Prezentacja klubowicza

observer

Pszczyna

W klubie od: 15.06.2009
Ilość komentarzy: 160
Ilość postów: 576
Ilość wyświetleń: 321440

Formularz kontaktowy


Komentarze (160)

observer

yankee

"- po pierwsze to nie miasto otrzymało dotację - miasto złotówki do zamku nie dołożyło."

Fakt. Wnioskodawcą było Muzeum Zamkowe w Pszczynie. Koszt całkowity projektu to około 8,2 mln zł, z czego UE dała około 5,2 mln zł. Właścicielem muzeum jest województwo śląskie, czyli Urząd Marszałkowski. OK, w tym konkretnym się pomyliłem, ale chodziło mi ogólnie o rozgraniczenie między władzami samorządowymi (bez względu na to, czy to miasto, czy urząd marszałkowski, czy starostwo powiatowe) a osobą prywatną.

"- po drugie jak ktoś nie ma kasy to po cholerę kupuję taki potężny obiekt?"

Może nie mając wiedzy o tym, w jakich warunkach prowadzi się remont, nie znając polskich realiów? Przecież pan Dyna to Australijczyk. I kasę na zakup miał. Może miał też pieniądze na remont, ale nie taki jaki sobie wymarzył konserwator. Konserwator jest w wielu przypadkach bardzo dużą przeszkodą.

"- po trzecie każda osoba może ubiegać się o dofinansowanie"

Wskaż mi przykład osoby prywatnej, która dostała podobne dofinansowanie na podobny cel,

zobacz komentowany news »

observer

Yankee

Co za różnica? Diametralna. Miasto dostało bardzo duże dofinansowanie z UE bo samo by nie udźwignęło wspomnianego remontu zamku. Jeśli nie widzisz i nie rozumiesz różnicy - to żadne tłumaczenia Ci nie pomogą.

zobacz komentowany news »

observer

Yankee

"jakoś zamek remontowali i dało się dogadać z konserwatorem więc i z Palais nie byłoby problemu". Tylko, że remont zamku był sfinansowany w bardzo dużej mierze poprzez dofinansowanie w przeważającej części z funduszy UE. O takich funduszach osoba prywatna może sobie zapomnieć. Mając konserwatora na karku praktycznie mogłaby zapomnieć o wyremontowaniu Palais. No chyba, że taką osobą prywatną byłby pan Kulczyk, pan Solorz, albo ktoś z podobnym majątkiem jak oni.

zobacz komentowany news »

observer

Do gościa: nikt_wazny

Gdybyś miała te 10 mln i faktycznie byś odkupiła Palais to wtopiłabyś te pieniądze. A to dlatego, że nie mogłabyś dokonać nawet najmniejszego remontu bez akceptacji konserwatora zabytków. Dopóki pan Dyna nie podejmuje się remontu dopóty ma spokój z konserwatorem zabytków.

zobacz komentowany news »

observer

Jak ktoś już słucznie zauważył - w Polsce urzędasy nie ponoszą odpowiedzialności za swoje decyzje. Ba, nawet podejmując takie idiotyczne decyzje są potem zatrudniani przez kolesiów na innych stanowiskach urzędniczych w mieście. Chyba nie muszę dodawać o kim piszę jeśli chodzi o lokalnych kolesiów. Szkoda tak pięknego obiektu jak Palais, ale jak już kilka razy już pisałem przyzwyczajajmy się do mówienia o tym obiekcie w czasie przeszłym. Jeśli już pan Dyna faktycznie zamierza postawić pomnik to niech to nie będzie pomnik Lenina, ale pomnik głupoty lokalnych samorządowców.

zobacz komentowany news »

observer

Żenujący komentarz trolla. Z nieszczęścia sobie robić żarty.

zobacz komentowany news »

observer

Przede wszystkim powinno się publikować w prasie i telewizji zdjęcie takiego idioty. Ale wiem, że żyjemy w kraju, w którym takich rzeczy nie można robić - no bo jak można opublikować zdjęcie takich osobników. Przecież tak niemożna. Przede wszystkim chronić... przestępców.

zobacz komentowany news »

observer

Dobrze, że ktoś przypomniał o tym, że w Palais miała mieć filię Politechnika Krakowska. Słusznie "gość" przypomniał, że to wskutek głosowania w Starostwie ta filia w Pszczynie nie powstała. Naprawdę należą się słowa wielkiego podziękowania Starostwu Powiatowemu z ówczesnym starostą, który dziś pełni inne ważne funkcje w mieście. Przecież takiego doświadczenia nie można było zmarnować. Trzeba się powoli przyzwyczaić do mówienia o Palais w czasie przeszłym. Jak wiadomo - za swoją głupotę urzędnicy w Polsce wciąż nie odpowiadają.

zobacz komentowany news »

observer

Czekamy na relację kretynota.

