nie tylko tu w Polsce, ale i za granicą /nie tak znowu dawno nasi europosłowie - Pani Kempa i Pan Jaki chcieli namówić Unię do wpisania w jej Konstytucję /?/ wstępu o tym, że Europa wyrosła i opiera się na tradycji i wartościach chrześcijańskich, ale w głosowaniu tam to nie przeszło /u nas, to byłaby betka/ - to na taki se kraj -

- niezbędne do życia każdego młodego Polaka, jak każdej polskiej rodziny
- takie mieszkanie np., popularnie zwane też dachem nad głową -


- mogłoby być, a kto wie czy nawet nie powinno -

- jeśli już nie całkiem darmowe, to przynajmniej pół, a nawet ćwierć...

A nie, jak to teraz rząd kombinuje za znikomy choćby kredyt. Bo cóż z tego, że samo oprocentowanie jego jest niskie jak nigdy przedtem, bo jedynie 2% - jeśli za całe mieszkanie trzeba będzie zapłacić biednemu czy średniakowi - niemal prawie milion złotych..., spłacane z tego kredytu przez całe niemal życie, choć wygląda mi to jeszcze gorzej, bowiem ma ten okres spłaty wynosić jedynie 10 lat, to kogo lub DLA KOGO to będzie i ten kredyt i te mieszkania tak drogie?

Okej, mogą być o połowę mniejsze, nie np. 80mkw., a powiedzmy 45 np. - to też nie lada wysiłek będzie w tych czasach i spłata przez dłuuugie lata.

Tymczasem...

ton

Niedaleko

Postów: 21945

Data: 05.07.2023; 12:19

Tymczasem... mogłoby być tak jak te taniuchne mieszkania tzw. zakładowe kiedyś, za opluwanego dziś PRL-u- za naprawdę pół darmo lub ćwierć...

Jak to możliwe, że kiedyś się dało, a obecnie przy o wiele bogatszym kapitalizmie się nie da?

Bo się nie chce? Bo się nie umie?...

A, nie? "Bo to nie komuna, ani socjalizm", tylko KAPITALIZM?...

No tak, zupełnie zapomniałem. Zapomniałem, że ojcowie wasi krzyczeli: "Precz z komuną!" Przepraszam, wyleciało mi to z głowy, jakim cudem, to nie wiem, skoro ona pusta?

Na szczęście nie tak pusty jest budżet naszego państwa - zasilany w dodatku czasu do czasu wysokimi pieniędzmi z Unii, do której odprowadzamy niemałe składki członkowskie, i tak np. ostatnio obiecane Polsce, Polakom - ponad 770 miliardów euro z tego tytułu.

Póki co na razie guzik z tego wyszło i ja nie wiem co, ale chyba za tę pierwszą propozycję j.w. się mszczą, bo Zachód to już raczej średniowiecze dawno opuścił, choć kiedyś jemu przewodził, wciągając w to nawet dzieci, na siłę i zgubę /pamiętamy którąś tam nieudaną wyprawę złożoną z dzieci celem wyzwolenia grobu Pańskiego?... Takie to tam są potężne mózgi, tymi zbrodniami i głupotami genetycznie obciążone, że teraz by chcieli od tego uciec i zapomnieć, dlatego czym prędzej kościoły na markety zamieniają - cha cha... drugi błąd!
/Muzeum wiary lokalnej byłoby chyba lepsze./

No to ja wam znowu znajdę te miliardy na te darmowe lub prawie mieszkania dla młodych Polaków i rodzin...

Poszukam je tu, poniżej /nie pasa znowu, a posta/







ton

Niedaleko

Postów: 21945

Data: 05.07.2023; 12:33

No bo patrzcie, Młodzi - tego, że pieniądze są ogromne - tego byśmy się nigdy mogli nie dowiedzieć, gdyby nie ta... wojna w Ukrainie, którą wespół wywołali, ponieważ nawet słowa czy gestu dobrej woli w kierunku jej POWSTZRYMANIA ci nasi pobożnisie nie wykonali, choć wiedzą oni z Kazania na Górze, Jezusa, iż "Błogosławieni są pokój czyniący", a nie wojnę...

Fakt - tych pieniędzy za rządów obecnej partii Prawa i Sprawiedliwości jest o wiele więcej, niż przy POprzednich rządach, kiedy to nawet na utrzymanie dawnego komuszego wieku emerytalnego 65/60 "pinięndzy nie ma i nie będzie" - jak Polakom to oświadczono.

Tymczasem nagle się znalazły, gdy tylko PiS j.w. - zniszczył mafię Vat-owską, co pozwoliło im znaleźć te "ukryte" miliardy złotych i oddać je Polakom, m.in. na przywrócenie tamtego krótszego wieku emerytalnego, Polkom zwłaszcza, bo aż o siedem lat!

