Prezentacja klubowicza

qr_d_ebalance

Pszczyna

W klubie od: 26.10.2004
Ilość komentarzy: 434
Ilość postów: 2132
Ilość wyświetleń: 2374493

Socjalizm trwa dopóki nie skończą się cudze pieniądze - Margaret Tatcher

Formularz kontaktowy


Komentarze (434)

qr_d_ebalance

jasmin - jak zwykle masz rację, to ludzie są winni podwyżkom. Oczywiście!! Są winni bo głosowali na takich umysłowych impotentów jak Tomczykiewicz. Bo jeden z drugim są tak głupi, że jedynym kryterium przy wyborczej karcie jest "a tego to znam" lub "byle tylko PiS nie wygrał". I potem mamy takich matołów u koryta, którzy myślą że im wszystko wolno bo "ciemny lud wszystko kupi". Są ludzie winni bo zamiast pieprznąć wszystkim i wyjechać z tego kraju, w którym premierem jest człowiek którego jedyną ambicją jest to aby go w mediach kochali a nie to by ludziom się lepiej żyło to siedzą tu dalej i kombinują jak koniec z końcem związać.

Aż jestem zadziwiony czytając te komentarze, bo pomijając Ciebie i popis wszyscy są przeciwko PO. Ciekawe, że leo nie zabierze głosu... Zawsze taki aktywny w obronie PO a tutaj jakoś milczy. Twój komentarz "byle pis nie rządził" świadczy najlepiej o Tobie. Weź wystartuj w wyborach, nadasz się do koryta, Tomek Ci załatwi jakąś fajną posadkę za wierność i zaślepienie.

p.s. gdzie te masowe zwolnienia w administracji? gdzie ta ofensywa ustawowa? cała działalność PO ogranicza się do trwania. Sądząc po komentarzach pod artykułem to trwanie ma się ku końcowi.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

co się czepiacie, toż dzięki PO wzrasta zatrudnienie... ... w administracji... dzięki temu szarym ludziom żyje się lepiej... :D

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Hanys mam dokładnie takie samo odczucie. Samo "spontaniczne" wejście do knajpy trwało 3 godziny...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Wybory idą - trza się podeprzeć czymś żeby do Sejmu wejść. Widać niedoszły burmistrz przewidziany do parlamentu i musi czymś zabłysnąć - kiełbaska wyborcza jak znalazł...

A budowa? A kogo to...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Eddie - skoro znaleźli telefon to była w nim karta. Nie trzeba być Einsteinem żeby ustalić właściciela takiego telefonu - wystarczy zadzwonić pod dowolny numer i rozmówcy powiedzieć jaka jest sytuacja - każdy chętnie udzieli informacji. Poza tym każdy chyba ma w książce tel. wpis "Tata, mama, dom, brat, biuro, praca" itp. Jak czytam takie wypowiedzi jak Twoja to na wymioty mi się zbiera. Ciekawe jakbyś ty był na miejscu właściciela - sądząc po Twojej wypowiedzi zapewne pod adresem znalazcy leciałyby same k****, ch*** itp. Moralność Kalego - jak Kali znaleźć to dobrze ale jak Kali zgubić to źle. Każdemu się może przydarzyć taka historia i bardzo dobrze, że tych durnych małolatów prokurator wziął w obroty.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Tak właśnie czekałem kiedy się pierwszy sprawiedliwy do Skrobola przyczepi.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

A Straż Miejska dalej w krzakach z fotoradarem siedzi? Panicze nie chodzą pieszo w nocy po parku, bo to i zimno i w ryj można dostać...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Ja tam się na polityce nie znam, ale wydaje mi się, że przetarg przygotowywany był jeszcze za czasów urzędowania Tetli a Sadza dostał go po prostu w spadku. Zalecam odrobinę wysiłku umysłowego - przetarg ogłoszono 13.11.2010r. Jakbyście nie kombinowali to to nie jest sprawka Pawła.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Cirka piep***sz jak mały Kazio. Zawsze w Adwent jest mniej ludzi w knajpach a przełom listopada i grudnia to tradycyjnie najsłabszy w gastronomii okres. Ciekawe też jest to, że którego z moich znajomych palaczy nie pytam to jest zadowolony z zakazu - mniej pali bo trzeba wychodzić na mróz/śnieg/deszcz z knajpy. Wielu ludzi to okazjonalni palacze - palą przy alkoholu w knajpie a teraz się to zmniejsza. Co do sylwestra to ciekawe co piszesz bo gdzie by się nie pytać o miejsca to wszędzie końcówki miejsc. A jak ktoś nie może sprzedać to raczej wynika to z wygórowanych cen a nie z zakazu palenia.

p.s. odnieś to jeszcze do stanu wojennego :D

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Teraz będą ludzie wyjeżdzali w prawo na Pszczynę, nawrotka przy radarze i heja na Tychy.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