zobacz komentowany news »

observer

Z tego, co niedawno czytałem to jest planowany przetarg na remont drogi Kobielice - Pszczyna. Nie wiadomo jednak, kiedy konkretnie. Jeśli chodzi o rozpoczynającą się budowę węzła obwodnicy to chyba należy się cieszyć, że ta budowa rozpoczyna się wraz z przebudową jedynki w Tychach. Teraz przez dwa lata będzie się kiepsko jeździć bo naturalnie będą korki, ale za prawie dwa lata skończy się remont jedynki w Tychach i budową węzła obwodnicy w Pszczynie i będzie się już fajnie jeździć. Do tego czasu również dalsza część obwodnicy powinna się już zakończyć w połowie, a reszta powinna się już budować. Tak więc nie ma co narzekać. Kiedyś w końcu musiała nastąpić budowa tej drogi.

zobacz komentowany news »

observer

Rafako współinwestorem? Nie ta liga. Jedynie mogłoby startować w przetargu na budowę kotłów. Co do samego pomysłu budowy elektrowni - sądzę, że nic z tego nie wyjdzie.

zobacz komentowany news »

observer

W uzupełnieniu komentarza "kapitana szczygłowskiego" dodam, że "kapitan szczygłowski" miał na myśli pracę pana Karnowskiego w Trójce. Chociaż trudno nazwać to pracą bo to było wymigywanie się od obowiązków, nie stawianie się w pracy. Za to został usunięty z Trójki. I bardzo dobrze się stało, że tego pana usunięto. Od dawien dawna Trójka starała się być apolitycznym radiem. Potem PIS doszedł do władzy i prezesem Trójki został pan Jacek Sobala. Swoimi krótkimi rządami w Trójce praktycznie można powiedzieć zniszczył to radio robiąc z niego tubę propagandową PIS. To właśnie za czasów prezesa Sobali w pełnej krasie rozkwitła "gwiazda" pana Karnowskiego i innych "obiektywnych" panów pościąganych do salonów politycznego Trójki. Oczywiście, nie trzeba dodawać, po jakiej słusznej linii były prowadzone przez nich wywiady. Wtedy też z Trójką musiał pożegnać się Marek Niedźwiecki. Na szczęście, dla Trójki i ich słuchaczy, po przegranej PIS w wyborach, podziękowano panu Sobali i prezesem została pani Magda Jethon. To dzięki tej pani Trójka wróciła do normalności, odzyskała dużą liczbę słuchaczy, mógł też powrócić Marek Niedźwiecki. Dlatego dziś z przyjemnością znowu słucha się Trójki. A pan Karnowski? No cóż, gdzieś musiał się podziać ze swoimi propisowskimi poglądami i przygarnęła go redakcja czasopisma Uważam Rze, które skupia panów ukierunkowanych tylko na PIS i bardzo wrogo do PO. W poprzednim numerze Uważam Rze nawet przeczytałem fragment artykułu pana Karnowskiego, w którym nazwał ś.p. Lecha Kaczyńskiego wielkim prezydentem ;-). I to właściwie wszystko tłumaczy odnośnie linii politycznej pana Karnowskiego. Jak dla mnie, czyli stałego sluchacza Trójki, bardzo dobrze się stało, że go wyrzucono z rozgłośni. Teraz jest po prostu normalnie.

zobacz komentowany news »

observer

Zdziwiony

Też jestem zdziwiony tymi głębokimi rowami. To jest naprawdę niebezpieczne. Jak będzie ślisko i ktoś wpadnie w poślizg to stanie się tragedia. Albo jak ktoś będzie chciał uciec przed kimś z naprzeciwka. Nie wiem, jaki cel przyświecał budowlańcom, że zrobili tak głębokie rowy.

zobacz komentowany news »

observer

adamo67

Nie liczyłbym zbyt bardzo na to. Powód jest prosty: to, co zostało właśnie oddane do użytku (większa część wyremontowanej trasy) ma stanowić odcinek trasy regionalnej Pszczyna - Racibórz.

zobacz komentowany news »

observer

gangster1

Odpowiadając na Twoje pytanie - właśnie został ogłoszony przetarg na budowę obwodnicy.

zobacz komentowany news »

observer

Polecam ostatni numer Gazety Pszczyńskiej. Można się dowiedzieć m.in. o kolejnych przegranych przez Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe sprawach w sądach, w wyniku których zasądzono bardzo duże kary. Zatem nie dziwcie się, że w jakiś sposób muszą sobie te pieniądze na kimś odkuć - a najłatwiej się to właśnie robi poprzez podnoszenie podatków. Za głupotę urzędników zapłacą wszyscy.

zobacz komentowany news »

observer

Napiszę krótko: tragedia.

