Prezentacja klubowicza

qr_d_ebalance

Pszczyna

W klubie od: 26.10.2004
Ilość komentarzy: 434
Ilość postów: 2132
Ilość wyświetleń: 2374495

Socjalizm trwa dopóki nie skończą się cudze pieniądze - Margaret Tatcher

Formularz kontaktowy


Komentarze (434)

qr_d_ebalance

Jak zwykle większość pierd*** bez sensu nie znając podstawowych faktów.

Oto link do zezwolenia na wycinkę, polecam lekturę (łącznie z uzasadnieniem) a potem możecie się wypowiadać o "skandalach" "prokuratorach" i innych idiotyzmach.

http://bip.pszczyna.pl/plik.php?id=8986

Zanim znowu jakiś wszechwiedzący skrytykuje to może najpierw niech zerknie jak nowe drzewka (grab fastigata) będą wyglądały (lub jak mogą wyglądać):

http://www.pudelko.com.pl/entityfiles/pictures/cms_products/pic3/725.jpg

Jakby który nie doczytał to dlatego są graby bo są bardziej strzeliste, korony mają wyżej i tym samym nie będą uszkadzane przez przejeżdżające samochody. Klony nasadzono w latach 60/70 więc nie pieprzcie o zabytkowych drzewach. Bardziej zabytkowe mam jabłonki w ogródku.

A teraz uprzejmie proszę o zamknięcie krytykanckich szczekaczek i poczekanie do końca remontu.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

to sprawdź sobie cenę takiego przesadzania... można się mocno zdziwić...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

O co to całe zamieszanie? Skoro mają tam zrobić kostkę to muszą korytować pod podbudowę i krawężniki. Przy tym i tak by poharatali korzenie. Lepiej wyciąć, zrobić ładne obrukowane miejsca na drzewka i zasadzić np. takie platany jak na rynku. Wcale te habozie ładne nie były a i alejka po deszczu to jedno wielkie bagno. Poczekajcie na efekt końcowy a potem narzekajcie. Jedyne zastrzeżenie to czy na sadzenie drzew w listopadzie nie jest za późno?

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Charger nie ma sensu nic robić przy PKSie bo jeszcze w tym roku dworzec PKS będzie wyburzony a na jego miejscu w przyszłym roku powstanie... nie zgadniesz - sklep ALDI :)
Dotychczasowe perony zostaną zmniejszone i utrzymane.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Yankee - 80% ruchu ciężarowego przebiegającego ul. Bielską to tranzyt z i do Żor. Obwodnica z Radostowic do Piasku wyeliminuje ten ruch (a także zapewne część ruchu osobówek) ergo korki znacznie się zmniejszą.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Poczekajcie z tą krytyką jak skończą obwodnicę. Cały ruch ciężarowy się z Pszczyny wyniesie i powinno być ok. Jak nie będzie to sam też ponarzekam ale póki co myślę, że obwodnica rozwiąże problem korków. Większość aut stojących pod wiaduktem kolejowym to ciężarówki, zabraknie ciężarówek to i korków nie będzie.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Ciekawe kiedy Pęciak wymyśli żeby zbudować figurę Jezusa - taką jak w Świebodzinie tylko może większą i całą ozłoconą "na chwałę Pana". Idealne miejsce byłoby koło kościoła na Polgazie. Można by pójść dalej i np. zrobić go obrotowego - zsynchronizować ze wschodami i zachodami słońca. Koniecznie miasto musiałoby sfinansować budowę... Myślę że to na dłuższy czas zaspokoiłoby jego potrzebę włażenia w d*** lokalnemu farożowi.

Alternatywnie można umieścić figurę na ajskelerze - będzie widoczna z dalsza, a na dni Pszczyny będzie można z niej fajerwerki puszczać - to ci dopiero atrakcja :D

PS - a tak na poważnie to może p. Pęciak wyjechałby na jakieś misje do Afryki - i rodzina od niego odpocznie i my i w końcu coś pożytecznego zrobi.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Straż Wiejska w Pszczynie ma problem z kontrolowaniem czy ma własne buty zawiązane a co dopiero z kontrolowaniem wędkarzy. Przecież to trzeba z auta wyjść i z 15m zrobić "z buta". Tusza hodowana na drożdżówkach od Niedźbały mogła by spaść...