SM posypie głowy popiołem? Przy poziomie profesjonalizmu pszczyńskich "Norrisów" powinni sypać popiołem po chodnikach. Znowu nikt odpowiedzialności nie poniesie i na tym się to skończy.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Tak tak, jeszcze dobrze droga nie ruszyła ale już plessowicze widzą same problemy i niedoróbki. Mądrzejsi od was to projektowali. Skoro nie zrobiono tak jak sugerujecie to widać się nie dało, albo fundusze nie pozwoliły. Projektant to nie jest jakiś półmózg który nie zna się na własnej robocie. Poczekajcie spokojnie na rozwój sytuacji a potem krytykujcie. Co do wyjazdu z Jagiełły w lewo to chciałem zauważyć, że jakieś 100m wcześniej można skręcić w Bednorza i wyjechać na rondzie. Bardzo dobrze, że są wysepki - jak ruszy ruch tirów przynajmniej nie będą tak gnali jak to ma miejsce teraz na Bieruńskiej, co zarazem umożliwi bezpieczne włączanie się m.in. pojzadom ze Skłodowskiej. Zalecam więcej cierpliwości, krytykować będzie można jak wrócą normalne warunki drogowe.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Hubertus daj się chłopu wykazać. Jeszcze nie ochłonął po wyborze a już po nim psy wieszacie. A może akurat okaże się być świetnym Starostą? Sądząc po nerwowości jaka zapanowała w powiatowych instytucjach może być ciekawie...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

hattrick - jestem jeszcze przed wysłuchaniem debaty ale już mnie program Pana Krausa zaciekawił. Program fajny tyle, że jakiś takiś niekonkretny.

* Więcej zajęć pozalekcyjnych - ile, jakich, gdzie
* Gimnastyka korekcyjna w każdej szkole - jest w każdej (albo prawie)
* nauka języków obcych jako zajęcia dodatkowe - też są
* Koła zainteresowań - są
* Bezpieczna droga do szkoły – chodniki, oznakowanie przejść - ale gdzie konkretnie?
* Wsparcie dla tworzenia przedszkoli - jakie?

* Wparcie dla nowych miejsc pracy - no super, ale jakie? podniesienie podatków?
* Aktywizujące szkolenia tematyczne - tu już szczyt konkretności
* Więcej sportu i kultury - tia, tu też łatwo obiecać
* Profesjonalna siłownia w centrum miasta - miejska? coś mi się wierzyć nie chce, no chyba, że Duda zaś coś otworzy w miejsce "Starego Młyna"
* Boisko sportowe z zapleczem w każdym sołectwie - orliki zdaje się już są/budują się?
* Stypendia dla młodych i zdolnych - to też chyba już funkcjonuje?

* Ścieżki rowerowe wzdłuż zbiornika goczałkowickiego - pochwalam, z tym że trasy rowerowe już są (i to właśnie dzięki Skrobolowi)
* Platformy widokowe i edukacyjne dla dzieci i młodzieży - są już przynajmniej 4
* Turystyka w zgodzie z ekologią - oo taaaa, konkret nieziemski

* Wykorzystanie środków pomocowych i unijnych na drogi - czyli to co dzieje się wszędzie
* Konsekwentna realizacja planu modernizacji dróg w mieście i w sołectwach - a kto ma ten plan? gdzieś go można przeczytać?
* Remont parkingów w mieście i terenów przy dworcu PKP - kiedy?

* Pomoc w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie - jaka, gdzie? Paweł Sadza będzie pomagał?
* Pomoc w prowadzeniu księgowości spółek wodnych - WTF?
* Łatwiejszy dostęp do ewidencji działalności gospodarczej - założyć firmę potrafi byle debil, prowadzić ją to już wyzwanie.

Ładnie to wszystko brzmi, jak z podręcznika Tymochowicza albo innego manipulatora pt. "jak omamić wyborców". I to wszystko w warunkach kryzysu, braku pieniędzy, zaciskania pasa, oskarżeń o nadmierne zadłużenie gminy itp. ...Akademia Pana Kleksa...

To zdanie też mnie zaciekawiło "już zapowiada, że będzie wykonywał tylko te inwestycje które zostaną mu w spadku" - w spadku zostaną mu jego własne inwestycje więc o co kaman? Źle? Aaaa, źle że nowych nie będzie? No tak, mógłby coś obiecać - może basen albo delfinarium?

