Prezentacja klubowicza

qr_d_ebalance

Pszczyna

W klubie od: 26.10.2004
Ilość komentarzy: 434
Ilość postów: 2132
Ilość wyświetleń: 2374684

Socjalizm trwa dopóki nie skończą się cudze pieniądze - Margaret Tatcher

Formularz kontaktowy


Komentarze (434)

qr_d_ebalance

to chyba jednak argument za zakupieniem choppera :)

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Proszę Państwa narzekanie na forum nie pomoże. Sugeruję wizyty osobiste w wydziale inwestycji Urzędu Miejskiego + monitowanie pismami. Kiedy urzędnicy czują na plecach "gorący oddech" mieszkańców, kiedy muszą odpisywać na pisma wtedy zaczynają używać pojedynczych szarych komórek i działać. Kiedy inspektor nadzoru inwestorskiego zacznie obrywać i wysłuchiwać narzekań też zacznie bardziej pilnować wykonawcy. Nie wiem co to za nowa technologia zasypywać wykop w drodze ziemią i gliną - pięknie moja droga po deszczech ostatnich wygląda. Wybieram się do UM w nast. tyg. i nie odpuszczę póki droga nie będzie naprawiona - polecam wszystkim, tak to niestety działa.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

hehehe, oj tak, biedny Sebuś nic nie wiedział, bezwolne narzędzie...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Boo - o ile się znam to ustawy w Polsce wprowadza parlament. Gmina co najwyżej może uchwałę podjąć.
Wydaje mi się, że prowadząc działalność gospodarczą w miejscu zamieszkania i płacąc podatek "smieciowy" nie będzie obowiązku dodatkowej opłaty - aczkolwiek apetyt władzy na nasze pieniążki jest nieograniczony więc wszystko może się zdarzyć...

p.s. po wygranych wyborach (każdych) Premier mówił - Polacy! Chcemy jedynie Waszego dobra. W związku z tym Polacy zaczęli masowo ukrywać swoje dobra ;)

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Optymalne rozwiązanie to myśleć jak się jeździ, a nie stawianie świateł i barierek. Oglądałem ten program w TVP3 - szkoda, że pani redaktor nie zechciała pokazać świetnego przejścia podziemnego za to pokazała 2 żuli ze złomem jak przechodzą górą. Poszerzyć skrzyżowanie - skoro Dzida chciał światła stawiać to pewnie odda kawałek działki - pas zjazdowy w każdą stronę, pas włączania się do ruchu + odpowiednia synchronizacja świateł i nie ma problemu. Problemem są natomiast impotenci umysłowi, którzy zarządzają w Polsce drogami.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

p.s. i jeszcze jedno - najprostszym rozwiązaniem byłaby taka synchronizacja świateł przy Kauflandzie i na Bieruńskiej aby regularnie co kilka minut na skrzyżowaniu Hallera była pustka. Zero problemów, zero nakładów.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