Moim zdaniem pomysł sam w sobie niezły ale jak znam praktykę to będzie syf kiła i mogiła. O wiele lepiej byłoby zmienić regulamin i umożliwić biwakowanie w parku - w UK czy Irlandii w każdym parku (nawet zabytkowym i o wiele starszym od naszego) można rozłożyć sobie kocyk i rozpalić grill, pograć z dzieciakami w piłkę, poganiać z psem. Nikomu to nic nie szkodzi, ludzie sprzątają po sobie, a u nas to problem, bo się trochę trawy wygniecie...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Chociażby po sprawie zapachów Wrony widać jaka jest mobilizacja Pszczyniaków. Popisać na forum, popsioczyć a jak przyjdzie co do czego to "eeee, dajcie mi spokój... niech się tym inni zajmą". I takoż będzie z referendum. Może i uzbierają wymaganą ilość głosów, ale do głosowania i tak pójdzie z 10%...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

@ Rowerzysta - kto jest odpowiedzialny za syf? My wszyscy. Niestety jesteśmy narodem brudasów i długa droga przed nami jeszcze. Na dzikich brzegach nie stawia się koszy bo jak je opróżniać? Jeden z drugim wędkarz czy kąpiący się nie są w stanie zabrać swoich śmieci ze sobą tylko najprościej zostawić "bo ktoś posprząta". Często jeżdżę nad zaporę i jakoś ryb zdechłych nie widziałem, na sinice nikt nic nie poradzi. Pszczynka to nie jest górska rzeka więc nie wymagaj krystalicznej wody. Po budowie kanalizacji dzikich spustów szamb jest o wiele mniej więc nie przesadzaj.

@ Kaja - ja z psem jeżdżę do Poręby - obok tego placu gdzie można windsurfing wypożyczyć. Jeszcze się nie zdarzyło żeby mnie ktoś próbował przegonić (może z racji gabarytów psa ;). W Łące obok baru też wielu ludzi chodzi z psami, ja bym się szczególnie nie przejmował marudami.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Już nie marudź, nie jest tak źle. Panie z pszczyńskiego US są całkiem sympatyczne i pomocne, z ZUS-em trochę gorzej ale to już specyfika instytucji raczej. W UM też wszystko załatwisz od ręki jeżeli chodzi o działalność.
Wystarczy dobry pomysł i chęci. Grunt to nie otwierać kolejnego szmateksu tylko najpierw się rozejrzeć czego brakuje. Ja też się bałem otwierać firmę a teraz żałuję, że tak późno to zrobiłem. Pszczyna to małe miasteczko i nie każdy biznes tu ma rację bytu - grunt żeby najpierw pomyśleć a potem inwestować, a większość robi odwrotnie.

p.s. ilość dokumentów jakie należy dostarczyć dla potrzeb dotacji i czas jaki należy poświęcić na jej otrzymanie przekracza ludzkie pojęcie. A i tak jej otrzymanie jest wysoce problematyczne...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Współczuję podwykonawcom. Będą mieli przechlapane bo to na nich się skupi całe zło.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Ej wszystkowiedzący - a co powiecie na to, że to rowerzysta został ukarany mandatem za spowodowanie wypadku? Dalej będziecie pieprzyć, że to wina kierowcy samochodu?

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Hola hola, projekt ktoś robi i ktoś za niego odpowiada. Każdy projektant ma ubezpieczenie OC, z którego można ściągnąć za nienależytą staranność przy opracowywaniu projektu. Przecież wykonawca na etapie przetargu nie bedzie robił odwiertów tylko opiera się na tym co dostał w projekcie. Wszystko inne to roboty dodatkowe jeżeli warunki są niezgodne z projektem, a Inwestor ma środki na całą inwestycję (czyli 100% kosztorysu inwestorskiego).