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Do Rowerzysty. Wyjaśnij mi proszę ten fenomen matematyczny:
"Pan Kraus ma przewagę w głosach na rywalem i cały czas umacnia swoją pozycję"

O ile mi wiadomo I tura wyborów zakończyła się wynikiem 44.65% do 37.46% dla Skrobola. Wprawdzie matematykę miałem już dawno ale jeszcze pamiętam że 44 jest większe od 37...

zobacz komentowany news »

Gość: Wyborca nurek

hattrick - jak nie znasz sprawy to nie zabieraj głosu. Plesówka niebawem będzie musiała sprostować swoje bzdury no inaczej sprawa znajdzie się w sądzie. P. Skrobol nie "szefuje" klubowi płetwonurków - jest jego członkiem. Dotacja w wysokości 6000zł została spożytkowana na zakup sprzętu do nauki pływania dla dzieci oraz na opłacenie basenu (Rolniczok) - na wszystko są faktury do wglądu. Klub za darmo uczy dzieci pływać - przejdź się we wtorek wieczorem na basen - zobacz ile dzieciaków ma za darmo naukę pływania - nie płacą za nic. Ten artykuł to szczyt nieuczciwości ze strony "redaktorów" - nawet się nie pokusili o próbę rozmowy z drugą stroną. PO już się nie ma czego złapać w obliczu przewidywanej klęski w wyborach na Burmistrza więc trzeba jak najbardziej oczernić P. Skrobola bo a nuż się uda.

Redaktorzy Plesówki nawet na plesie nie potrafią niczego znaleźć - bo do tego trzeba odrobiny dobrej woli (i przede wszystkim inteligencji)

http://www.biznes.pless.pl/wiecej.php?action=pokaz&id=16609&akt=1

Oby każdemu politykowi można było takie zarzuty stawiać...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

A mi się podoba nowa ulica Bielska. To nie obwodnica Pszczyny. Jadąc z prędkością 40-50km/h spokojnie można się przemieszczać. Gdyby było szerzej kierowcy tirów jeździliby tak samo jak na Bieruńskiej - ile fabryka dała. A tak przynajmniej nikt tam rajdów nie będzie urządzał. Faktycznie trochę zaprali sprawę z brakiem ścieżki rowerowej.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

filet a tak jakoś mi się zdaje, że rondo na Bieruńskiej to powiatowa inwestycja (a Gmina się tylko dorzucała do puli z własnych środków)... Burmistrz rządzi w powiecie? Nowość jakaś...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Ludzie czy was pogięło z przypisywaniem upadku Elwo władzom Pszczyny? To prywatna firma podlegająca prawom rynku. Właściciel czyli Rafako miało swój plan więc położyło zależną spółkę a Pszczynie g***o do tego. Jak Waszym zdaniem mieli pomóc? Zapłacić do banku te miliony z opcji walutowych tak pochopnie wykorzystywanych przez Elwo? Chociaż cień uczciwości w tych wypowiedziach by się przydał.
Zaczyna się nagonka na Skrobola bo jedynie słuszny kandydat dostał po gaciach. A ja właśnie chociażby na złość tym krzykaczom oczerniającym Skrobola na niego zagłosuję bo to porządny chłop, a nie pacynka na sznurku.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Wiem, że wikipedia to żadna wyrocznia ale :

Droga krajowa nr 1 (DK1) - droga krajowa o długości 640 km łącząca północ Polski (Gdańsk) z południem (Cieszyn). Jest jedną z głównych tras północ-południe w Polsce. Stanowi polską część międzynarodowego szlaku komunikacyjnego E75 Helsinki - Gdańsk - Łódź - Katowice - Budapeszt - Ateny. Biegnie przez województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie i śląskie. Od północy rozpoczyna się w Gdańsku promem z Helsinek (Finlandia) (aktualnie brak połączenia promowego) a kończy na granicy z Czechami w Cieszynie. Na odcinku Piotrków Trybunalski-Katowice stanowi fragment tak zwanej Gierkówki. W przyszłości równolegle do "jedynki" ma prowadzić autostrada A1. W związku ze swym przebiegiem trasa aż czterokrotnie przekracza Wisłę.

Droga na odcinkach Morsk - węzeł Świecie-Przechowo, Dąbrowa Górnicza-Tychy, Podwarpie-Pyrzowice i Bielsko-Biała-Cieszyn ma status drogi ekspresowej S1. W przyszłości odcinek Morsk-Świecie będzie fragmentem drogi ekspresowej S5.

Droga na odcinku Tuszyn-Piotrków Trybunalski ma status autostrady A1.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

To ja mam pytanie:
Jak z perspektywy czasu ocenia Pan pomysł wpółpracy z firmą "fotoradarową". Jak poprawiło się bezpieczeństwo, przy których szkołach jest najwięcej zdjęć, na którym osiedlu ujawniono największą ilość piratów? Do tego - ile wpłynęło z mandatów na konto UM, ile na konto firmy i jak przedstawia się procentowo udział mieszkańców Gminy w ilości mandatów. Ile spraw jest w sądzie bo nie można ustalić sprawcy? Jakie efekty przyniosła kontrola MSWiA?