zobacz komentowany news »

observer

To przegięcie pały. I to jeszcze mało powiedziane. Czy portal Pless jest finansowany przez PIS lub Gazetę Polską? Jeśli tak - powinien to jasno powiedzieć. Jeśli nie - to gdzie zachowana neutralność światopoglądowa. Czy jutro co chwilę będą wyskakiwały komunikaty typu "Za dwie godziny spotkanie z Kurtyką", "Już za kwadrans spotkanie z Kurtyką"? Kompletny bezsens. Nie czepiałbym się, gdyby przy tego typu wiadomościach pojawiła się informacja "Artykuł sponsorowany". Ale nie ma tej informacji. Portal schodzi na psy.

zobacz komentowany news »

observer

Poznamy "prawdę" o Smoleńsku :-)

zobacz komentowany news »

observer

qr_d_ebalance

Ja przy kolejnych wyborach już nie zagłosuję na obecnego burmistrza.

zobacz komentowany news »

observer

Problemem jest tu samo PKP, czyli państwo w państwie. Dopóki nie zrobi się porządku z tym betonem, z tymi potworzonymi spółkami z grupy PKP, przerostem zatrudnienia szczególnie na poziomie dyrekcji - to możemy zapomnieć o tym, że na kolei i wokół niej będzie dobrze.

zobacz komentowany news »

observer

W Gliwicach z list PIS startuje osoba, która zablokowała na kilka lat budowę DTŚ-ki przez Gliwice. Widocznie można blokować ważne drogi dla regionu i jeszcze startować do Sejmu.

zobacz komentowany news »

observer

Dziś rano widziałem ten pociąg przejeżdżający przez Pszczynę. Bardzo zwraca uwagę bo przyzwyczailiśmy się do widoku innych, starych pociągów.

zobacz komentowany news »

observer

Nie mam nic do organizowania mszy świętej w intencji kogokolwiek. To jest prywatna sprawa kogoś, kto daje na tą mszę. Ale nie rozumiem, dlaczego jest o tym informacja na głównej stronie Plessa. Nie zauważyłem żadnej informacji, że jest to link sponsorowany. Zatem dlaczego Pless publikuje informację o tej mszy, a o innych mszach w innych intencjach już nie? Dlatego umieszczanie takich informacji na portalu uważam za rzecz żenującą.

zobacz komentowany news »

observer

Przyjedzie "ksiądz" posługujący się tak umiłowanym przez zwolenników PIS językiem miłości. Na pewno "warto" pójść na spotkanie z nim.

zobacz komentowany news »

observer

A w dalszych planach projekcje filmów "Mgła 2", "Mgła 3". Widać nawiedzeni zaczynają również w Pszczynie się panoszyć.

zobacz komentowany news »

observer

Buziak

Przecież to niemożliwe. To zapewne zbieg okoliczności ;-)

zobacz komentowany news »

observer

Miałem jeszcze nadzieję, że to co już podano wcześniej na forum w jednym z wątków, nie okaże się prawdą. Jednakże teraz mam już potwierdzenie. Wiem już, że przy następnych wyborach nie zagłosuję na obecnego burmistrza. Podejrzewam, że zrobi to wielu jego wyborców. Tutaj kłania się tylko jedno słowo: nepotyzm.

zobacz komentowany news »

observer

To, co napisał grzegorz jest prawdą. Niestety, nie wiadomo UM daje się wmanewrować w tą akcję. Reklamy reklamami, a potem się okazuje, że nie jest tak różowo. UM Pszczyna chce darmowo robić reklamę kredytom bankowym - chyba ktoś tego w UM do końca nie przemyślał.

zobacz komentowany news »

observer

Niech Pless jeszcze napisze, co jest powodem tego opóźnienia. Większego kabaretu ostatnio nie było :-(

zobacz komentowany news »

Powrót

Nowi klubowicze

Kobiorzok

Kobiór
w klubie od: 2024.04.24

Kowalska123

Warszawa
w klubie od: 2024.04.23

evus88

Cwiklice
w klubie od: 2024.04.18

evu88

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.18

nill

India
w klubie od: 2024.04.17

Robek

Pszczyna
w klubie od: 2024.04.16

KamilDawid

Pawłowice
w klubie od: 2024.03.27

Alinab

Piasek
w klubie od: 2024.03.27

Najaktywniejsi - forum

ton

Niedaleko
postów: 21935

pless1

Pszczyna
postów: 10306

leo68

Pszczyna
postów: 7557

Investor

Blisko,coraz bliżej!
postów: 7024

jasmin7

Pszczyna
postów: 5777

cirka

Pszczyna
postów: 4425

POnuryZniwiarz

Shangri-La
postów: 2873

Najaktywniejsi - komentarze

Yankee

Pszczyna
komentarzy: 3244

djhooligan

Pszczyna
komentarzy: 2443

Lanser

Pszczyna
komentarzy: 2207

cirka

Pszczyna
komentarzy: 1486

Gocha

pszczyna
komentarzy: 1104

mnb

Pszczyna
komentarzy: 1050

Buziak

sps
komentarzy: 769