Forum

Temat: Komu jest na rękę lub nie - ukrywanie tego forum?

ton

Niedaleko

Postów: 21946

Data: 30.09.2023; 22:17

Ubolewam wielce wobec faktu ukrywania pless.pl-forum, istniejącego jeszcze, lecz powoli likwidowanego jakby, albowiem tak na niejaki dowód "Wyjście" ze strony głównej portalu pless.pl tu już zniknęło, a więc kto w jakiś cudowny sposób, intuicyjny np. odgadł co to ten Pless., że Pszczyna, prawda, a dalej "pless. pl" - to jeszcze kilka dni temu mógł ze zwykłej ludzkiej bądź patriotyzmu lokalnego ciekawości nawet z antypodów wejść sobie na forum i dowiedzieć się co ludzie z tego miasta i okolic sądzą o tym czy owym, a dzisiaj już nie mają takiej możliwości.

I to mnie bardzo smuci, nie dlatego, że mnie nie czytają, ale że w ten sposób ZRYWA SIĘ Z NIMI /lub że Oni zrywają z nami/ SZERSZY KOMUNIKATYWNY KONTAKT, nawet jeśli tylko jednego pożal się Boże użytkownika, co jednak pisze jakby za wszystkich, niczym jaki muszkieter, wedle hasła: "Jeden za wszystkich wszyscy za jednego"...

Wklepie sobie taki odizolowany wyjazdowy pszczynianin, tyszanin, z młodszego pokolenia: Pszczyna.pl - forum, bo o Plessie jeszcze nie słyszał i co - a nic, na forum choćby ze zwykłego sentymentu tradycji rodzinnej nie wejdzie.
No, może on akurat da radę, bo sprawniejszy komputerowo od tona, ale będą tacy, co z żalem tu nie dotrą.

Fakt - nie wiem jakie plany co do niego mają Właściciele, czy takie same jak z forum czechowickim, bo tam też wtórni analfabeci tak jakby lub j.w. zatrzymani w rozwoju nic nie pisali, a i tak baaardzo długo mimo wszystko, a właściwie ZERA wpisów - forum tam trzymano, no i znowu jakś TON napisze nam /mi/, z eg. mi do prywatnej własności, tak jak g. -ik mi do prywatnej jakby własności Polski wiadomych podpoli-tyków naszych, chętnie w obcym kraju wojny wywołujące lub je podtrzymujące, co naszych polskich obywateli SPORO kosztuje, a kosztować może jeszcze więcej, nie tylko pieniędzy, bo może nie daj Panie Boże czegoś więcej.

To tyle moje drogie motyle, a właściwie to ćmy.:) /zgadzam się, że to głupawy uśmiech, ale szczerze w tym momencie uśmiechać się nie da./

PS.: I nie gadaj bzdur: KAŻDY MÓGŁ TU TYLE SAMO NAPISAĆ CO ton i od biedy jeszcze TON, bo on się też jakby nie zatrzymał...
Mam nadzieję, że po tym wpisie nie pokaże mi się znowu jak kilka dni temu plansza: Blokada wstępu czy jakoś tak.
Dziękuję za uwagę.

ton

Niedaleko

Postów: 21946

Data: 30.09.2023; 22:23

W gruncie rzeczy nie powinno, mnie to nic obchodzić jak kto się na swoim rządzi, ale sami wicie rozumicie towarzysze - mam w tym osobisty niejako interes, interes zabawy ze słowem polskim, a to już graniczy ze sztuką, możliwe, że zdechłej w Odrze ryby, no ale z gustami się przecież nie dyskutuje, więc po co ta gadka:
- a są nawet takie stworzenia, co się na padlinę rzucą, bo tak jest ten świat urządzony i ja nie mam z tym nic wspólnego!

Ot, choćby taką jak ta:


Tona larum o to forum

Pamiętajcie o tych z naszej ziemi,
co poza Polską mieszkają
i chcieli by nawet wariata tona poczytać,
lecz trudno z tym i za sere się chwytają.

Nie wiem po co te ograniczenia,
na pewno nie przez tona,
KAŻDY tu mógł pisać jak i kiedy chciał,
ton im nie przeszkadzał, do pierona;

toście sobie tylko tak wmówili,
tak samo i ton by mógł powiedzieć,
że się nie da, gdy go sekowali, listy
i czerwone kartki, że się nie mógł wypowiedzieć...

Lecz pokonał wszystkich,
nie poległ na polu niesławy,
a przeciwnie - chyba chwały,
bo zdrowy jest i cały.