Do piątku dużo czasu - spokojnie można się przygotować do odpowiedzi.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

A kto będzie startował na fotel Starosty? Zapewne nadal "specjalista od chodników" Tetla, a kto będzie kontrkandydatem? Tyle jeszcze dróg do zaasfaltowania w powiecie...

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Ale Studzieńskiemu za to włos z głowy nie spadnie (piwo ze stolika też nie...)

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

A faktycznie to jest Tetla. Nie zwróciłem uwagi na "wzrost". Impreza jest w Starej Piekarni ;-)

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Gość w berecie to o ile dobrze widzę pan Poniewierski - Inżynier Kontraktu.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

A to już teraz wiadomo dlaczego tam taki ładny asfalt w końcu zrobili :D

Dla wszystkich tych, którzy nic nie potrafią znaleźć:

http://www.pszczyna.bip.info.pl/dokument.php?iddok=7430&idmp=402&r=r

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Mieszkaniec Pszczyny - poczytaj coś więcej niż "Fakt" a będziesz wiedział dlaczego chodniki są szerokie. Jezdnia jest pełnowymiarowa, pod wiaduktem przejadą i miną się wszelakie TIR-y (wys. 4.3m, szerokość bodajże 6.1m). Chodniki są tak szerokie bo przepisy bezpieczeństwa tego wymagają - w razie kolizji pod wiaduktem stanowią one drogę ewakuacyjną i dojazd dla pojazdów ratunkowych. Chodnik ma taką samą podbudowę jak droga, włazy kanalizacyjne też są pod ruch ciężki. Całość robót jest wykonana zgodnie z projektem i wytłumacz mi w jaki sposób szerokość chodnika wpływa na odbiór? To nie jest budowa budy dla psa, każdy element był tyczony geodezyjnie - tutaj nie ma miejsca na "własną twórczość" - co, wykonawca przyszedł i powiedział " a zrobimy se taki chodnik bo kostka tańsza od asfaltu"?. Jak czytam takie bzdury jak Twoja wypowiedź to aż się przykro robi, że takich ciemnych ludzi pszczyńska ziemia nosi.
Przed odbiorem wszelkie koszty zastosowania niewłaściwych materiałów ponosi wykonawca, Inwestor za to nie płaci. Podbudowę ściągano bo przez ulewne deszcze bardzo namokła i nie można jej było zagęścić do parametrów projektowych. Asfalt (tak się to pisze) frezowano bo mieszanka była nieodpowiednia - odpowie za to wytwórnia tejże mieszanki zapewne.

Yankee - nie da się utrzymać takiej budowy w czystości. Jeżeli mieszkańcy uważają, że jest brudno to wystarczy zgłosić taki fakt na policji/straży wiejskiej. Zobligują oni kierownika budowy do działania, a jeśli to nie przyniesie skutku wlepią mandat. To działa - wystarczy tylko zadzwonić (wiem z doświadczenia własnego).

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

No zachwalałem bo ich znam i wiem, że fuszerki raczej nie odstawiają. Jeżeli już to masa bitumiczna musiała być jakaś felerna, a na to wykonawca nie do końca ma wpływ - kładzie to co mu dadzą w wytwórni. Ale oczywiście o co faktycznie chodzi to nie wiadomo tym bardziej, że frezowany jest także asfalt kładziony przez Drogopol w ramach wiaduktowego kontraktu.

p.s. turysta - ekrany maskują nie pęknięcia ścian a przecieki wody na połączeniach poszczególnych sekcji.

p.s.2 - Widziałem - w Miedźnej to chyba Infrapol się popisał (frezowali 2x), a na Bieruńskiej Rol-Bud robił, także to raczej nie te same firmy.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

Zakres Budimexu (tym samym robót przy wiadukcie) kończy się mniej więcej na wysokości znaku - zakaz wyprzedzania (na zdj. nr 1 tam gdzie żółty samochód stoi). Jak wynika ze zdjęcia nr 5 frezowany jest także odcinek nawierzchni, która należy do zakresu "wiaduktowego". Coś tu nie gra.

zobacz komentowany news »

qr_d_ebalance

hehe, chyba przedwczesny zachwyt nad tym remontem: "Przedmiotem zamówienia jest remont nawierzchni ulic Hallera i Złote Łany w Pszczynie i w Jankowicach. W skład robót wchodzą: Wykonanie remontu cząstkowego nawierzchni na długości ok. 3000 mb, oraz wykonanie pozostałych robót towarzyszących.." czyli ni mniej ni więcej łatanie dziur. Wiosną będzie powtórka z rozrywki...

zobacz komentowany news »

Powrót

Nowi klubowicze

Kobiorzok

Kobiór
w klubie od: 2024.04.24

Kowalska123

Warszawa
w klubie od: 2024.04.23

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21941

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3244

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2443

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769