Podtrzymuję, że Strabag jeszcze na tym za taką kasę nieźle zarobi tak jak podwykonawcy. którzy to zrobią za 60-70% tej kwoty.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Jak się robi kosztorys inwestorski - projektant najmuje kosztorysanta a ten bierze projekt i wklepuje kolejne pozycje do programu kosztorysowego, który liczy wszystko sam - po najmniejszej linii oporu żeby się nie napracować. Kosztorysy dla bezpieczeństwa projektanta są zwykle znacznie pozawyżane. Bardzo często robię kosztorysy i jakbym się opierał na KNR-ach (katalogi nakładów rzeczowych, z których korzystają kosztorysanci) to w życiu bym żadnego przetargu nie wygrał. Każdy kosztorys inwestorski można spokojnie obciąć o 30% i jeszcze wykonawca nieźle zarobi. Oczywiście zdarzają się wyjątki, gdzie kosztorys robi się pod kwotę jaką dysponuje inwestor ale to raczej pod koniec roku jak zostają pieniądze do wydania na szybko. Będąc np. pod-podwykonawcą robię usługi za 60% tego co ma generalny w kosztorysie a i tak mi się opłaca (i to bardzo). Strabag ma dobrych kosztorysantów i na pewno zweryfikował przedmiary z projektem. Już się nie bój o nich - wyjdą na swoje a i podwykonawcy zarobią o ile będą czytać umowy które podpisują.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Ale Sadza miał szczęście, że się dodzwonił. Zazdroszczę bo mi się nie udało.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

A ja nawet pamiętam jak będąc w szkole podstawowej (chyba 3 klasa) maszerowałem po rynku z czerwoną flagą na 1 Maja i wtedy jedyny raz widziałem jak się z tzw. fontanny woda lała (na pół rynku bo odpływ był zapchany).

W sumie jak ławeczka z Daisy 70tys. kosztowała to czemu przycięcie drzew nie ma kosztować 14tys.? Pewnie z 10tys. wziął konsultant od inwestycji - doradzał jak ciąć żeby było ładnie :D

A tak na poważnie to nie lepiej te socrealistyczne gołąbki pokoju rozpieprzyć i całe to miejsce zamienić w duży klomb np. z herbem Pszczyny z kwiatów? Fontanna tam potrzebna jak umarłemu kadzidło.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Cirka - krytyk to kura gdacząca, podczas gdy inne kwoki znoszą jaja.
Może Ty coś zorganizujesz i zobaczymy jak Ci to wyjdzie - na pewno perfekcyjnie :D. Najlepiej narzekać i krytykować jak ktoś inny poświęca swój czas i pieniądze na uatrakcyjnienie ludziom dnia.

p.s. Proponuję następny rajd przez Piasek/Czarków do Promnic lub tak jak przedmówca - dookoła zapory Goczałkowickiej (około 30km).

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Z tego co widzę w przedmiarze robót to tylko odcinek od Hallera do Astrów lub Różanej niestety.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Widzę tu modelowy przykład ciężkiego PMS... :D

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Ooo, znowu tradycyjne narzekanie. Najlepiej jakby jeszcze był traktor z liną i wszystkich ciągnął żeby się nie zmęczyć zbytnio. A na posiłek to gęś z Kuchni i Wina i jeszcze po 3 piwa na łeb.

p.s. Brawo dla organizatorów za pomysł i chęci. Następnym razem będzie lepiej.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

alleluja, nareszcie...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

No to się el comandante doigrał. Już dziewczyny z poprzedniej jego pracy narzekały na nadmierną chuć naszego lokalnego "Brada Pitta" aż w końcu któraś mu nosa (a raczej co innego) utarła trochę.
Dziwi mnie, że przy tych kontrowersjach el comandante nie zechciał sam udać się na utrzymanie zusu na jakiś czas lub, że jego zwierzchnik nie zechciał go zawiesić do czasu wyjaśnienia sprawy.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Dać mu karę za tą karę...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Na poligonie to musicie księdza podpuścić, skoro dostał działkę za darmo pod kościół (takie mamy bogate miasto) to niech lobbuje u burmistrza o drogi dla wiernych. Z drugiej strony du*y z was drodzy mieszkańcy, że nie potraficie się zebrać do kupy, sporządzić petycji do burmistrza i nękać Urząd przynajmniej raz w miesiącu pismami (każdy mieszkaniec po kolei). Radnych też z poligonu nie macie? Wziąć ich do galopu - po coś w tej radzie siedzą. Grunt to stały nacisk - w końcu dla świętego spokoju wam te drogi zrobią. Na mojej ulicy to podziałało jak kanalizacyjne kopidoły zostawiły rozpierduchę - wystarczyło kilka razy chryję zrobić, popisać trochę pism i od dawna piękny asfalt mamy, ale do tego trzeba się zmobilizować a nie siedzieć i narzekać na forum.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Ciekawe jak się to ma do tego:
http://www.wiadomosci.pless.pl/24238-remont-bierunskiej-zakonczony