A to pokonani jakby coś nie tego,
skoro milczą, aż forum musi się ukrywać,
i ci z dalsza nie wiedząc co to ten Pless -
nijak o pszczyńskim forum nie będą się dowiadywać.

Itd., etc. - et ceatęra,
resztę dopiszcie sobie już sami,
nawet chyba wiem kto to za was zrobi
i na swój sposób żale tona przyozdobi"...


ton

Niedaleko

Postów: 21946

Data: 30.09.2023; 22:28

Na podsumowanie niejako poprawiona zwrotka od błędu:

Pamiętajcie o tych z naszej ziemi,
co poza Polską mieszkają
i chcieli by nawet wariata tona poczytać,
lecz trudno z tym i za serce się chwytają.

ton

Niedaleko

Postów: 21946

Data: 01.10.2023; 06:52

Poplotkujmy sobie jeszcze, bo tyle piszecie na stronie głównej pod artykułami Redakcji opinii rożnych, a kłotliwych, że aż dziw bierze, iż dotyczą one przeważnie kłótliwości obecnyuch elit podpoli-tycznych, hue hue..., a tym czasem sami lepsi od nch nie jesteście, bo taki to ten naród nasza, a nie niemecki, ot np.

I tak, w nawiązaniu do tegoż wątku, mamy; taki przykładowy wpis niejakiego pimovoto w błoto go na temat tona chociażby, miłosierny i współczujący, jak to my potrafimy wedłu wartości naszych ojców i dziadów, pławda:

/"TEN":
do:
"# radiosłuchacz primo voto ton:
Lamentujesz, że właściciel nie naprawia prywatnej drogi i przez to ty, prawem kaduka masz problemy z jazdą rowerową tamtym szlakiem. A jeśli powieszą tabliczki z zakazem wstępu, to co uczynisz?
/I TERAZ UWAGA! - dopisek tona, czyli mój:/
c.d.:
Tak długo działałeś sam na sam do siebie samego, że administrator forum wyłączył z użytkowania. I gdzie ty się teraz podziejesz ze swoimi twórczymi myślami?". Koniec cytatu.

Ot i mamy samych siebie w pigułce primo voto w błoto TONA /gdy pisze do tona/, jak ulał. Nie wiem o co jeszcze Wam chodzi z tymi podpoli-tykami - elitami dzisiejszymi; oni są obrazem nas samych, nie - Was samych /ja jak zawsze jestem niewinny!/.

PS: A ten szacunek do drugiego Polaka, uwidoczniony przez małe ty..., no sami widzicie co jesteś... warci.

Fakt, zawsze prędzej czy później, byle nie za późno - sumienie takiego Polaka ugryzie, że w końcu się częściowo aby zrehabilituje i napisze tak jak poniżej:

"JAK SIĘ NIE MA CO SIĘ LUBI, TO SIĘ LUBI CO SIĘ MA.". /TON/

I dlatego drania TON-a lubię; każdy się może poprawić i nawrócić na lepszą drogę, jak wytrzeźw..., otrzeźwieje.

Miłej niedzieli,
gdy Polak Polaka dzieli -
na gorszych i lepszych
a sam jest z tych pierwszych.









ton

Niedaleko

Postów: 21946

Data: 01.10.2023; 07:06

Co zaś jeszcze do wspomnianej drogi wodociągowej pod Kobiórem - Promnicami /tuż przed wylotem na asfaltową wąską: Promnice-Kobiórska/ "prywatnej" rzekomo, to fałsz: droga technologiczna jest państwowa, jak by co i użytkowana przez setki rowerzystów w ciągu roku - mogłaby być, JAK KIEDYŚ za komuny, gdyby nie te rozlewiska /oby niegdysiejsze, bo obecnie jeszcze nie napisaliście czy one po 40 latach obecnych nie-rządów zasypane są i odwodnione czy jeszcze nie /a propos: niedaleko leśniczówki, stosunkowo niedawno nadleśnictwa/, albowiem od czasu jak sam wpadłem tam w głęboką wodę, dobrze, że nie dziecko lub kobieta - to zrezygnowałem z tego kawałka szlaku. Tak to wygląda to... starostwo, he he pszczyńskie, było nie było i jak tu tona nie zwalczać, a nawet zamknąć mu dostęp publicznego wypowiadania się, na czego chęci wskazuje powyższy cytat z TON-a, na szczęście ktoś tam w Redakcji pless.pl jeszcze zdrowiej myśli i odpuszcza mi, za co JEJ serdecznie dziękuję.
Tyle z Dziennika pszczyńskiego.
Macie znowu co czytać, zamiast nadpobudliwej kawy - ja działam nomen omen - ton-ująco.
Jeszcze zatem raz: Miłej Niedzieli,
czego nie ma bez urozmaicieli,
takich jak ton, czegoście chcieli.