taaaaa, same genialne pomysły na pless. Już wam będą drogi nowe budowali bo wy tak chcecie. NIE BĘDZIE tam świateł. Jedyne co można zrobić to likwidacja skrzyżowania poprzez barierkę. Oto oficjalne stanowisko administratora drogi przedstawione w "Aktualnościach" w TVP3. Wszystkim zwolennikom świateł życzę codziennej jazdy o 15-16 w kierunku Bielska. Administrator nie radzi sobie z synchronizacją świateł (zielona fala) aby upłynnić przejazd a wy chcecie jeszcze następne dodawać?
To ja mam jeszcze genialniejszy pomysł - ograniczyć prędkość do 50km/h i postawić fotoradar na środku. Od str. podstarzyńca zrobić pas włączania się do ruchu w prawo (w kier. Orlenu), od str. os. Piłsudskiego (czyli od "Hawany") pas włączania się w prawo i pas zjazdowy w prawo od str. Bieruńskiej. Skrzyżowanie objąć całodobowym monitoringiem poprzez system kamer i walić mandaty wszystkim łamiącym przepisy na skrzyżowaniu (film/zdjęcie z kamery to umożliwia). W ten sposób wyjeżdżający z podporządkowanych (90% to mieszkańcy) przestaną łamać przepisy i wymuszać a ruch na skrzyżowaniu się znacznie upłynni.
Też jestem mieszkańcem, jeżdżę tam kilka razy dziennie od kilkunastu lat i jakoś nigdy stłuczki nie miałem. Jestem przeciwko likwidacji tego skrzyżowania, to statnie miejsce w Pszczynie gdzie można bez większych problemów wjechać/wyjechać z centrum.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Wszyscy się zgadzają co do istoty i wagi segregacji. Powiedzcie mi tylko po jaką cholerę segregować śmieci do jednego worka? Przecież pracownicy sortowni i tak wywalą śmieci na jedną kupę i będą je sortować. Co to za poroniony pomysł? Nie lepiej dać worki na każdy rodzaj odpadów? Mam składować śmieci w kilku pojemnikach aby potem zrzucić je do jednego worka? i jeszcze separować od siebie? A co np. z puszkami po konserwach? Mam je może umyć, żeby nie zaśmierdły? Paranoja jakaś.

W sumie Remondis to firma z Sosnowca więc to wiele wyjaśnia... ;)

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

A nikogo nie zastanowiło dlaczego mr. W jeździ "uzdrawiać" nad morze? A taki Bąk przyjeżdża z "Polski" do Goczałkowic? Jedynie chyba - jak go ktoś wcześniej ładnie określił - mr. lokaty "H" się udziela na lokalnym rynku "rąk które leczą" (piramidek, które energetyzują wodę ;)) - otóż jakoś ludzie nie wierzą lokalnym "uzdrowicielom" bo ich po prostu znają, słyszeli historie o sprzedawaniu głupot typu "energetyzowany" piasek (15zł/0,5kg - tona w kopalni - 12zł + transp. - to jest biznes), albo słomy "leczniczej" do kąpieli (tu praktycznie koszty nie występują poza torebkami foliowymi). A ci doją naiwnych...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

taaaaak, wybitne kompetencje, znajomość języków obcych (w tym znakomita wręcz elokwencja) to wszystko predystynuje pana Tomczykiewicza do objęcia stanowiska, od którego zależy rozdział gigantycznych funduszy z UE. No czekam z niecierpliwością jak to nam za jego panowania wzrośnie absorpcja środków z UE...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Bardzo ładnie pless podsumował nędzne dokonania 2-letniej pracy pana Tomczykiewicza w Sejmie. Wychodzi z tego obrońca uciśnionych i wulkan aktywności chociaż jak przeczytać jego stronę internetową to wychodzi totalna bryndza...
Kiedyś jeszcze w "Chrobrym" historyczka oddając mi wypracowanie stwierdziła, że posiadam niezwykłą umiejętność rozwlekania jednego faktu na 3 strony. Gratuluję tej samej umiejętności "redaktorom" z pless. Grunt to się nie narazić, wszak może reklamę wyborczą zleci...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Burmistrz ma rację. To nie efekt nieudolności Pszczyny. To efekt nieudolności pracowników przygotowywujących SIWZ i dokumentację przetargową, nad którymi nadzór sprawuje Pan Burmistrz.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

A dlaczego gmina "utopiła"? Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie zmieni lokalizacji cmentarza bo faroż tak chce. Liczy się kasa i odpowiedzialność urzędników m.in. przed RIO a nie widzimisię ks. Marka. Nikt się nie podłoży z takiego błahego powodu. Dużo zamieszania i tyle. Pamiętajcie, że wybory były niedawno - nikt "pod publiczkę" nic już nie musi robić. No chyba, że nasz lokalny wybraniec do Sejmu zechce zyskać parę punktów i naobiecuje farożowi tak jak nam wiecznie wszystko obiecywał. Wtedy wszystko jest możliwe.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy zdrowego rozsądku.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