@ nx7300

Odpowiadając na Twoje pytania:

jaka firma robiła tą drogę - Konsorcjum Firm: JKM Sp. z o.o., ul. Skalna 6/12, 43-190 Mikołów i Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót drogowych w Katowicach, ul. Miedziana 5, 40-321 Katowice (http://www.pzd.powiat.pszczyna.pl/?page=show&pid=323)
jakie miała wykonać normy // a jakie wykonała - hmmm, zapewne wpadka podobna do tej Radexu na tunelu - kiepski asfalt.
kto pokryje koszty wymiany nawierzchni - w/w konsorcjum
kto jest odpowiedzialny za dopilnowanie wykonanej wcześniej nawierzchni - na zdjęciu z linka powyżej widzimy inspektora z PZD - M. Farata.
kto jest odpowiedzialny za dopilnowanie poprawnego wykonania wymiany nawierzchni - zapewne ten sam inspektor.

Ja mam inne pytania
- czy w związku z opóźnieniem w odbiorze zostaną wykonawcy naliczone kary? Czy też może znowu "się załatwi"?
- co za mądra głowa wymyśliła remont w trakcie długiego weekendu?

Odnoszę czasem wrażenie, że we wszelkich zarządach dróg pracują ludzie bez wyobraźni. Tak samo jest z remontem DK1 w Goczałkowicach - remont de facto zaczął się dopiero w marcu br. 4 miesiące niepotrzebnie jeździmy w korkach bo w GDDKiA nie wiedzą, że zimę mamy w Polsce. Aż dziw, że obwodnicę od wiosny robią.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

No wykupiona mniej niż połowa - rezerwacje nic nie znaczą. Chyba szału nie ma... Poza tym pamiętajcie, że realny koszt budowy 1m2 takiego budynku to w granicach 1400-1600zł netto (z działką i projektem) - tym bardziej, że deweloper buduje sam. Marża ponad 50% - mają jeszcze z czego schodzić. Wykończony dom szkieletowy o powierzchni ~100m2 wyjdzie tyle samo co mieszkanie w stanie deweloperskim o powierzchni 2x mniejszej (bez działki).

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Proponuję wywalić dwóch doradców - jednego konsultanta od siłowni a drugiego od inwestycji i zaraz by się na większy remont uzbierało. A jak doradcy potrzebni to wystąpić o środki unijne dla nich - jak się nie załapią to "sorry"...

p.s. a sam pomysł rezygnacji z ogródka dobry moim zdaniem. Powinno się wyremontować i poszerzyć chodniki wokół rynku i tam wciskać ogródki - ile się da.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

To obstawiajmy kto za Kuśkę:
1. Tetla - specjalista od wszystkiego - ma mocne wsparcie rodzinne jeżeli chodzi o remonty parkingów i dróg osiedlowych :D
2. Szostak - skonsultuje wszystko
3. Drąszkowski - na pewno wymyśli jak podnieść ceny i ściągnąć więcej kasy w imię poprawy bezpieczeństwa (lub coś innego wymyśli)
4. ... ?

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Ja proponuję bibliotekę z wszystkimi dziełami Ton-a. Być może wystarczy miejsca.

zobacz komentowany news »

Powrót

Nowi klubowicze

Kobiorzok

Kobiór
w klubie od: 2024.04.24

Kowalska123

Warszawa
w klubie od: 2024.04.23

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21941

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3244

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2443

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769