ton

Niedaleko

Postów: 21946

Data: 01.10.2023; 07:22

Ciekawe, czy te szczepionki w liczbie 117 tysięcy na Covid19, jakie podawano Polakom to też były "prywatne" i mogły zatem być wadliwe, jak ta droga wodociągowa, o której powyżej, chy chy...?!

"Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że Polakom podano 117 600 dawek szczepionek uznanych za wadliwe. W odniesieniu do nich stwierdzono poważne wady mogące zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Główny Inspektorat Farmaceutyczny pomimo wiedzy, nie podjął decyzji o wycofaniu wadliwych szczepionek z rynku, co spowodowało, że zostały one podane pacjentom. Jednocześnie cały czas zapewniano Polaków, że szczepienia są bezpieczne, a wszystkie preparaty sprawdzone i odpowiednio przechowywane." /Za : Microsoft Start/

A pamiętajmy: "Niezaszczepieni odsunięci od pracy" mieli być... Holocaust w Polsce wrócił?

ton

Niedaleko

Postów: 21946

Data: 01.10.2023; 07:28

Bo według "primo voto T..." - jak najbardziej co prywatne, to ma prawo być wadliwe, jak ta droga, co udowadnia cytat z niego w poprzednim poście.
/Nie, no spoko, TON, aż tak się głupkiem tonem nie przejmuj, co on tu nabazgra za wszystkich!. Zdrowia Ci życzę i wyrozumiałości i niczego więcej, bo polotu /nie myl z polonem/ to masz aż za tyle i wystarczy./.

ton

Niedaleko

Postów: 21946

Data: 05.10.2023; 14:44

/Dla wątku: Komu jest to na rękę ( w związku z likwidacją wyjścia na to forum z portalu pless.pl./

Golibroda ton

Moda na przekręty w Polsce trwa.
Każdy może spróbować.
Czemu by nie?
Nawet to forum można schować.

Aby nik-t nie wiedział,
aby nik-t nie zechciał,
jak to się chce aby jednemu,
lecz on to jakby "zachorzał"...?

I pisze chyba sam do siebie,
jako to wspomina starożytny Cyceron
iż taki daremny on jest,
że tworzy "Sobie a Muzom"...

Lecz mimo to Łaskawcy oszczędzają go
umieszczając na marginesie chociażby,
by całkiem nie poległ gdzieś pod balkonem
i mógł zatem tworzyć tak aby aby...

Kilku pasjonatów z przeszłości
zawsze się znajdzie
i zechce przeczytać wypociny jego,
dając jakąś satysfakcję temu znajdzie.

A wiecie chyba o kim
ta rzecz wstydliwa owa...
przynajmniej na tyle, iż pless.pl -
przed światem to forum chowa?...

Tak, brawo - zgadliście, acz zagadka
wcale nie jest taka znowu trudna,
bo to ten ta ton... Dlatego bardziej
niż trudna - jest ona raczej...brudna.

A brud się bierze zapewne z tej
nowo panującej w kraju mody -
na robienie przekrętów, jak u zbója brodatego,
czy to temu takie dziś modne są brody?...

A, masz ją i porządny z ciebie człek...
To przepraszam, nie ten adresat,
Ja o tych, co przekręty robią
po ogoleniu się też akurat.

Jasne, demokracja demokracją,
ale BEZPIECZEŃSTWO najważniejsze!
Takie modne u nas słowo, wicie rozumicie,
towarzysze, żeby nie powiedzieć: faryzeusze.

/Z cyklu: Tępy gwóźdź do trumny tona...
05 X 2023r.;
zawsze WDZIĘCZNY "ton" - za wyrozumiałość i cierpliwość wobec niego /a to chyba temu, że Ferdek Kiepski powiedział był kiedyś:

"- Najważniejsze w życiu, Halincia, są:

miłoś, pięknoś i dobroś."




Nowi klubowicze

Kobiorzok

Kobiór
w klubie od: 2024.04.24

Kowalska123

Warszawa
w klubie od: 2024.04.23

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21945

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3244

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2443

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769