uuuu, wybory się zaczynają - festiwal obietnic czas zacząć...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Pepan kogo jak kogo ale Ciebie akurat nie podejrzewałem o nieuważne czytanie postów. Napisałem - protokół odbioru mieszkania a nie budynku - może powinienem napisać protokół przejęcia. Każdy z lokatorów przejmując mieszkanie podpisuje protokół. Miałem go w ręku więc wiem. Zawiera takie rubryki np. jak - tynki, podłogi, okna itp. - nie wymaga znajomości jakichkolwiek norm zgłoszenie krzywej ściany - wystarczy uważnie przejść i popatrzeć, a jak się nie zna ktoś to poprosić jakiegoś budowlańca.
Pozdrawiam.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Ej wy wszyscy specjaliści! Po to jest coś takiego jak protokół odbioru mieszkania, żeby nań wszelkie usterki nanieść i zmusić wykonawcę do ich usunięcia. Jak sie nie potrafi dbać o swoje i podpisuje się już wypełniony przez wykonawcę świstek to potem się narzeka. Sam osobiście widziałem taki protokół - a potem szok przy kładzeniu płytek czy paneli - bo ściany krzywe. Póki nie będzie protokołu bezusterkowego - wykonawca nie dostanie reszty pieniędzy - więc ludzie czytajcie co podpisujecie. Weźcie wasserwoge i bądźcie upierdliwi do bólu - to się opłaci.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

ubawiło mnie to zdanie "- Lepiej, żeby był cmentarz niż kolejne sklepy i dyskoteka - argumentuje radny Jarosław Mejsak."
Zaiste argument nie do zbicia...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Maryś dziecko drogie idź i poproś panią od polskiego, żeby Ci zrobiła korepetycje z zasad stosowania znaków przestankowych. Może wtedy uda się zrozumieć coś z Twoich wypowiedzi...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Ci co tak zazdroszczą tych kokosów jakie nowy właściciel zarobi na Palei - dodajcie te 1.5mln + 15mln na remont i pomyślcie ile to się będzie zwracało.

A tak w ogóle to może poczekajcie z zachwytem/krytyką aż kupiec wpłaci bo jak wszyscy wiedzą historia lubi się powtarzać...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

zdążą chować flaszki i uciec bo jaśnie panowie ze Straży Wiejskiej nie ruszą swych tyłków i PIESZO nie przejdą po parku chociaż mają go za plecami. Wiadomo, że jak widać w nocy światła samochodu w parku to to albo policja albo straż i każdy debil zdąży pochować te butelki. A nawet jak zdążą to szeryfowie mogą ich wylegitymować co większość skutecznie powstrzyma przed niszczeniem czegokolwiek. No ale to sie musi jeszcze chcieć...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Też mnie to ciekawi - w jaki sposób żubr ma zatrzymać tego turystę? Chyba jak go pokiereszuje i trafi na 2 dni do szpitala? A może nowy hotel na rynku świeci pustkami i trza mu klienteli przysporzyć? Dziwny ten pomysł. Jeśli zagroda ma podwoić liczbę turystów to bójmy się już tych weekendów. Skoro Pszczyna to ma być takie "hiper" turystyczne miejsce to może najpierw warto zadbać o infrastrukturę? Gdzie te tłumy turystów mają parkować, gdzie - wiem, że to trywialne ale gdzie mają sikać? 1 szalet w parku, gdzie w niedzielę stoi kilkunastometrowa kolejka "chętnych" - nie licząc tych co do krzaków idą. Gdzie parkować w ludzkich warunkach? No przecież nawierzchnia parkingu za "Biedronką" to już nawet żenada nie jest. Kwestie dróg pomijam bo szkoda nerwów. Za 2.5mln zł z własnych środków gminy można dużo bardziej potrzebne roboty wykonać.
Niech będzie ta zagroda, w niczym nie wadzi, tylko dlaczego zawsze się wszystko od konca robi?