Mimo tego - na budowę /prawie/ darmowych mieszkań dla nich się w dalszym ciągu ich nie znajduje, być może uczyni to znowu KOLEJNA wymiana rządu i kolejna ekipa, oby nie tak cyniczna, jak POprzednie, że Polakom kazali pracować niemal do śmierci...

ton

Niedaleko

Postów: 21945

Data: 05.07.2023; 12:35

Naprawdę patrzcie - ile to milirardów wydaje także Zachod, w tym USA - NA TĘ WOJNĘ?!
a LUDZIOM KAŻĄ PRACOWAĆ OD STU PONAD JUŻ LAT NADAL TE OSIEM GODZIN DZIENNIE...!
Nie dranie to?
Czas to zmoienić.

Ale...CO?

/Ściany pytam, może w końcu odpowie?.

ton

Niedaleko

Postów: 21945

Data: 05.07.2023; 12:39

Ciekawe, czy po przeczytaniu tego - ściana odpowie mi podobnie jak PO kiedyś, że:

Piniendzy nie ma i nie będzie - na darmowe mieszkania dla Młodych Polaków!


A wtedy co - zburzycie tę ścianę,
niczym w jakim cyklu o remontach?...



ton

Niedaleko

Postów: 21945

Data: 05.07.2023; 12:58

Nie wiem, czy nie lepsze byłoby nawet zastąpienie PiS-owskiego 800zł plus tymi pół darmowymi mieszkaniami?

Tak, ponieważ uważam, że gdyby Polak zarobił jak na Zachodzie, dokąd z tego powodu z naszego kraju "ucieka", to żadnych tam jałmużn tego typu bu nie musiał dostawać,
I te pieniądze tak zaoszczędzone w budżecie państwa - śmiało mogłyby być przeznaczone na "darmowe" m.

Należałoby tylko "ogrodzić deweloperke", jak oni ogradzają te osiedla co je budują płotami, tworząc jakby obozy niesławne... A to po to, aby jak tylko zobaczą, iż to państwo za wszystko płaci - hulaj dusza z cenami, piekła nie ma.
Najlepiej jakby to były firmy zagraniczne, chińskie np., zapewniające ich uczciwe i ranie ceny. Inaczej byłoby jak z eko groszkiem, kotłami węglowymi itd., etc.- ze wszystkim do czego państwo dopłaca, czyli taniość dzięki temu idzie w piach!


DO DZIEŁA! -

ton

Niedaleko

Postów: 21945

Data: 05.07.2023; 14:14

Państwo /za PiS/ "darmowe" autostrady umie budować, to i 1,5mlna mieszkań by nie potrafiło?
Toż to tylko 10 takich Tychów.

PRL było blisko. bo jeszcze odbudowa powojenna doszła, tysiące zakładów od zera, szkół, szpitali etc., umiało, a oni, MY nie?

/Dla wątku: Miliardy nie na wojny, a na darmowe mieszkania dla młodych Polaków!/.

"Nasza chata z kraja", ale bez mieszkań...

To gdzie idą, do kogo i na co te miliardy?
Dlaczego nie na darmowe mieszkania dla Polaków?
Te prowojenne, anty pokojowe tłumaczenia -
nie są warte dla nas funta kłaków...!

Nie wiecie? Na zbrojenia idą,
na "najnowocześniejszą armię świata"...
Kto stworzył zagrożenie dla Polski?
Czy na pewno jedynie agresor Ruski?

Co nas tam inne państwo,
nie nasza to sprawa, ale się wysilili...
choć "nasza chata z kraja",
sami owo zagrożenie stworzyli.

Zero powstrzymania, zero ustępstw,
gdy wielki na początek żądał niewiele,
historycznie biorąc i tubylczo,
a przecież modlą się o pokój co niedzielę...

I teraz latają i namawiają świat cały:
"Włączcie się w tę wojnę!"
A że nie naszą, to już małe piwo jasne,
ciemno w głowach podpoli-tyków, co takie hojne...

Tu takie pilne potrzeby Młodych naszych,
jak tu rodzinę założyć, jak dzieci płodzić -
gdy dachu nad głową nie ma: ZA DROGIE NAM ONO,
NIEOSIĄGALNE!!! Przyjdzie nam boso chodzić...!

No bo kogo stać na tak olbrzymi wydatek, '
na ile pomocny ten niby tani kredyt państwa?
Cena mieszkania i tak w sumie niebotyczna,
coś mi to pachnie kupą draństwa.

No bo czy i deweloperzy nie wykorzystają
naiwności państwa - utrzymując wysokie ceny?
Co nam da "tani kredyt" gdy spłacać będziemy musieli
i tak życie całe, a może i potomek następny...?

Jedyne wyjście dla nas -
zgarnąć te miliardy! Polsce obiecane przeca!
I przeznaczyć je na budowę darmowych lokum,
a nie paść wszystkich dookoła, jak jaki baca.

/05.o8.2023r., ton; Z cyklu: Senioralna gimnastyka starego tetryka - Młodym Polakom, w tym pszczynianom, przeznaczona./


Nowi klubowicze

Kobiorzok

Kobiór
w klubie od: 2024.04.24

Kowalska123

Warszawa
w klubie od: 2024.04.23

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21945

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3244

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2443

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769