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Nie lepiej umożliwić w parkomatach wykupienie czasu krótszego niż pół godziny? Wrzucasz powiedzmy 10gr/10min i możesz skoczyć po chleb czy do bankomatu.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Nie znam sie, nie jestem budowlańcem ale jakoś na całym świecie budują tunele i nic się nie dzieje. W Katowicach pod rondem jest tunel - wielki i wszystko jest ok. Więc może już na zapas nie marudźcie - lepsi od was to będą projektowali i budowali. Znowu cały pless pełny speców od budowy tuneli. A nawet jakby były potopy to lepsze to od tego co mamy teraz. A deszcz nie pada cały rok.
A inwestor musi sporządzić plan tymczasowej organizacji ruchu. Co najwyżej ułożą im tymczasowe drogi z płyt. Zarówno do ELWO jak i do Patentusa można dotrzeć z innej strony. Może w końcu droga do nikąd zacznie spełniać swoje zadanie - oczywiście jak kolejny pszczyński życzliwy biznesmen od fiata udostępni grunt przy swoim salonie używanych samochodów.

p.s. Jak ELWO tak się troszczy o swoich pracowników to moze niech im najpierw zacznie uczciwie płacić...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Szkoda, że się Edgar wcześniej nie zaanonsował. Możnaby go poprosić (jako znanego eksperta od kolejnictwa) o interwencję w sprawie wyremontowania WC na pszczyńskim dworcu PKP. Potem możnaby mu nadać tytuł honorowego obywatela czy co tam sobie zażyczy...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Ludzie zlitujcie się. Co to za kody? Nie można jakoś tych skrótów wyjaśnić? Nie każdy jest strażakiem.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Na pewno gorole z Warszawy przywiozły w nocy śmieci i zostawiły w lesie...
Swego czasu słynny był pewien "ekolog" z Kobióra, który został przyłapany na wywalaniu śmieci i gruzu do kobiórskiego lasu. I tak pewnie jest też w Jankowicach - nikt specjalnie "naście" kilometrów nie jeździ żeby śmieci wywalić.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

kapitalny argument "bo nie trzeba by chodzić na drugi koniec miasta". Ludzie na wszystkich św. jeżdżą z drugiego końca kraju albo i zza granicy i nie przeszkadza im to. Cmentarz to nie szkoła czy praca - nie chodzi się na niego codziennie. Raz na jakiś czas można odrobinę wysiłku podjąć i się przespacerować trochę dalej. Pragnienia ks. Marka nie mają tutaj żadnego znaczenia. Kasuje za pogrzeby to może się troszkę przejść. Czekam tylko kiedy padnie pomysł zbudowania cmentarza na środku Chuchółki (czy jak to sie pisze). Przecież tam też kościół jest nowy - a jak to pogrzeby dwupasmówką pójdą na stary cmentarz?
Cmentarz powinien być gdzieś na uboczu - z ewentualnym zapasem gruntu na jego powiększenie. W Czechowicach na rozbudowę cmentarza przeznaczono grunt o obszarze 6.5ha. Jak się do tego ma to poletko przy kościele? Myśl farożu - to nie boli...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Worker to zakładaj firmę i zatrudniaj ludzi. Zobaczymy jak długo pociągniesz i jaki będziesz konkurencyjny chcąc oddawać do US i ZUS wszystkie zdzierskie daniny. Życzę powodzenia

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Ciekawe co za matoł/osioł/debil wyrzucił do Pszczynki obok mostu na ul. Katowickiej stary fotel. Zapewne, któryś z mieszkańców okolicznych ruder.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

z tymi przejazdami to szczera prawda. Najgorzej chyba jest na Bieruńskiej. Niedługo nawet auta terenowe będą miały problem. To taka wielka sztuka ułożyć równo 5 metrów płyt betonowych?

zobacz komentowany news »

Powrót

Nowi klubowicze

Kobiorzok

Kobiór
w klubie od: 2024.04.24

Kowalska123

Warszawa
w klubie od: 2024.04.23

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21946

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3244

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2443

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769